R e k l a m a

Odpowiedz do: Wybory 2014

Gumiś
Gość

Proszę nie wkładać mi do ust słów które nie wypowiedziałem, bo gdzie np powiedziałem że wolę niewyremontowane place, szkoły czy parki. Jestem jak najbardziej za modernizacją ale wszystko powinno być przeprowadzone z głową, nie tak by trzeba było emitować obligacje które pozwolą spłacić długi. Takie działania są niczym innym jak pójściem na łatwiznę, bo przerzucają spłatę długu na którąś z następnych ekip rządzących. Łatwo jest wydawać pieniądze które ktoś kiedyś będzie musiał oddać a nóż widelec nie będziemy to my. Takie działania w przedsiębiorstwach prowadzą zazwyczaj do bankructwa, Pajęczno to nie Detroit, a Polska to nie USA… Jakoś można pozyskiwać dotacje unijne w przemyślany sposób, nie podnosząc podatków i nie zaciągając holendarnych długów, popatrzmy na taką gminę Sulmierzyce – w błyskawicznym czasie modernizuje szkoły, buduje boiska, drogi i chodniki i jakoś nikt ni ma zamiaru wypuszczać tam obligacji a budżet jest ustabilizowany.
Nie najeżdżam też na obecnego burmistrza w sposób jaki tutaj próbuje mi się udowodnić, prostuje tylko kłamilwe informacje jakoby Pan Tokarski od początku swojej kariery był taki bezpartyjny, bo w poszczególnych latach był popierany przez inne partie które akurat wtedy cieszyły się największym poparciem, mimo iż co przyznaje starował bodajże ze swojego stowarzyszenia.
Kolejna sprawa to te nieszczęsne obligacje i tłumaczenia że trzeba oddać dług poprzedniej władzy i to również mydlenie oczu. Bo skoro Urząd Marszałkowski przyjął i zatwierdził plan modernizacji wraz z jego wszystkim załącznikami, wypłacił pieniądze, modernizacja została wykonana, projekt i odbiór również wykonany i zatwierdzony a po jakimś czasie znaleźli błąd to ja się pytam kto w takim razie ten błąd popełnił?? Bo wydaje mi się że to Urząd Marszałkowski skoro wszystko sprawdził i było ok. Zresztą sprawa jest w toku i wcale nie musi się stać tak że te pieniądze trzeba będzie oddać a władza kredyt w postaci obligacji zaciąga… No i dług jeśli stałby się faktem wyniósłby niecałe 3 bańki a nie 8, czyli pozostałe 5 baniek długu zrobiła władza obecna…