R e k l a m a

Fotowovoltaika w Gminie Rząśnia nie dajcie się nabrać. Pytanie do Wójta.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Fotowovoltaika w Gminie Rząśnia nie dajcie się nabrać. Pytanie do Wójta.

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 25)
 • Autor
  Wpisy
 • #97753 Reply
  Danuta
  Gość

  W Gminie Rząśnia jedna z firm (korzystając z programu unijnego), zainstalowała panele fotowoltaiczne na prywatnych posesjach, no i ogłośiła swój upadek.
  Wczoraj przypadkiem dowiedzieliśmy się że z momentem upadku tej firmy straciliśmy wieloletnie gwarancję na urządzenia które u nas funkcjonują . Od tak sobie nie mamy gwarancji.
  Ostatnio w skrzynce na listy znaleźliśmy list od Pana X że to on zajmuje się teraz serwisowaniem tych urządzeń za opłatą. W liście jest jeszcze mowa o opłacie comiesięcznej za udostępnienie danych w chmurze na temat produkcji prądu,( inwentery tej firmy nie posiadają zewnętrznych liczników w celu odczytu produkcji i sprzedaży prądu) dotychczasowy odczyt tylko przy pomocy komputera i urządzeń mobilnych.
  Czy Gmina może przejąć serwisowanie tych urządzeń i oprogramowanie w celu odczytu danych producenta, i sprzedaży prądu??
  Ktoś tu nas nabrał 🙁

  #97754 Reply
  Moment
  Gość

  To że Spirvent upadł wiadomo od pol roku conajmniej. I to nawet na zebraniach wiejskich mówiono. Ktoś od nich wg tego listu kupił licencje i teraz co coś oferuje. Firmy upadają i już wtedy kto ma świadczyć gwarancji takie prawo handlu. Mi montował Spirvent i co. Koniec. Nie zawsze wszystko jest za darmo. Od gminy 20 tys już dostałem. Czas na bieżąco utrzymywać moja własną instalacje. Albo i nie. Bo ja się nie decyduje. To oferta tylko. U mnie działa 😄

  #97755 Reply
  franciszek
  Gość

  No to teraz Mariuszek i Bożenka będą szukać winnych tego upadku firmy z Poznania.

  #97756 Reply
  Xyz
  Gość

  To ze spirvent upadł bylo widomo od dawna. Co do serwisowania przez gminę , jak Pani sobie to wyobraża ? Gmina zacznie zatrudniać elektrykow, oraz placic za utrzymanie serwerów? Skoro firma upadła to razem z nią jej wewnętrzna sieć obsługi, i ktoś musi to utrzymać to niezbyt wysoki koszt patrząc na to ze beneficjent ma na dachu instalację za 20-25tys złoty a a placil za nią 1/4 tej ceny

  #97757 Reply
  Danura
  Gość

  Oczywiście że tak. żarówki też powinna wymieniać. I jeszcze jak kupię lodówkę to ten elektryk powinien mi ją naprawić jak coś będzie nie tak.

  #97758 Reply
  Pegi
  Gość

  Na najbliższej sesji Rady Gminy Rząśnia, padnie takie pytanie w tym temacie.

  #97759 Reply
  Marian
  Gość

  Sprawa do prasy i telewizji. Tvn, rzw itp…

  #97760 Reply
  Halina
  Gość

  A co na to radca prawny? Pozew zbiorowy? A kontrola funduszy unijnych , ochrony środowiska?
  Nieuczciwa zagrywka…. Ze strony firmy xyz

  #97761 Reply
  Moment
  Gość

  Pozywanie Xyz za ofertę bo ktoś kasę zainwestował i coś chce kupić a potem sprzedać 😁 Co na to prasa, co tv? Skandal! Nieprawdopodobne. RZW będzie odpowiednie. I TVN. I europejskie trybunały! Ludzie 😃

  #97763 Reply
  Adam
  Gość

  Proszę Gminę o wystawienie pozwu przeciwko firmie która wprowadzając ludzi w błąd rozprowadziła instalacje fotowoltaiczne tym samym niedotrzymując warunków umowy zawartych w przedmiocie umowy między Beneficjentem a firmą dokonującą sprzedaży instalacji. Wiem że możecie to zrobić. I niech nikogo już więcej nie wprowadzają w błąd.

  #97764 Reply
  Moment
  Gość

  Ale pozwać coś co upadło? Bo z tego wynika.

  #97765 Reply
  Robert
  Gość

  Wcisnęli ludziom jakąś chińszczyzne, jeszcze tłumaczą bo dostałeś od gminy 19 tys. ( A ja firma x muszę z tego najwięcej wydoić) , nie ufajcie tej firmie, którą doji z gminy wasze pieniądze, i umywa ręce, nie korzystajcie państwo z tej x bo was oszukają, pierw powiedzą że gwarancja jest na kilka lat, a jak już kasa na koncie to po gwarancji, i umywają ręce,
  Podpisując umowę na jakiekolwiek urządzenia pozyskane z dotacji trzeba się dobrze zapoznać czy będzie gwarancja, czy nie są to urządzenia z firm upadających ( i ktoś nie chce zbić na tym kapitału) a później powie że takie prawo handlu i ludzie zostają bez gwarancji.
  Przestrzegam Państwa przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy na dotacje typu fotowovoltaika, piece pelet,gaz,olej eko, i solary . Jest dużo nieuczciwości dowodem jest wygaśnięcie gwarancji w przypadku jak w temacie.
  To że gmina pozyskała pieniądze to fakt, ale nie znaczy że trzeba je oddać nieuczciwym firmą, które chcą się nahapać.
  Dotacje Gminy Rząśni -bądźcie ostrożni Państwo.
  ps a firma x powinna już dawno zwinąć żagle i nie wciskać badziewia

  #97784 Reply
  XyZ
  Gość

  Też najlepiej zakładać samemu. Drożej, ale pewniej.

  #97786 Reply
  Jan
  Gość

  Tanie mięso psy jedzą 🙂

  #97810 Reply
  Tomek
  Gość

  Trzeba wybierać firmy, sprawdzone najlepiej lokalne.
  Działają też takie, które zaczęły istnieć z momentem powstania programu pozyskania pieniędzy przez gminę z Funduszy Ochrony Środowiska. Przed tymi przestrzegam.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 25)
Odpowiedz do: Fotowovoltaika w Gminie Rząśnia nie dajcie się nabrać. Pytanie do Wójta.
Twoje informacje