R e k l a m a

Gdzie w okolicy można spotkać jelenie???

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Gdzie w okolicy można spotkać jelenie???

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #103250 Reply
    Piotr
    Gość

    Ktoś widział , spotkał, obserwował je w naszej okolicy? Podzielcie się obserwacjami 🙂

    #103257 Reply
    oburzona mieszkanka
    Gość

    Codziennie widzę jelenie chodzące porankiem ulicami Pajęczna.

    #103258 Reply
    Łoś
    Gość

    W Pajęcznie same jelenie

    #103259 Reply
    Wojtek
    Gość

    nie jest lekko na nie trafić w naszej okolicy ale się zdarzają. po co ci ta informacja, poszukiwacz zrzutów?

    pozdrawiam

    #103260 Reply
    Antonina
    Gość

    Chodzą , chodzą jelenie i sarny

    #103270 Reply
    Sprawiedliwość inaczej
    Gość

    Najwięcej jeleni jest podczas wyborów.

    #103283 Reply
    Paweł
    Gość

    Trasa Pajęczno-Niwiska…nawet na rowerze…

    #103284 Reply
    Wojtek
    Gość

    Paweł a wiesz czym się różnią jelenie od saren?

    #103285 Reply
    Pablo
    Gość

    Potwierdzam, że między Niwiskami. Dwa czy trzy razy trafiłem na kilka sztuk. Mam nawet filmik, ale słabej jakości, więc nie dodaję.

    #103286 Reply
    Wojtek
    Gość

    bardzo często kręcę się z aparatem na trasie Pajęczno – Niwiska a jeszcze nigdy nie spotkałem tam jelenia. owszem, występują tam całe stada saren (na zimę sarny grupują się i może ich być nawet 50 w grupie) ale sarny to nie jelenie. sarna nie jest „żoną” jelenia, to dwa zupełnie osobne gatunki, wiele osób tego nie ogarnia

    jelen vs sarna

    Pablo wrzuć ten filmik, zobaczymy, czy to był faktycznie jeleń

    #103287 Reply
    Pablo
    Gość

    Niestety nie mam tego filmu. Musiałem już go usunąć. Nie jestem myśliwym ale moja wiedza przyrodnicza pozwala mi odróżnić sarnę od jelenia, a nawet od Daniela czy łosia. Popytaj myśliwych to ci powiedzą czy są czy nie. To, że Ty nie widziałeś nie znaczy że nie ma. Z tego co wiem to bytujących jeleni jest u nas nie wiele, lecz coraz wiecej, w naszych okolicach mają szlaki wędrowne dla tego można je u nas zauważyć.

    #103292 Reply
    Elo
    Gość

    Widuje się łosie. Zdarzyło mi się na wysokości Białej, a potem w lesie za Rząśnią przed skrzyżowaniem z drogą Częstochowa-Szczerców

    #103294 Reply
    Wojtek
    Gość

    Pablo – w takim razie przepraszam, że posądziłem Cię, że nie rozróżniasz saren od jeleni 🙂 myśliwych raczej staram się unikać. to, że nie widziałem tam jeleni oczywiście nie oznacza, że ich tam nie ma jednak sporo kręcę się po tamtych okolicach więc jakby pojawiały się regularnie powinienem je zaobserwować. w którym mniej więcej miejscu je widziałeś, jaka pora dnia i roku? pojedyncze sztuki czy grupa? byki czy łanie? pytam w celach fotograficznych 🙂

    Elo – też kiedyś widziałem łosia, wybiegł mi na drogę na skrócie pomiędzy Dworszowicami Kościelnymi a Ważnymi Młynami. dzięki za info!

    jelenie z naszych okolic


    #103535 Reply
    Oliwia
    Gość

    O w Pajęcznie to tyle jeleni chodzi, że z porożami ledwo do sklepu wchodzą, a jak ryczą, hoho

    #103536 Reply
    Paweł
    Gość

    Pewnie na trasie Pajęczno- Niwiska ciężko było jelenia odróżnić, bo czapkę z daszkiem miał…?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
Odpowiedz do: Reply #103535 in Gdzie w okolicy można spotkać jelenie???
Twoje informacje