R e k l a m a

Odpowiedz do: Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana Odpowiedz do: Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

Krzysztof
Gość

Nie jestem zadowolony z odpowiedzi , zatem odpowiem , ale wy musicie je zweryfikować .
Otóż żołnierzami II Korpusu WP gen Władysława Andersa ,którzy brali udział w kampanii włoskiej w 1944-1945 r. byli:
1/ pan Hałaczkiewicz ,mieszkający na Kościuszki , kiedyś sprzedawał sprzęt motorowy w Domu Towarowym
2/ małżonkowie Kiljan – niestety na skutek ludzkiej ułomności , a przede wszystkim potężnej dziury w mojej pamięci – nie pamiętam imion – mieszkali w bloku komunalnym na ulicy Kościuszki , właściwie vis-a-vis domu pana Hałaczkiewicza. Pod koniec lat osiemdziesiątych miałem kontakt z kombatantami z II Korpusu ,którzy organizowali spotkania na Jasnej Górze . Przygotowywałem pana Kiljana do tego spotkania, nie miał garnituru to mu jakiś sprezentowałem. W przeddzień wyjazdu na Jasna Górę przyszedł do mnie , mieszkałem wówczas na 22 Lipca – i powiedział mi że nie może jechać , w oczach widziałem łzy. Zapytałem co się stało. Początkowo nie chciał mówić , ale po chwili powiedział ,że żona odkryła jego schowany garnitur i pocięła go na drobne kawałki. Wyjaśnił mi ,ze jego żona ma kłopoty psychiczne i że jak odkryła garnitur to się wystarszyła że ją chcę opuścić i dlatego tak się zachowała. Jego żona także była w II korpusie , była inwalidą wojennym a nogę straciła podczas walk. Niestety nie dane było p. Kiljanowi na drugi rok przybyć na Jasną Górę ,zmarł jakoś tak – późna jesienią albo wczesną wiosną . Oboje pochodzili ze Lwowa.

Jakich zaklęć muszę użyć żeby móc wkleić photo