R e k l a m a

Dekomunizacja nazw ulic w Pajęcznie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Dekomunizacja nazw ulic w Pajęcznie

 • This topic has 14 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 7 years temu by Kalina.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #56983 Reply
  Agnieszka
  Gość

  Czy ktoś posiada jakieś informacje kiedy będą zmieniane nazwy ulic np. 22 lipca i kto te nazwy nowe wybiera ?

  #56985 Reply
  Droga42
  Gość

  Rozumiem że wymiana dowodów osobistych, prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego na koszt gminy ?

  #56996 Reply
  Gzik
  Gość

  Zgodnie z tym co mówili mają być dalej ważne, ewentualna wymiana darmowa. PS. W dowodzie nie masz adresu

  #57002 Reply
  Droga42
  Gość

  Faktycznie zapomniałem 😉

  #57046 Reply
  Krzysztof
  Gość

  Może wreszcie się uda zmiana nazw ulic . Pierwsza do zmiany to komunistycznego gieroja z wojny domowej w Hiszpanii niejakiego Świerczewskiego Karola – ksywa Walter .Dlaczego Walter – ano dlatego że ten zapijaczony bandyta osobiście rozstrzeliwał pojmanych jeńców (przeważnie przymusowych rekrutów , wojna tak ma , kogo złapie to do swojej armii wciągnie ) i ludność cywilną w Hiszpanii – ze swojego pistoletu walter. Podobno jednym pociskiem potrafił zastrzelić parę osób , tylko musieli być podobnego wzrostu. Za to za go ruskie przeflancowali na polaka to od razu dostał gienierała i dowodził bitwą pod Budziszynem pod koniec kwietnia 1945 r. „Świerczewski dowodził chyba w pijanym widzie” -tak go określił jego oficer sztabowy. Doprowadził do śmierci około 25 tys. żołnierzy. Te słowa po raz pierwszy powiedziałem przy pierwszej próbie zmiany ulic w Pajęcznie (jako radny gminny). Potem także próbowałem – wszystko jest zapisane w protokółach z sesji . Deklarowałem nawet poniesienie przez siebie kosztów wymiany dowodów i innych dokumentów. Rozmowa jak do ściany. A wszyscy mienili się patriotami do krwi ostatniej. Dlatego już nie wierze w dobre intencje radnych , tylko „ukaz” z góry poskutkuje.

  #57058 Reply
  Seweryn
  Gość

  Ale to już chyba uchwalono, tzn. miasta muszą zmieniać takie nazwy i wymiana jest za darmo.

  #57066 Reply
  Kalina
  Gość

  @ Krzysztof
  Rozumiem, że pisząc o tych rozstrzeliwanych cywilach, masz na myśli zwolenników generała Franco?Jednego z przywódców rebelii przeciw republikańskiemu rządowi i póżniejszemu dyktatorowi, który wymordował wszystkich swoich przeciwników albo zamęczył w obozach koncentracyjnych? Tego zucha masz na myśli? To wiedz,pewnie wiesz, że takich ludzi, jak Świerczewski, były tam dziesiątki tysięcy. Zjeżdżali z całego świata, żeby pomóc republikanom.Rany w tych walkach odniósł m.in. Hemingway.Nie brakowało też Polaków.
  A ty się postaraj, żeby twoją lekturą nie była tylko Wikipedia, bo żadne inne żródło nie podaje takich kłamliwych informacji z historii najnowszej. Świerczewski zabijał też Niemców, a zginął z rąk banderowców( chociaż dzisiaj tworzycie inne bajki).
  Kogo, jako radny, planujesz na patrona tej ulicy? Jego brata czy jego mamusię??? Zgadłam?

  #57092 Reply
  Franio
  Gość

  Krzysztof a może nazwać ulice jakiegoś Icka.

  #57099 Reply
  10warta
  Gość

  Dekomunizacja ulic jest dobrym przedsięwzięciem. Nie widzę problemu w tym, aby przy wsparciu odpowiednich organów, a przecież na koszt państwa w przypadku konieczności wymiany dokumentów, zweryfikować nazwy ulic itp. w przypadku osób które bezsprzecznie dopuściły się rzeczy niegodnych.
  Ale dlaczego zastępować je imieniem matki Prezesa, z całym szavunkiem dla tej kobiety :/ Jak żywo przypomina to niestety czasy pierwszych sekretarzy 🙁

  #57113 Reply
  Hubert
  Gość

  A może podciągnąć pod datę 22 Lipca np: 1807 – Napoleon Bonaparte nadał Księstwu Warszawskiemu Konstytucję oraz Kodeks cywilny. 🙂

  #63171 Reply
  Ed
  Gość

  No i na jakie nazwy zmienili ktoś wie?

  #63201 Reply
  Elooo
  Gość

  Na ul Klaczy, Kawki, śrubokręta, dyszla, zazdrości, wysypiskowa

  #63289 Reply
  Krzysztof
  Gość

  Po dość dlugim czasie zajrzalem na forum – no i dostało mi się . Klaina – obrończyni Waltera 'tego sie kulom nie kłąniał ” bo ledwo stał na nogach taki był pijany. Zarzuciła mi iz posiadam wiedzę z Wiki . Otóż moja wiedza na temat Waltera jest bardziej rozległa. a wojna domowa w Hiszpanii miała dwa oblicza i każde tragiczne . Po co komitern sie w to właczył – odsyłam do lektur.
  Taki Franio to sie wyniósł nad poziomy – poddal pomysł aby nazwac ulicę „jakiegos Icka’. Otoz mój drogi Franio . Z tegoz Pajęczna pochodziło kilku zacnych ludzi wyznania mojżeszowego taki na ten przykład Abram ostrowski , który wynalazł pocztówke i był wielkim przemnysłowcem osiadłym w Łodzi mieście , jego kamienica stoi przy ul. Piotrkowskiej 34 . Z innych ciekawostek dotyczacych”Icków” .Matka Jana Kiepury urodziła się w Pajecznie . A matka mpojego przyjaciela Alona urodziła sie takze w Pajecznie pod nazwiskiej Zosia Czarnylas i wspólnie z Hanka Orodnówna i innymi zacnymi Polkami uratowała 500 sierot polskich wyrwanych z sowieckiego piekła. „Dzieci Teheranu”. Jest taki film dokumentalny.

  #63291 Reply
  Elooo
  Gość

  Krzysztof w każdej miejscowości jest kilka takich ,,slawnych” ludzi,ktorych tu wymieniłes!

  #63295 Reply
  Kalina
  Gość

  @ Krzysztof
  To, co napisałam, nie mija się z prawdą. Mogłabym milczeć, ale dosyć już mam prawicowych bredni. Od ludzi podających się za wykształconych, wymaga się odrobiny rzetelności.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
Odpowiedz do: Dekomunizacja nazw ulic w Pajęcznie
Twoje informacje