R e k l a m a

Higiena w spożywczakach

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Higiena w spożywczakach

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #50326 Reply
    E.
    Gość

    Nie wiem czy zauważyliście ale nagminnym problemem staje się nie przestrzeganie higieny w małych sklepach spożywczych / osiedlowych.
    Nagminnym problemem jest nie zakładanie rękawiczek przy podawaniu pieczywa ;/
    Czy zauważyliście takie praktyki?
    Jeśli tak piszcie może w końcu ktoś z szefostwa to przeczyta bo Panie mimo że zwrócona jest uwaga powtarzają swoje praktyki.

    #50359 Reply
    Iwona
    Gość

    Tak dokładnie takie praktyki są częstym zjawiskiem. Nie wiem gdzie są sanepidy w tym wszystkim ?
    Nie poprawnym tez jest zachowanie potencjalnych klientów w marketach gdzie są przygotowane woreczki, rękawiczki do wyciągania pieczywa z koszy jednakże większość robi to gołymi rękoma gdzie przed chwilą pchali brudny wózek albo mieszał w młodych ziemniakami.
    Nie byłoby może takich sytuacji gdyby jeden klient drugiemu zwrócił uwagę a to co pisze E. jest widoczne dość często tyle ze nikt nie ma odwagi zwrócić uwagi pani ekspedientce. :/

    #50361 Reply
    Zdzialoszyna
    Gość

    Większość mieszkańców nie wie do czego służą te woreczki. Pokazuje to prawdziwe oblicze wiejskiego społeczeństwa!

    #50364 Reply
    realista
    Gość

    Ten ”problem” jest w całej Polsce autorze tego bezsensownego postu

    #50372 Reply
    E.
    Gość

    Problem w autorze ???? A niby dlaczego to że ludzie brudnymi łapami grzebią w pieczywie a później zjadasz ten syf to problem jest w autorze ? Czy raczej problem jest w ludziach którzy nie znają podstawowych zasad higieny i co najgorsze czestym tego przykładem sa ekspedientki !!!

    #50373 Reply
    E.
    Gość

    Przepraszam nie doczytałam wiem że w całej Polsce ale pajęczańskie spożywczaki i ryneczkowa piekarnia to jest niestety największy problem tak naprawde w Pajecznie nie ma gdzie zrobić zakupów bo te okropne ekspedientki brudnymi lapami chleb podaja ;/

    #50379 Reply
    realista
    Gość

    to jedź do Warszawy na zakupy 🙂 a swoją drogą gdybyś zobaczyła co wyprawiają w sklepach w innych miastach to dopiero byś się złapała za głowę nikt nikogo nie zmusza do robienia zakupów w „osiedlowym sklepie” w innym mieście na pewno dostaniesz towar podany zgodnie ze standardami UE sanepidu inspekcji żywności itp itd :-):-)

    #50387 Reply
    E.
    Gość

    Tutaj nie chodzi o to gdzie ja mam jezdzic na zakupy tylko zeby zwrócic uwage na problem ktory istnieje ;/ i moze jakby kazdy zwrocil uwagę byloby troszke inaczej ;/

    #50388 Reply
    realista
    Gość

    Wystarczy zwrócić uwagę tego problemu pod kątem ogólno krajowego wątpię aby ktoś jeszcze myślał że to się dzieje tylko w jednym miejscu.

    #50391 Reply
    Skipper
    Gość

    Tak to czytam i nie wierzę. Gównoburza kogoś, kto pewnie nigdy nie miał jaj powiedzieć ” PANIE BIERZ PAN TE BUŁKI PRZEZ FOLIĘ” a robi sajgon na forum. Szczerze już wolę takie coś, że baba w sklepie jest na tyle szczera, że mówi „nie bierz bo stare” niż ma dać czerstwy chleb czy o co tam burza to punkt pierwszy. Drugi zaś z autopsji wiem, że zwracanie uwagi nic nie daje jak baby gadają między półkami i nic nie daje grzeczne przepraszam bo czegoś tam szukam na półce. Ja więc robie inaczej. Jak mnie ktoś przy kasie najedzie wózkiem i nie usłyszę przepraszam albo jak ktoś się wciśnie przede mnie choć ja mam dwie rzeczy to patrzę głęboko w oczy i mówię ” I TAK UMRZESZ” nie pomaga ale mój humor się przez leszczy nie psuje a im jest głupio bo nie wiedzą co odp. mam nadzeję, że pomogłem 🙂

    #50393 Reply
    realistyczny czlowiek
    Gość

    Skipper co z tego że powiesz komuś że i tak umrze 😀 Zrezta nie wiem sam jakbym sie w takiej sytuacji zachował.
    Ktoś kto założył temat nie robi afery na forum a chyba chce powiedzieć głośno o problemie który jest na codzien widziany np w cukierni „znanej i lubianej” i w ryneczkowych piekarniach
    Sam na to zwrocilem uwage. Kiedys Pani wypalila papieroska po czym weszla obslugiwac klientow. Kiedy zwrocilem jej uwage powiedziala mi ze to nie moja sprawa i rece ma czyste. wyszedlem zniesmaczony i juz wiecej zakupow tam nie zrobie.

    #50403 Reply
    P-no
    Gość

    Co niektórym to już się chyba w d…e przewraca od tego dobrobytu!!! Za czasów mojej babci jak i zarówno mojej mamy, chleb był darzony największym szacunkiem i nikogo nie obchodzilo jak był podawany przez sprzedającego tylko zeby w ogole był!!! A nie przyszlo wam do glowy, ze zanim ten chleb trafi do sklepu przejdzie co najmniej przez rece piekarzy czy kierowcow, którzy go rozwoza. Ciekawe czy oni przekladaja pieczywo w rękawiczkach i przede wszystkim co wczesniej robili rekoma???? Tylko patrzeć jak te sterylne paniusie zazycza sobie jeszcze wydawania reszty w jednorazowych rękawiczkach żeby jakiejś zarazy nie zalapac ….. bo jakby nie patrzec, to przecież pieniądze sa największym siedliskiem brudu i bakterii 🙂 Paranoja!!!

    #50410 Reply
    10warta
    Gość

    Wypada się tylko z tym zgodzić.

    #50413 Reply
    Edek
    Gość

    wypada sie zgodzic z tym ze trzeba zwrocic uwage na to jak jestesmy traktowani i ze paniusie za lada jak za prlu robia z klientami co chca – jak mi sie chce to sprzedam a jak nie to nie albo podam tak ze klient nie wroci

    #50411 Reply
    Skipper
    Gość

    Racja, czekaj teraz na post, że jak się dzieci mogą bawić w piaskownicy na osiedlu, przecież tam psy srają 😀 Paranoja, boję się tylko tego, że zrobi się u nas jak w stanach, że w tv mówią, że pszczoły Ci zagrażają albo umrzesz oddychając i najlepiej kup sobie karabin i strzelaj do sąsiadów bo oni też mogą Ci zagrozić. PS nie słyszałem aby ktoś umarł od chleba 😀

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
Odpowiedz do: Reply #50387 in Higiena w spożywczakach
Twoje informacje