R e k l a m a

Odpowiedz do: Życie …ach życie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Życie …ach życie Odpowiedz do: Życie …ach życie

al alkoholik
Gość

Ja jestem rocznikiem którego młode lata przypadały na okres w którym: Mężczyzna będący kawalerem w wieku 25 był “podejrzanym” a kobietę w tym wieku na pewno nazywano starą panną. O ile nie kończyła jeszcze szkół.
Nacisk społeczny na małżeństwo był duży, wywoływany zarówno przez społeczeństwo i rodzinę. I też w to wszedłem. Ale nie z rozsądku. Jednak dokonując retro i introspekcji nie poznaję siebie.
Mam wielu młodszych kolegów którzy są “wniebowzięci” pobytem z rodzina na wczasach. Wymianą mebli w domu. Wspólnymi wypadami na zakupy itp. pierdołami
Ale między wierszami czuć ich wku…..nie tymi sprawami.
Pojechał na wczasy, ale nie opowiada o wypoczynku, tylko ile kosztowały noclegi miejsca parkingowe, ile kilometrów zrobił na zbiorniku paliwa. Z zaciśniętymi w uśmiechu ustami mówi, ile dzieci przetrawiły lodów i napojów.
I ile nadgodzin musiał “rąbnać” na to wszystko lub zapożyczyć się. A wynika z tego że najchętniej poleżałby w domu przy piwku. Tylko że żona chciała pokazać się przed koleżankami. Dobra mina do złej gry. Po TAK i dzieciach trudno o zmianę stylu bycia. Na pewno działa to również w druga stronę.
Myślę że gdyby nie małżeństwo żaden z nas nie doszedłby to jakichkolwiek wniosków. Raczej nikt nie wkracza na drogę małżeństwa z rozsądku. Zawsze jest nutka romantyzmu.