R e k l a m a

Odpowiedz do: likwidacja szkół w Broszęcinie, Stróży i Zielęcinie.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego likwidacja szkół w Broszęcinie, Stróży i Zielęcinie. Odpowiedz do: likwidacja szkół w Broszęcinie, Stróży i Zielęcinie.

michu
Gość

Ale ja nie jestem złośliwy, chcę tylko wyjaśnić w czym polega problem. No właśnie w tym, że państwowe jest gorsze i droższe. Bo ludzie nie widzą tego… czego nie widać. Że mimo tak wielkiego haraczu jaki każdy pracujący oddaje pod przymusem na tak zwane państwowe usługi socjalne nie otrzymuje ich takich jakie mógłby otrzymać prywatnie. Pani napisała, że leczenie jest drogie, racja zgadzam się z tym, ale dlatego że istnieje nierówna konkurencja w postaci państwa, gdzie praktycznie wszystkie aspekty naszego życia reguluje. W Szwajcarii jest przymus płacenia ubezpieczeń, ale nie ma państwowego NFZ tylko są prywatne, coś na model naszych ubezpieczeń samochodowych OC. I co z tego wynika ? Że mają jedną z najlepszy opiek medycznych na świecie, i w porównaniu do własnych zarobków, tańsza niż nas kosztuje to u nas i to państwowe. Gdyby byłoby to u nas prywatne, ale całkowicie, to sytuacja na rynku ubezpieczeń medycznych wyglądałaby jak konkurencja na rynku telefonii komórkowej albo ubezpieczeń OC. Bo to konkurencja sprawia że usługi tanieją, nie państwo. Pytanie czemu tak dobrze ma się weterynaria w Polsce?
Dla przedsiębiorcy najważniejszy jest zysk, ale gdy chce go osiągnąć, musi oferować najlepsze usługi na rynku, stąd dbać o klienta, czyli tego człowieka. Jeśli nie ma konkurencji, a monopol tworzy państwo te usługi wyglądają jak u nas.
Polacy wyjechali przede wszystkim tak gdzie jest lepiej płatna praca i tam, co nie jest przypadkiem, gdzie państwo jest mniejsze i dominuje prywata. Mówiąc prościej, tam gdzie obywatelowi zabiera się znacznie mniej niż u nas.
Szwecja przez 100 lat budowała swój kapitał poprzez kapitalizm, a od niedawna w swej historii jest państwem opiekuńczym. Państwowy Saab zbankrutował, Volvo nie ma się za dobrze, według badań ONZ Szwecja do 2030 roku będzie na poziomie dzisiejszych państw trzeciego świata, ponieważ ubożeje w zastraszającym tempie, dlaczego bo państwo opiekuńcze nie wypracowuje żadnego dochodu tylko zjada owoce które posiada, nie myśląc o tym co będzie jutro. Wiem że Pani nie przekonam, ale właśnie takie myślenie i takie poglądy, proszę się nie obrażać, wypychają ludzi zagranicę, dlatego państwo polskie jest bankrutem i nie ma szans na zmianę na lepsze, bo ludzie wierzą w komunizm i nieefektywną alokację kapitału przez państwo.