R e k l a m a

Czy będzie dworzec PKP stacja w Pajęcznie. Jest jakaś nadzieja?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Czy będzie dworzec PKP stacja w Pajęcznie. Jest jakaś nadzieja?

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #98698 Reply
  Jan
  Gość
  #98701 Reply
  Darek
  Gość
  #98704 Reply
  Paj
  Gość

  Ubolewam że wstawiający linki nie potrafią czytać niema mowy nic o Pajęcznie więc niewiem czemu Janie ci się ubzdurała ta złudna nadzieja

  #98706 Reply
  Darek
  Gość

  Pajeczno za biedne 😜

  #99037 Reply
  Pajączek
  Gość

  Janowi nic się nie ubzdurało. Projekt mapy wyraźnie przedstawia, że trasa wiedzie przez Działoszyn i Pajęczno. Szkoda, że wśród samorządowców byli przedstawiciele innych gmin i powiatów oprócz naszego. Temat jest ważny i zadziwia brak zaineresowania.

  #99049 Reply
  Rafał
  Gość

  Gdzie przedstawiciele Gmin z naszego Powiatu gdzie Pan Starosta ?
  Kolej to przyszłość. Ekologia mniej spalin inwestycja nieoceniona.
  Kolej = samochód elektryczny = czyste powietrze.
  Gdzie logika naszych władz.
  Tyle się trąbi o ekologii!
  Mam wątpliwości bo chyba bardziej chodzi o modę na ekologię niż o skutek tego programu eko.
  Wiele firm wykorzystuje nazwę eko dla siebie ale nie ma to nic wspólnego z ekologią, działaniem na rzecz środowiska….. Dużo by pisać.

  #99076 Reply
  Pajączek
  Gość

  Dzisiejsze lokalne połączenia kolejowe wykonywane są przez szybkie i lekkie szynobusy. Są wygodne i jazda nimi to przyjemność. Czy ktoś ma wiedzę czy burmistrz lub starosta czynili starania o przywrócenie ruchu na LK 146. Do Białej Pajęczańskiej jest chyba ok 4-5 km. Można zrobić obok parking i przesiąść się do szynobusu. Podróż do Częstochowy trwałaby ok. 30 min. do centrum, co w godzinach szczytu jest nierealne. A stamtąd łatwo się przesiąść na Warszawę, Wrocław, Katowice. W drugą stronę do Łodzi przez Zduńską Wolę. Z roku na rok liczba fajnych połączeń się zwiększa, nacisk z Unii też będzie położony na rozwój koleji bo to najekologiczniejszy transport.

  #99091 Reply
  rom
  Gość

  Mapka z pierwszego linku interesująca, ale zastanawia mnie brak władz powiatu Pajęczańskiego w spotkaniu. Niestety brak wizji w zarządzaniu powiatem, miastem to domena naszych lokalnych polityków. szkoda, bo brakuje ich tam gdzie powinni być, natomiast nie brak ich tam, gdzie być ich nie powinno.

  #99093 Reply
  Wojtek
  Gość

  też mnie zastanawia gdzie są nasi politycy od siedmiu boleści?

  #99096 Reply
  Olga
  Gość

  Teraz praktycznie każdy radny jest na Facebooku, zawsze można do nich napisać wiadomość prywatną i się dowiedzieć:)

  #99119 Reply
  Pajączek
  Gość

  Nasi politycy powinni zacząć lobbować w sprawie przywrówcenia połączenia kolejowego z Białej do Częstochowy ( i Łodzi w drugą stronę).To wymaga trochę zachodu, ale jest możliwe w niedługiej perspektywie. I nie odpuszczać tematu połączenia Wielunia z Bełchatowem, choć to odległy temat. Tylko trzeba zacząć coś robić, bo prześpimy temat jak nasi dziadkowie lub pradziadkowie, dla których pastwisko było ważniejsze niż kolej w Pajęcznie. Mimo pierwotnych planów, wskutek protestów, przeniesiono dworzec z miasta do Białej. Później nas to dużo kosztowało. Ominęło nas wiele planowanych inwestycji, które wylądowały w miastach połączonych kolejami.

  #102058 Reply
  Ewelina
  Gość

  Całe Pajęczno, nic do przodu pomyśleć

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
Odpowiedz do: Czy będzie dworzec PKP stacja w Pajęcznie. Jest jakaś nadzieja?
Twoje informacje