R e k l a m a

Brak dojazdu do szkoły do Szczercowa z Powiatu Pajęczno

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Brak dojazdu do szkoły do Szczercowa z Powiatu Pajęczno

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #99298 Reply
  Arek
  Gość

  Witam
  Jak w temacie.
  Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2020/21, a tu problem!(?)
  A mianowicie chodzi o transport młodzieży z Powiatu Pajęczno do szkoły średniej w Szczercowie.
  Po likwidacji PKS Częstochowa, brakło możliwości dojazdu do placówki szkolnej mieszczącej się na ul.Piłsudskiego w Szczercowie.
  PKS Bełchatów również polikwidował szereg połączeń z Pajęczna, Rząśni, i przyległych wiosek tzn Zielęcin, Gawłów, Biała, Będków, Stróża…
  Co w takiej sytuacji?
  Może jest jakiś prywatny przewoźnik zainteresowany dowozem młodzieży do szkoły do Szczercowa?
  Może młodzież musi zmienić szkołę na inną ze względu na brak dojazdu?
  Ciężki początek nowego roku szkolnego?
  A co na to władze Powiatowe i Gminne
  Ps tramwaj nie kursuje

  #99310 Reply
  Ela
  Gość

  A kogo to interesuje .?

  #99317 Reply
  Mjetek
  Gość

  Trzeba było myśleć na etapie wyboru szkoły, a nie teraz płakać, bo nie ma dojazdu. Równie dobrze mogłeś nazwać temat: Brak dojazdu do szkoły do Szczecina z Powiatu Pajęczno.
  Masz 2 szkoły średnie w powiecie – Pajęczno, Działoszyn, oraz conajmniej 3 większe miejscowości z dobrym dojazdem – Radomsko, Wieluń, Częstochowa. Razem to będzie ze 30 szkół średnich do wyboru i akurat musiałeś wybrać Szczerców? Kup se dobry rower albo zmień szkołę.

  #99320 Reply
  Olga
  Gość

  Mjetek : No niestety sytuacja nie wygląda tak kolorowo. Z Pajęczna do Radomska nie ma dojazdu, tak samo z okolicznych miejscowości. Z Pajęczna do Częstochowy jest gepard, ale np żeby dostać się z Gajęcic, Janek, Ładzina, Patrzykowa do Częstochowy/Radomska/Wielunia/Szczercowa to nie ma szans. Niestety nasz powiat jest wykluczony komunikacyjne. Widać, że władza nie chce z tym nic zrobić i pojawiają się problemy. Nie chodzi tu tylko o dojazd dzieci do szkoły, ale także o dojazd dorosłych do pracy, do lekarza, do urzędu. Co mają zrobić starsze osoby, które nawet do apteki nie mogą dojechać? Albo na zakupy do marketu ?

  #99321 Reply
  Wojtek
  Gość

  macie dobrą zmianę jakiej chcieliście

  #99322 Reply
  Pol
  Gość

  Odp.Do Ela .Szanowna Pani miały być udogodnienia co do dowozu dzieci ,osób starszych .Okazuje się ,że zamiast ułatwić ludziom się dostać z wioski do wioski lub miasta są utrudnienia na dużą skalę,nie każdy ma czas żeby dziecko lub osoby starsze rodziców dowiesc do lekarza bo musi też chodzić do pracy.Jeśli chce A nawet wymaga się żeby dzieci się uczyły i były przyszłością to im się pomaga A nie utrudnia.Dzieci w marcu zakupily bilety miesięczne na cały miesiąc.Okazało się ,że jest pandemi Nikt za połowę miesiąca za bilet dziecku nie zwrócił pieniędzy.Dzieci za darmo nie jeżdżą do szkół placimy duże pieniądze za dojazdy.Jeszcze do tego nie mają się czym dostać.

  #99325 Reply
  INSPEKTOR
  Gość

  Teraz się obudziłeś że nie będziecie mieli czym dojechać.PKS wiecznie nie będzie dopłacał tylko dlatego zeby władzom powiatu zrobić dobrze. koniec sponsoringu teraz trzeba płacić !!!

  #99333 Reply
  pol
  Gość

  Nikt nie poinformowal ,ze bedzie zlikwidowany PKS .Nic sie u nas nie oplaca utrzymywac. MALO TO PKS BRAL ZA BILETY DO TEGO STARYM AUTOBUSEM CO LEDWO JEZDZIL LUDZI WOZONO .

  #99344 Reply
  Wojtek
  Gość

  trwają ustalenia co do budowy nitki kolejowej z Wielunia przez Bełchatów i Piotrków do Łodzi – dlaczego nikt z naszych radnych powiatowych nie interesuje się tym tematem? powinni walczyć o to, żeby powstała stacja PKP w naszym powiecie

  #99371 Reply
  Antek
  Gość

  Brak jaj co do pkp

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
Odpowiedz do: Brak dojazdu do szkoły do Szczercowa z Powiatu Pajęczno
Twoje informacje