R e k l a m a

A kiedy to starosty wybierają się na urlop??

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego A kiedy to starosty wybierają się na urlop??

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #74705 Reply
  pytanie
  Gość

  Czyżby jak zwykle nie wykorzystali ani jednego dnia urlopu bo prywatne sprawy można załatwiać w czasie urzędowania a później dostać spory ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

  #74847 Reply
  prosto
  Gość

  temat znikł bo niewygodny dla rysiów i tym podobnych

  #74851 Reply
  Sulimir
  Gość

  Ryś po zakończeniu kadencji znowu weźmie kilkadziesiąt tysięcy za niewykorzystany urlop jeszcze z ubiegłego roku, ale przecież prywatne sprawy załatwia w czasie urzędowania

  #74940 Reply
  cześć jak czopka
  Gość

  starosta wie że już go nikt nie wybierze to se jeszcze urlopem wyciągnie trochę kasy z bogatego przecież powiatu

  #75084 Reply
  Sulimir
  Gość

  starosta to stary komuch

  #75088 Reply
  Mietek
  Gość

  #75090 Reply
  fakty
  Gość

  Pierwsz dudziestka:
  PARTNER PROGRAMÓW HISTORYCZNYCH ZWYCIĘZCY

  KRAJ”Lista PZPR-owców i współpracowników SB w PO”. Kukiz odpowiada na akcję #Piotrowicze10212828672
  KRAJ

  „Lista PZPR-owców i współpracowników SB w PO”. Kukiz odpowiada na akcję #Piotrowicze
  Paweł Kukiz
  Paweł Kukiz
  Jak wskazywali niektórzy komentatorzy, akcja #Piotrowicze, może się odbić Platformie Obywatelskiej czkawką. Nie trzeba było długo czekać. Naprzeciw inicjatywie partii Grzegorza Schetyny wychodzi Paweł Kukiz, który na portalu społecznościowym publikuję listę polityków tej formacji, którzy mieli być w przeszłości związani z PZPR i SB.

  Platforma Obywatelska ruszyła dziś z akcją #Piotrowicze. Partia publikuje w sieci zdjęcia polityków Prawa i Sprawiedliwości mających powiązania m.in. z PZPR. Inicjatywa ma związek z politykiem PiS Stanisławem Piotrowiczem i jego komunistyczną przeszłością. Czy PO to odpowiednia partia, która powinna wytykać innym formacjom członków z PZPR. „To stąpanie po cienkim lodzie” – ocenił dziennikarz Michał Szułdrzyński.

  PO rusza z akcją #Piotrowicze. „To stąpanie po cienkim lodzie”
  DO RZECZY

  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Naprzeciw akcji PO wyszedł Paweł Kukiz. „To może, Nowoczesna Platformo, przy okazji akcji #Piotrowicze zrobicie akcję #Rzeplińscy? Czy Wam pomóc?” – pyta na jednym z serwisów społecznościowych lider Kukiz’15 i publikuję listę 23 polityków związanych z PO, którzy – jak twierdzi – byli w przeszłości związani z PZPR i SB:

  1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

  2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono. (W 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że poseł złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne i choć zarejestrowany został przez SB jako kontakt operacyjny o pseudonimie „Aktor”, to jednak odbyło się to bez jego wiedzy, a on sam w żaden sposób nie współpracował z SB red.).

  3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”. (W 2009 Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że jego oświadczenie lustracyjne, w którym zaprzeczył współpracy ze służbami specjalnymi PRL jest zgodne z prawdą, oddalając wniosek IPN – red.).

  4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”. (Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał w 2009 r., że Marek Konopka, senator Platformy Obywatelskiej z Białej Piskiej, złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Nie był tajnym współpracownikiem peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa – red.).

  5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

  6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.

  7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.

  8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

  9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

  10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

  11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.

  Na miejscu 12. Paweł Kukiz umieścił Jana Kuriatę, jednak polityk ten po pięciu latach procesu lustracyjnego został oczyszczony z zarzutów współpracy z SB. Sąd orzekł prawomocnie, że złożył on prawdziwe oświadczenie lustracyjne.

  13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

  14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.

  15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

  16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.

  17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

  18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.

  19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.

  20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).

  21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.

  22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia:z powodów rodzinnych’.

  23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, ze względów osobistych’. WgTrybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.

  #75097 Reply
  Mietek
  Gość

  Akcja „Piotrowicze”. Kto z PiS należał do PZPR?

  Stanisław Piotrowicz
  Stanisław Piotrowicz od 1978 r. należał do PZPR. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. Senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia PiS. W 2007 r. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. To właśnie przez niego do politycznego słownika wchodzi termin „Piotrowicze”.

  Andrzej Aumiller
  Andrzej Aumiller do 1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, z ramienia której w 1989 r. został posłem na Sejm kontraktowy. Był ministrem budownictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

  Aleksander Chłopek
  Aleksander Chłopek – poseł PiS na Sejm V i VI kadencji – co prawda należał do PZPR od 1978 do 1981 r., ale w 1980 wstąpił do „Solidarności”.

  Henryk Cioch
  Prof. Henryk Cioch w grudniu 2015 r. został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Należał do PZPR, IPN przyznał mu jednak status osoby pokrzywdzonej. W 2011 r. został senatorem – był bezpartyjnym kandydatem PiS. „Nigdy nie współtworzyłem aparatu PRL, nie zasiadałem w PRL-owskich ławach sejmowych, nie byłem członkiem PRONU, nie ściskałem dłoni przywódców stanu wojennego, nie głosiłem kłamliwych teorii historycznych” – napisał w oświadczeniu.

  Krzysztof Czabański
  Krzysztof Czabański, poseł PiS, od 2016 r. jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. W latach 1967-1981 publikował „Sztandarze Młodych”, „Zarzewiu”, „Dookoła świata”, „Literaturze” i „Kulturze”. Należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W latach 1967-1980 był członkiem PZPR. W 1980 wstąpił do NSZZ „Solidarność”. W 1981 był redaktorem „Tygodnika Solidarność”, a po wprowadzeniu stanu wojennego publikował w prasie podziemnej.

  Wojciech Jasiński
  Wojciech Jasiński to były minister skarbu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, obecnie poseł i prezes zarządu PKN Orlen. Od 1975 r. należał do PZPR. Od 1980 pracował w „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Zgoda” w Płocku, gdzie – jak twierdzi – organizował struktury „Solidarności”. Za tę działalność na początku 1982 miał zostać wyrzucony z PZPR.

  Karol Karski
  Karol Karski był posłem na Sejm V i VI kadencji, w 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jest europosłem. Działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich.

  Stanisław Kostrzewski
  Stanisław Kostrzewski od 2000 do 25 lutego 2006 i od 10 października 2009 do 5 września 2014 był skarbnikiem PiS. Należał do PZPR do momentu rozwiązania tej partii.

  Andrzej Kryże
  Andrzej Kryże działał w PZPR od lat 70. do jej rozwiązania. W marcu 1980 r. jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wykonane wyroki zostały skasowane przez Sąd Najwyższy. W latach 2005-2006 był z ramienia PiS sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Urząd ministra sprawował wówczas Zbigniew Ziobro. W latach 2006-2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  Maciej Łopiński
  Maciej Łopiński w 1971 r. wstąpił do PZPR i był członkiem tej partii do 14 grudnia 1981. W stanie wojennym redagował „Solidarność – Pismo Regionu Gdańskiego”. W 1988 uczestniczył w strajkach w Stoczni Gdańskiej. Był także członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności” w Gdańsku. Jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

  Jan Pietrzak
  Jan Pietrzak jest zaliczany do „Piotrowiczów”, gdyż był członkiem Związku Młodzieży Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Później uważano go jednak za głos antykomunistycznej opozycji. Był twórcą „hymnów” opozycji w PRL, takich jak „Taki Kraj” i „Żeby Polska była Polską”.

  Marcin Wolski
  Marcin Wolski, dyrektor TVP2, w latach 1975-1981 należał do PZPR, od 1980 był sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu III PR. W czasie stanu wojennego został zwolniony z pracy i dostał zakaz zatrudnienia w mediach. Stworzył opozycyjny kabaret objazdowy.

  CDN…

  #75099 Reply
  ???
  Gość

  To teraz wyciągnijmy wnioski…Kto najgłośniej krzyczy o „komuchach”, esbekach, resortowych dzieciach? PO czy PiS? Kto jest bardziej obłudny i oszukuje swoich wyborców? Powinniście się obrazić, pisowcy. Wasi idole nie traktują Was poważnie.:)

  #75104 Reply
  Zawiedziony
  Gość

  No kto w 2015 roku zrobił ludzi w konia, przypadkiem nie PiS z hasłem dobrej zmiany.

  #75121 Reply
  Powiat
  Gość

  A po co brać urlop jak można kase

  #75128 Reply
  Ferdek
  Gość

  Może po prostu im urlop nie potrzebny 😁

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
Odpowiedz do: A kiedy to starosty wybierają się na urlop??
Twoje informacje