R e k l a m a

Droga Krajowa nr 42

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #14665 Reply
  Michał
  Gość

  Szanowni Mieszkańcy Powiatu Radomszczańskiego i Pajęczańskiego

  Przebudowa DK 42, biegnącej przez powiaty Radomszczański i Pajęczański, jest niezbędna dla rozwoju gospodarczego obu regionów oraz poprawy warunków życia wszystkich mieszkańców powiatów Radomszczańskiego i Pajęczańskiego . Odwlekanie w czasie realizacji tej inwestycji przynosi negatywne skutki dla rozwoju przedsiębiorczości, podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej powiatu, wpływając tym samym w istotny sposób na utrzymywanie się wysokiego poziomu bezrobocia.
  DK1 po przebudowie stanie się A1 i to płatną. Wtedy dopiero ruch w Radomsku i Pajęcznie wzrośnie… Jeśli nie chcemy powtórki ze Strykowa (po oddaniu A2) już teraz trzeba robić obwodnice i przebudować DK42. Już teraz zwiększył się ruch wokół Wielunia (dojazd do S8), jednak Wieluń dostanie obwodnice. A my?
  Odcinki które wymagają natychmiastowego remontu to :
  DK42 RZEJOWICE – KODRĄB
  DK42 ZAKRZEW – ANTOPOL
  REMONT NAWIERZCHNI W MIEJSCOWOSCI WOLA JEDLIŃSKA I JEDLNO DRUGIE
  DK42 KRUPLIN-NOWA BRZEZNICA
  DK42 DYLÓW RZĄDOWY – TRĘBACZEW

  Dobrym rozwiązaniem była by budowa obwodnic :
  Dzialoszyn i Trebaczew (POŁĄCZENIE DROGI lokalnej 486 prowadzącej do s8 z droga krajowa numer 42 ),
  Pajeczno (okolo 5km z poludniowej strony)
  Janki (okolo 3km z poludniowej strony)
  Strzelce male – likwidacja 3 bardzo waskich i ostrych zakretow obok siebie.

  Pozdrawiam

  #14670 Reply
  oska
  Gość

  Michał co ty pier…isz!!!

  #19130 Reply
  Busiarz
  Gość

  Kolej?! Przecież w ostatnich latach zamknięto dworce w Trębaczewie [Działoszyn] i Białej [Pajęczańskiej]. Przed wojną kolej miała być poprowadzona przez Pajęczno, ale mieszkańcy zaprotestowali. Widać mentalność się nie zmieniła, bo piszesz w tym samym stylu – po co, na co – lepiej nie robić sobie kłopotu itd. Wioski, nawet nie gminne, mniejsze od Pajęczna załatwiają sobie obwodnice, a u nas ,,nie da się”. Zamiast udowadniać, że nie potrzebujemy, lepiej lobbować i załapać się na środki unijne dopóki jest możliwość. Nie wiadomo co będzie za kilka lat.
  Jako ciekawostkę przytoczę inwestycje, które władze Pajęczna odrzuciły, bo ,,po co robić sobie kłopot” [oczywiście mowa o PRL]:
  – szpital, który jest w Łasku,
  – fabryka mebli, która jest w Łasku,
  – duże osiedle mieszkaniowe z Wielunia,
  – oddział gliwickiego Bumaru, trafił do Szczekocin
  – odlewnia aluminium (miała być między Kurzną/Baranami a Siedlcem).

  A na trasie do Czwy to jak niby kolej ma zmniejszyć ruch? Przecież dla Polaka samochód, nawet stary trup, to oznaka prestiżu i nie chce już jeździć autobusem/pociągiem. Musi zawieść swoje 4 litery spod drzwi do drzwi. A najbliższe (zamknięte) dworce kolejowe były kilka km od P-na.

  Już od lat znany jest przebieg obwodnicy Pajęczno-Dylów Rządowy-Trębaczew-Szczyty:
  http://wielun.biz/download.php?id=8778

  #47068 Reply
  Gzik
  Gość

  Według najnowszych danych GPR 2015 przez Pajęczno przejeżdża ok. 7200 pojazdów na dobę. Myślę że jest to wynik, który spokojnie kwalifikuje się na budowę obwodnicy. Dla porównania w Wieluniu na starej 8 jest to ok 9700 pojazdów, w Bełchatowie 10700 pojazdów. Różnica nie jest duża, a tych miastach powstają obecnie obwodnice.

  Panie burmistrzu – do roboty – trzeba jeździć, aż się wyjeździ. Sami z siebie to nigdy nam nie wybudują. Mamy posła z powiatu – niech się na coś przyda, bo na razie to nyndza.

  Źródło: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/g/generalny-pomiar-ruchu-w-2015_15598//SYNTEZA/WYNIKI_GPR2015_DK.pdf

  #47071 Reply
  XyZ
  Gość

  Niestety, ale nie ma zapału w naszej lokalnej władzy żeby coś podziałać.

  #47074 Reply
  tadek
  Gość

  Tak,tak obwodnica, obwodnica jest bardzo potrzebna,a w gminie PAJĘCZNO jest tyle dróg nie utwardzonych, podam parę przykładów, droga na Tuszyn, droga na Lipinie za torami, śmiechu warte, najlepszy odcinek do sołtysa dalej to dziura na dziurze dziurę pogania, wysyłają tam od czasu do czasu równiarkę, trochę popada(syzyfowa praca) i zapraszam samochód z gminy na tą drogę na przejażdżkę po wertepach,(nie stać naszej gminy na parę wywrotek kruszywa, żeby utwardzić teren, zrobić,drogę jak się należy?Budujemy szatnie na stadionie, a drogi porządnej niema na wsi -ludzie to woła o pomstę do nieba ps tam mieszkają trochę mniej zamożniejsi mieszkańcy, pamiętajcie o nich władze gminy,ta droga w tym miejscu jest bardziej potrzebna niż wiele innych inwestycji w naszej gminie, żal patrzeć na takie wasze rządy

  #47078 Reply
  inwestohr
  Gość

  Hihi teraz kawki psioczą na rządy a przy najbliższych wyborach polecą zagłosować na Tokarskiego hihi. Jak to mówił Stonoga – was to trzeba je..ć hihi

  #47079 Reply
  Duppę
  Gość

  Jak wam zrobią obwodnicę to połowa drobnych przedsiębiorców padnie!!! Pajęczno jest raczej miastem przelotowym z Radomska na Działoszyn,Wieluń. Bardzo często pojazdy z obcymi nr zatrzymują się na drobne zakupy,do apteki,coś zjeść!!! Obwodnicę odczuje dużo osób!!! Poza tym odcinek dk42 nie jest niebezpieczny,gdyby tak było to już dawno mielibyscie obwodnicę!!! Kolizje zdarzają się wszędzie. Narzekacie na duże natężenie. W każdym mieście,czy miasteczku ludzie kończąc pracę wsiadaja do samochodów i robią się korki,czy są światła i obwodnice,czy też nie! A jeśli chodzi o wypadki to są w powiecie drogi na których jest o wiele więcej wypadków i poszkodowanych w skali roku niż w Pajecznie,często są to drogi biegnące przez małe wioski! Nikt nie krzyczy żeby zrobić obwodnicę,czy światła tylko Wam hrabia zawsze źle.

  #47080 Reply
  ider
  Gość

  A nie pomyślisz o nowych terenach przy obwodnicy na których coś może powstać ?
  I gdyby była obwodnica to można by znieść zakaz parkowania na Kościuszki i ułatwić robienie zakupów na tej ulicy ? W tej chwili co z tego że są sklepiki jak nie można przy nich się zatrzymać ?

  #114185 Reply
  Paj
  Gość

  Jestem za obwodnicą ponieważ na głównej ulicy Pajęczna obecny ruch który jest tak duży że on nie będzie się z czasem zmniejszał tylko będzie on co raz większy dlatego im szybciej powstanie obwodnica tym lepiej

  #114416 Reply
  ołówek
  Gość

  Pan z GDDKiA, z oddziału we Wieluniu, który chyba codziennie robi objazd drogi 42, nie widzi tego syfu i burdlu, jaki jest po rowach z niekoszoną trawą?? Nie przeszkadzają mu te chwasty i badyle na metr wysokości?? Nie dość, że przez te zarośla nie widać żadnej zwierzyny leśnej, to jeszcze kompletnie niewidoczne są dzieci, chcące zjechać rowerami z chodnika na drogę. Czekamy, aż ktoś potrąci jakieś dziecko?? Kierownictwo oddziału, za swe zaniedbanie, weźmie to na siebie??
  Zatoczki autobusowe pozarastane, chodniki pozarastane. Co to ma być do jasnej ciasnej?? Chyba jest podpisana umowa z firmą na utrzymanie pasa drogowego prawda?? Nie ma kto powyrywać tej trawy z chodnika?? Za co podatnik płaci??
  Rowy do Częstochowy systematycznie koszone, do Radomska i Łasku także, a tu burdel, że aż się rzygać chce.
  Ubytków w jezdni ten Pan też nie widzi?? Co się lepiej opłaca załatać, dziurę 10×10 czy 70×70?? Chyba jeszcze gwarancja obowiązuje?? Robi gościu taki kawał puste kółka, a dziadostwo na krajówce gorsze niż na polnej drodze.
  A jak się wk**wie już naprawdę, to wyślę zgłoszenie do centrali, i prośbę do NIKu o kontrolę w tym oddziale. Bo jak robota zbrzydła, to zawsze się można przyjąć do pierwszej lepszej przetwórni. Nikt nikomu łaski nie robi.

  #114418 Reply
  Hmm
  Gość

  Ołówek no to działaj na co czekasz aż się samo zrobi czy tylko będziesz się żalił na forum

  #114837 Reply
  Wuj
  Gość

  Swoją drogą tyle małych wiosek dostaje obwodnice, a miasto powiatowe nie może się doprosić tyle lat … Trochę dziwne, trochę smutne

  #114849 Reply
  Julia
  Gość

  doświetlić przejscia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #114877 Reply
  zDzialoszyna
  Gość

  Wiosce Pajeczno jest tak potrzebna obwodnica jak kur.ie majtki

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
Odpowiedz do: Droga Krajowa nr 42
Twoje informacje