R e k l a m a

Odpowiedz do: Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana Odpowiedz do: Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

zbigniew
Participant

Do Mieszkaniec Pajęczna. Jak się “zarazisz” bakcylem genealogii to odkryjesz sam wszystkie powiązania w rodzinach Wieczorkiewiczów i Wieczorków (bo wg mnie to ten sam ród), masz prawie ponad 200 lat do sprawdzenia. To kawał czasu, ale naprawdę warto w tym posiedzieć. Odkryjesz powiązania z innymi rodzinami, dowiesz się kim byli, czym się zajmowali, gdzie mieszkali, ile lat żyli. Ja “przekopałem” ten okres czasowy dotyczący Pajęczna i parafii tj. od 1808r. do 1913r. Odkryłem wiele ciekawych spraw. Kiedyś opiszę jak zmieniały się nazwiska Pajęczan na przestrzeni 200 lat. Bardzo fajny i ciekawy temat. A taki ogólny wniosek jaki mi się nasunął, to można byłoby powiedzieć (z bardzo dużym prawdopodobieństwem), że wszystkie stare (w sensie zamieszkania) rodziny w Pajęcznie są powiązane ze sobą koligacjami pokrewieństwa. Zapoznając się z aktami małżeństw, wynika że były one zawierane głównie w obrębie mieszkańców Pajęczna i bardzo blisko położonych okolicznych miejscowości. Trafiają się również, przybysze z dalszych stron, ale to rzadkość.