R e k l a m a

Odpowiedz do: Powiększenie śmietniska

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Powiększenie śmietniska Odpowiedz do: Powiększenie śmietniska

#1711
pj
Gość

ojj źle się dzieje z tym wysypiskiem, do tej pory fetor dawał się wyczuć jak jechało się z Pajęczna na Siemkowice, przy niesprzyjającym wietrze nawet w samym Pajęcznie było czuć ten charakterystyczny odór – coś pomiędzy zgniłym jajkiem a gazami które wydzielają się przy rozkładzie… jak się to powiększy będzie jeszcze gorzej. moim skromnym zdaniem taka decyzja powinna zostać podjęta po wcześniejszym zapoznaniu się z projektem rozbudowy wysypiska mieszkańców których domy są położone w bezpośrednim sąsiedztwie, a kilka domów tam stoi (Tuszyn). dlaczego mieszkający tam ludzie są zmuszeni oddychać śmierdzącym powietrzem? bez ich akceptacji nic nie powinno być robione. oczywiście, od smrodu (podobno) jeszcze nikt nie umarł i po pewnym czasie po prostu się tego nie czuje ale to nic nie zmienia – dajmy na to, że do kogoś przyjadą goście lub ktoś wróci z zakupów – od razu w nos uderzy go znajomy fetor. w drugiej kolejności ucierpią na tym wszyscy mieszkańcy powiatu (i nie tylko), którzy podróżują drogą Pajęczno – Siemkowice. diabli wiedzą dokąd smród będzie się niósł jak rozbudują wysypisko… i oczywiście wysypisko jest położone w pięknym lesie które również straci swój urok.

podsumowując: mamy ch*j nie demokrację, bo jako lud możemy sobie jedynie wybrać tego, kto będzie nami rządził a o samym rządzeniu można sobie tylko pomarzyć. mamy demokrację czyli jak wiadomo rządy powinny być w rękach ludzi a jest tak jak widać… powinno być jakieś referendum czy coś w tym stylu ale to już inny temat.

co do wcześniejszej dyskusji na temat szkodliwości cementowni i elektrowni – wszystkie głosy za tym, że te zakłady są bezpieczne jak i te, że nie chronią one dostatecznie okolicznych mieszkańców są moim skromnym zdaniem nie do wyjaśnienia. na pewno filtry i zabezpieczenia w jakimś stopniu redukują zanieczyszczenia ale czy jest to stopień dostateczny dla naszego zdrowia nie wiemy i raczej się tego nie dowiemy. wpływ na środowisko jest ewidentny – choćby nawet przez osuszanie się terenów w okolicach kopalni odkrywkowych bądź zmiany w krajobrazie naturalnym.

ogólnie to brakuje w Pajęcznie czegoś jak green peace, bo tutaj wg mnie mają szerokie pole do działania. po co jeździć na Antarktydę i drażnić Ruskich jak w kraju jest dużo do zrobienia. mam nadzieję, że zbierze się grupa osób, które w jakiś sposób przeciwstawią się planom rozbudowy wysypiska – choćby nawet ponieśli porażkę to ważne będzie to, żeby się postawić i żeby władze miały świadomość, że trzeba liczyć się z mieszkańcami.

i na koniec jeszcze jedna kwestia – czy gmina nie dostaje kasy za to, że przyjmuje i utylizuje odpady? jeśli tak jakie są z tego zyski.