R e k l a m a

GDZIE SĄ OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE ?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego GDZIE SĄ OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE ?

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #130892 Reply
  Cyrylek
  Gość

  Chcę obejrzeć oświadczenia majątkowe nowo wybranych szanownych radnych:
  1) Gminy i Miasta Pajęczno,
  2) Powiatu Pajęczańskiego.
  Niestety nie mogę ich znaleźć? Gdzie mogę te dokumenty znaleźć? Czy dostanę je w urzędach?
  Również przypominam Szanownym Radnym, że według prawa mają Państwo termin 30 dni na złożenie oświadczenia majątkowego od daty złożenia ślubowania / powołania. Po nie złożeniu od tego terminu dostaje się 14 dniowy dodatkowy termin na złożenie oświadczenia majątkowego. A gdy się go nie złoży (oświadczenia majątkowego) w dodatkowym terminie 14 dni to mandat radnego wygasa i są organizowane nowe wybory… Taka mała nowinka. 🙂

  #130893 Reply
  Cyrylek
  Gość

  Przesyłam Państwu link, jako źródło prawne poniżej:
  https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/samorzad-gminny-16793509/art-24-k
  Proszę zainteresowanych kliknąć w link, który przeniesie Państwa na stronę prawną i przeczytać prawo obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w której Państwo pełnią mandat funkcję Radnych.

  #130894 Reply
  Frody
  Gość
  #130896 Reply
  RTD
  Gość

  Poczyta taki. Nie zrozumie, ale ferment sieje. Ale „mała nowinka”. Złożenie to nie to samo co publikacja.
  Jak czyta to niech zwraca uwagę na słowa, bo drugą nowinką jest to, że to ma znaczenie.
  To nie roztrząsanie gnoju.

  #130897 Reply
  Sprawiedliwość
  Gość

  Milionerzy z pisu się obawiają opinii ludzi.

  #130974 Reply
  Magdalena
  Gość

  A nie będą musieli oddawać tych dyplomów z Collegium Humanum?

  #130975 Reply
  Cyrylek
  Gość

  Do użytkownika: „RTD”…
  Publikacja oświadczeń majątkowych powinna być opublikowana na BIP w jak najszybszym czasie od złożenia oświadczenia, ponieważ zachodzi podejrzenie czy osoby zajmujące owe stanowiska są na nich legalnie czy już nielegalnie, bo może nie złożyli oświadczenia majątkowego w terminie, co skutkuje wygaśnięciem ich mandatu do sprawowania funkcji.
  Nie jestem cytuję: „gnojem”, bo mam 40 lat, więc stwierdzenie użyte w moją stronę jest błędne. Widzę, że użytkownik RTD w swoim wpisie jest zdenerwowany, co stwarza podejrzenie, że jest najprawdopodobniej tak zwanym samorządowcem, ponieważ poruszył go bardzo emocjonalnie mój komentarz. PS: Nieznajomość prawa szkodzi…

  #130976 Reply
  Cyrylek
  Gość

  Do użytkownika: „Frody”…
  Link do oświadczenia majątkowego, który został przesłanym przez użytkownika Frody jest nieaktualnym dokumentem z ubiegłej kadencji rady powiatu, gdzie Państwo Radni składali oświadczenia majątkowe 2 tygodnie przed upływem kadencji, sprzed wyborów 7 kwietnia 2024 roku. W moim pytaniu chodziło o oświadczenia majątkowe składane w nowej kadencji rady powiatu po wyborach 7 kwietnia, czyli te oświadczenia majątkowe Państwa Radnych, które są składane w terminie 30 dni od ślubowania / powołania, bądź w wyznaczonym terminie dodatkowym 14 dni.

  #130977 Reply
  Cyrylek
  Gość

  Do dwojga użytkowników: „Sprawiedliwość” oraz „Magdalena”
  Bardzo Państwa proszę, aby ten wątek stał się niepowiązany z żadną opcją polityczną oraz żadnymi sprawami krajowymi. Ja tylko zapytałem o sprawę związaną z dokumentacją administracji samorządu terytorialnego, czyli o oświadczenia majątkowe, przez które można jako samorządowiec samemu pozbyć się swojego mandatu do sprawowania funkcji przez kadencję w samorządzie terytorialnym, gdy się takiego oświadczenia majątkowego nie złoży w terminie 30 dni od daty ślubowania / powołania, bądź nie złoży się go w dodatkowym terminie 14 dniowym.
  Całuski dla wszystkich forumowiczów ze słonecznego miasteczka Wielum 🙂

  #130982 Reply
  RTD
  Gość

  Oj cyrylek, cyrylek. Toś ty nawet nie zrozumiał co napisałem.Tak masz rację. Nieznajomość prawa ci szkodzi. Raz jeszcze powtórzę. Złożenie oświadczenia to nie to samo co jego publikacja bo zapis „w jak najszybszym czasie od złożenia oświadczenia” nie oznacza, że odbywa się ona wtedy gdy ty chcesz.
  Nie orientujesz się, ale oświadczenia są np. przesyłane do Urzędów Skarbowych i Urzędów Wojewódzkich (w terminie właśnie) i tam sprawdzane.
  I tak się weryfikuje termin złożenia weryfikuje, a nie twoją wydumaną datą publikacji.

  #130983 Reply
  RTD
  Gość

  I ja się nie denerwuje. Ja z ciebie kpię 🙂

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
Odpowiedz do: GDZIE SĄ OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE ?
Twoje informacje