R e k l a m a

Odpowiedz do: LUDZIE OBUDŹCIE SIE NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego LUDZIE OBUDŹCIE SIE NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO Odpowiedz do: LUDZIE OBUDŹCIE SIE NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

#78167
Główny Księgowy
Gość

Panie Zły! już wyjaśniam. W latach gdy pełniłem funkcję zastępcy Burmistrza Pajęczna budżet wynosił około 12 milionów złotych wraz z subwencją oświatową. Na inwestycje mogliśmy wygospodarować 1,5 do 1,8 miliona złotych rocznie, czyli 6 do 7,2 miliona złotych w kadencji. W latach 1988 – 2002 wykonaliśmy inwestycje wartości ponad 20 milionów złotych, gdyż na wszystkie inwestycje zaciągaliśmy umarzalne w 50 – 60 % pożyczki i uzyskaliśmy w sumie 3,6 miliona złotych bezzwrotnych dotacji. Niestety – nie było jeszcze funduszy unijnych i takie były realia. W każdym bądź razie wówczas Pajęczno dostało najwyższe dofinansowania w całym województwie łódzkim.
Na koniec kadencji w 2002 roku Gmina Pajęczno miała 3.134.000 złotych pożyczki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska na 0,5 % rocznie, do spłaty na pięć lat. Jednocześnie w PKO Bank Polski mieliśmy jako Gmina na kontach około 3.950.000 złotych “żywej gotówki” w tym dwie lokaty po milionie złotych oprocentowane na 6 % rocznie.
Górecki nie sprzedawał “Kolorowej” bo nie miał takich uprawnień. W 22 osobowej radzie gminy wybierany był pięcioosobowy zarząd. Podjęte przez Zarząd decyzje, postanowienia i uchwały były zatwierdzane do realizacji przez Radę Miejską.
Jedyny majątek jaki był w kadencji 1988 – 2002 sprzedany to lokal Kolorowej, zgodnie z wyceną i uchwałą Rady Miejskiej w Pajęcznie.
Po zmianach przepisów w 2002 r. funkcję Zarządu Gminy pełni jednoosobowo wójt lub burmistrz. O wiele łatwiej manipulować.