R e k l a m a

Odpowiedz do: Życie …ach życie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Życie …ach życie Odpowiedz do: Życie …ach życie

#62391
Kalina
Gość

@ ja Ka
Chyba się nie zrozumiałyśmy. Cieszy mnie, że jesteś szczęśliwa w małżeństwie, bo w przeciwnym razie, związek nie miałby sensu. Małżeństwo to jeden wielki kompromis i według mnie jest to ciężar, który nie wszyscy potrafią udżwignąć. Trzeba dużo samozaparcia i dobrej woli, a to przecież nie zawsze się udaje. Początki są zwykle euforyczne i bezbolesne. Problemy napotykamy w momencie narodzin dzieci. To rewolucja w życiu młodej rodziny i myślę, że o tej zmianie mogliby się wypowiedzieć żonaci panowie.
Wiele pań, w momencie stania się mamami, to nie te same dziewczyny, które poślubili.
Rodzina to ciężka praca, czasami ponad siły, ale tylko wtedy ma rację bytu. Rozpada się, gdy jedna ze stron sobie odpuści.
Możesz się nazwać szczęściarą. Ja, dzięki małżeństwu wiele zyskałam, ale dużo z siebie straciłam. Coś za coś…
„Ciężar” niekoniecznie musi żle się kojarzyć. Bywają „słodkie” ciężary.:))))
Rany! Ale temat! Można by tak w nieskończoność. Jak ktoś ma ochotę, niech się pochwali albo wyżali. Ja już w niego nie brnę, bo za chwilę się pogubię.:)))