R e k l a m a

Brak możliwości komentowania targów końskich

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Brak możliwości komentowania targów końskich

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
 • Autor
  Wpisy
 • #64766 Reply
  obrońca
  Gość

  Dlaczego redakcja wyłączyła możliwość komentowania wydarzenia jakim są targi końskie. Czyżby z obawy o możliwość wytknięcia tego na co tak na prawdę emitowane są obligacje zadłużające gminę?? Czy może tego że konie traktowane ą w sposób skandaliczny?? A może tego że burmistrz musi gdzieś sprzedać swoje czempiony i tam zarobić?? I proszę mi tu nie zaciemniać sytuacji że niby przynoszą zyski bo w tej gminie nic już nie jest klarowne (patrz prywatne bezprocentowe pożyczki z kasy miasta). Remont targowicy zwróci się za 50 lat jeśli w ogóle targ przetrwa, bo nie ma najmniejszych szans konkurować z Działoszynem czy Sulmierzycami nie mówiąc już o Szczercowie. Mam znajomych którzy handlują na targach i mówią że do Pajęczna jeżdżą tylko dlatego że w tym dniu nie ma żadnego innego targu. Zresztą widać po ilości stoisk jak bardzo targ się ten zmniejszył w porównaniu do lat świetności. A co nam wójt obiecywał budując targ, że będą giełdy samochodowe, kwiatowe itp a zostały tagi końskie na które trzeba zaciągać obligacje…

  #64768 Reply
  ?????
  Gość

  Żaden prawdziwy miłośnik koni nie organizuje wysyłki swoich przyjaciół na rzeż. Robi to wyrachowany kupiec. Właściwie, dlaczego właśnie u nas odbywają się te wątpliwe „targi”? Jakie korzyści , wymierne, przynosi to miastu? Oprócz tej złej sławy, nagłaśnianej przez różne organizacje obrońców zwierząt?

  #64805 Reply
  Redakcja
  Keymaster

  @obrońca – wydaje mi się, że temat był już poruszany przy poprzednich edycjach, ale odpowiem jeszcze raz.

  1.Dlaczego redakcja wyłączyła możliwość komentowania wydarzenia jakim są targi końskie.

  Komentarze są wyłączone ponieważ plakat ma reklamować imprezę.

  2. Czyżby z obawy o możliwość wytknięcia tego na co tak na prawdę emitowane są obligacje zadłużające gminę??

  Impreza przynosi dochód kilkunastu tysięcy złotych więc mijało by się to z celem 🙂

  3. Czy może tego że konie traktowane są w sposób skandaliczny??

  Z informacji jakie uzyskaliśmy przy poprzednich edycjach wynika, że konie są traktowane dobrze, oczywiście wśród kilkuset wystawców zawsze znajdzie się czarna owca.

  4. A może tego że burmistrz musi gdzieś sprzedać swoje czempiony i tam zarobić??

  Z tego co kojarzę burmistrz nie sprzedawał swoich koni na poprzedniej edycji. Jednak nawet jeśli to chyba dobrze, że bierze czynny udział w imprezie z której Pajęczno słynie 🙂

  5. Remont targowicy zwróci się za 50 lat

  Tego typu inwestycje nie mają się zwracać tylko podnieść standard życia mieszkańców. Wystarczy sięgnąć pamięcią jak dawniej wyglądał plac targowy.

  6. A co nam wójt obiecywał budując targ, że będą giełdy samochodowe, kwiatowe itp a zostały tagi końskie na które trzeba zaciągać obligacje…

  Nie wiem czy mówimy dalej o Pajęcznie, ale jeśli wójt burmistrz coś obiecywał to należy z nim o tym porozmawiać 🙂 Co do giełd kwiatowych i samochodowych to próby organizacji takowych były organizowane, ale po prostu nie wypaliły. Giełdy samochodowe wszędzie się kurczą, ponieważ sprzedaż przenosi się do internetu. O ile dobrze pamiętam, to na plac targowy została pozyskana dotacja (co znacznie obniżyło koszt inwestycji) właśnie dzięki temu, że organizowane są tam „Targi Końskie”.

  #64807 Reply
  Kasia
  Gość

  Brawo redakcja👍

  #64809 Reply
  Mjetek
  Gość

  To już staje się męczące. Znajdzie się paru przychlastów – pisorów i tłumacz się człowieku, że nie jesteś wielbłądem. Jak nie macie co robić (do pisuarów), to idźcie wyczesać kota prezesowi i dajcie spokój zwykłym ludziom…

  #64810 Reply
  CZAREK
  Gość

  a co pajeczno tak tlumaczy burmistrza

  #64811 Reply
  Ania
  Gość

  ehh 🙁 pretensje do garbatego ze ma proste dzieci . zajmijcie sie lepeij prawdziwymi aferami np piciem alkoholu przez osoby publiczne na kajakach

  #64819 Reply
  jakiczub
  Gość

  Mjetek powiedz kto cie zrobił to cie pomszczę

  #64820 Reply
  do redakcja
  Gość

  1. Wchodzę na każde inne „plakaty” i możliwość komentowania nie jest wyłączona

  2. Tak jak pisałem, impreza przynosi zyski dlatego że tak burmistrz powiedział?? A moze jakieś konkrety?? Np. Jaki jest koszt zabezpieczenia imprezy?? Koszt sprzątania?? Koszt organizacji?? Itp. Trochę ciężko uwierzyć w słowa bez pokrycia, zwłaszcza kogoś, kto ma już na porządku dziennym mylenie prawdy z kłamstwem.

  3. Czyli mam rozumieć że filmy emitowane w internecie pokazujące jak traktowane są konie są kłamstwem i ktoś to zmontował?? Już mam się śmiać??

  4. Gdybym miał w tym jakiś interes poszukałby numeru jednej z lokalnych gazet jak to burmistrz sprzedając własne konie na targach zapomniał uwzględnić tego w oświadczeniu majątkowym.

  5. Sorry ale podnoszenie standardu powinno iść wraz z rozwojem a nie upadkiem targowiska, ale widocznie taki mamy klimat

  6. Ot co kolejny argument na nieudolność władzy lub może mydlenie oczu.

  Ania przeczytaj artykuł 212 KK 😉 Tak byś potem nie mogła się bronić że nie wiedziałaś. Stwierdzam po poziomie wypowiedzi 😉

  #64821 Reply
  efjeidujwiudh
  Gość

  nawet jak ta impreza coś zarobi – co z tego? ile potrzeba pracy ludzi żeby zorganizować coś takiego? a materiały reklamowe?

  można zamiast tego zorganizować jakieś koncerty, zawody, cokolwiek. w Sulmierzycach np jeżdżą na rowerach a u nas w koło te obsrane konie.

  tak samo jak pseudo inwestycja z targowicą żeby konie mogły sobie stawiać klocki na eleganckiej kostce zamiast na zwykłą ziemię – mistrzostwo marketingu, wszystkim mieszkańcom żyje się dzięki temu lepiej. ogólnie targowica ma zastosowanie na:
  – wtorkowe, upadające pseudojarmarki
  – jako parking na wszystkich świętych
  – jako kuweta dla koni na dniach dyszla
  poza tym plac stoi pusty. a wyobraźcie sobie, ile na nowych osiedlach byłoby z tej kostki chodnika… ale wiadomo, w Pajęcznie KOŃ jest ważniejszy od mieszkańca.

  dla mnie to też dziwne, że targi końskie to jedyne imprezy pod którymi blokowane są komentarze, uważam, że jest to niepotrzebne. z pewnością mieszkańcy zechcą w komentarzach pochwalić władzę, że zorganizowała im kolejną świetną imprezę, dlaczego im tego zabronić?

  #64828 Reply
  ?????
  Gość

  Pokazy koni- tak, targi- nie! W imię przyzwoitości. Oglądające konie dzieci nie zdają sobie sprawy, jaki los gotują swoim spracowanym zwierzętom ich właściciele. Zyski są tak znikome, jeżeli są, że nie ma się o co bić. A i turystów i inwestorów też dzięki temu nie przybyło.

  #64829 Reply
  Uważny z Suchowoli
  Gość

  Ktoś chyba tutaj jest mało uważny 🙂
  Dużo plakatów nie miało możliwości komentowania, a niektóre miały wyłączane komentarze po czasie. Z ostatnich to najlepsza impreza tego roku 🙂 https://twojepajeczno.pl/imprezy/dozynki-gminne-2017-suchowola/

  #64831 Reply
  Rafi
  Gość

  Może i inne plakaty miały wyłączone możliwość komentowania ale targi końskie z racji tego że to też hobby burmistrza wzbudzają emocje..

  #64832 Reply
  Rafi
  Gość

  No i nie zapominajmy o zbliżających się szybkimi krokami wyborach samorządowych…a to wdzięczny temat dla udających zatroskanych tym że pieniądze z budżetu są tam wydawane. Niektórzy już przebierają nóżkami żeby wskoczyć na stołek radnego czy nawet burmistrza:)

  #64839 Reply
  lucek
  Gość

  Czy ci którzy chcą komentować targi końskie, na pewno znają się na koniach. I chcą podzielić się wiedzą na temat chowu tego sympatycznego zwierzęcia. Bo jeżeli nie to po jaki c…j drążyć temat.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
Odpowiedz do: Brak możliwości komentowania targów końskich
Twoje informacje