R e k l a m a

Co się dzieje z pajęczańską orkiestrą?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Co się dzieje z pajęczańską orkiestrą?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 101)
  • Autor
    Wpisy
  • #62571
    Adam
    Gość

    Czy ktoś wie co się dzieje z pajęczańską orkiestrą?
    Ostatnio bardzo mało ją widać…

    #62575
    Kukiz
    Gość

    No właśnie wszedłem tutaj by zadać to pytanie od lat orkiestra osp braala udział w uroczystościach kościelnych i państwowych od kiedy przejęła ja gmina to chyba z nazwy orkiestra ani święta majowe ani Boże ciało

    #62584
    PAJ19
    Gość

    Jeśli jest gminna to Boże Ciało? 🙂

    #62592
    adam
    Gość

    pani dyrygent z łasku czy z okolic wykiwała wszystkich nawet naszego burmistrza.

    #62598
    Oli
    Gość

    Spokojnie i orkiestra zagra☺jest nowy kapelmistrz, nowy narybek młodzieży i trzeba się trochę zgrać☺cierpliwości ☺☺☺

    #62599
    Oli
    Gość

    Spokojnie i orkiestra zagra☺jest nowy kapelmistrz, nowy narybek młodzieży i trzeba się trochę zgrać☺cierpliwości ☺☺☺

    #62924
    Robi
    Gość

    Co masz na myśli mówiąc, że pani kapelmistrz wykiwała wszystkich?

    #62925
    Lalek
    Gość

    Najlepiej jest teraz krytykować panią kapelmistrz. Ale nikt nie weźmie pod uwagę fakt, że to z nią orkiestra była na każdym graniu czy kościelnym, czy państwowym. Czy osoby, które najwięcej krytykują w ogóle wiedzą jaka była współpraca między orkiestrą na władzami? Myślę, że nie zdają sobie z tego sprawy.

    #62926
    guti
    Gość

    ja bym proponował p.Okrzesika z Zawiszy ten tak samo potrafi kiwać burmistrza 🙂

    #62928
    gość1
    Gość

    Nowy nabytek młodzieży się ponoć uczy, ale ilu z nich zostanie? Może 2-3 osoby, a reszta zrezygnuje. Bo kto z was ludzie chciałby grać za darmo w deszcz, mróz, upał, codziennie ćwiczyć, a w urocze sobotnie popołudnia chodzić do biblioteki na próby? Ani skromnego kieszonkowego za poświęcony czas, ani obiadu po graniu, ani ciepłej herbaty czy kawy, ani pączka za 1,50 zł. Z tego co wiem to jedynie sporadycznie to sie zdarzało. A „dobre słowo” i jakiekolwiek podziekowanie to chyba jedynie od proboszcza czy strażaków z okolicy po graniu usłyszeli. Ciekawe czy radni debatowaliby za darmo, bez dietki i przy pustym stole? Dawniej orkiestranci mieli chociaż krótkie obozy muzyczne, a od 2 lat lipa. Zostaje im tzw. satysfakcja. To trochę za mało. Proponuje zwerbować do grania dzieci pajeczańskich notabli. Zobaczą jakie to proste. No chyba, że słuchu nie mają, albo może czasu. Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak zatrudniać orkiestry z okolicy i im słono płacić. Czasem trzeba coś stracić, by potem żałować i docenić. To taka narodowa przywara. Polak zawsze mądry po szkodzie…

    #62930
    adam
    Gość

    brawo guti. Okrzesik najlepszy kandydat na dyrygenta. Nawet burmistrzem dyryguje.

    #62931
    orkiestrant
    Gość

    wiedzialem, ze tak bedzie. przypomnijcie sobie ludzie kochani artykul z wystepu respondka na dzien kobiet. w jednym z komentarzy ktos stwierdzil, ze jakos nas nie widzi na roznych okolicznosciach panstwowych/okolicznosciowych/koscielnych no a teraz kiedy faktycznie nas zabraklo to nagle sie wam przypomnialo, ze jednak od lat dla was gralismy. no coz…….. ludzie doceniaja cos dopiero gdy czegos zabraknie. chcielibyscie wiedziec co sie dzieje? nic sie nie dzieje. i to od lat nic sie nie dzieje w kierunku uszanowania naszej pracy. jak juz napomnial gosc1 nawet dobre slowo w naszym kierunku bardzo rzadko slyszymy. zbyt dlugo chowalismy sie w cieniu i dlatego dzis jest jak jest. na prawde ludzie zachwalaja w niebiosa inne okoliczne orkiestry a swojej nie potrafia uszanowac. moglbym w sumie tak pisac w nieskonczonosc, ale szkoda mi slow na zachowania niektorych ludzi. a wierzcie mi, ze jezeli bym sie rozpisal, to zachowania, o ktorych mowie pojawia sie jak grzyby po deszczu

    #62934
    gość1
    Gość

    Czy zastanowił się ktoś, czemu ludzie z Pajęczna i okolicy, młodziez z tutejszych szkół, przechodzą np. do orkiestry w Rząśni czy cementowni? I zapewniam Was, że nie chodzi tu o kapelmistrza. To się po prostu nazywa demokracja, kapitalizm, ekonomia, opłacalność, prestiż, możliwość własnego rozwoju oraz konkurencyjmość. Podobnie się dzieje w innych dziedzinach życia, np w sporcie. Najpierw władze, działacze, sponsorzy itp itd powinni mieć właściwe podejście do sprawy i niezbędną wiedzę, potem chcieć i starać sie zrozumiec problem, następnie zachęcić ludzi do współpracy, aż wreszcie ich utrzymać przy sobie, by nie zrezygnowali. Pewnie i paru zapaleńców, by się przydało. A może i by wtedy nawet sami znaleźli. Proste…choć niestety żałosne.

    #62948
    epj
    Gość

    czyli w końcu jest orkiestra w Pajęcznie, czy nie?

    #62949
    muzyk
    Gość

    nie ma

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 101)
  • Temat Co się dzieje z pajęczańską orkiestrą? jest zamknięty na nowe odpowiedzi.