R e k l a m a

Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana

Przeglądajasz 15 wpisów - od 316 do 330 (z 485)
  • Autor
    Wpisy
  • #35285 Reply
    Andrzej
    Gość

    Podobno w czasie drugiej wojny w budynku Urzędu Stanu Cywilnego znajdowała się siedziba Gestapo? Słyszał ktoś coś na ten temat?

    #35352 Reply
    Lukasso
    Gość

    A czy ktoś może ma jakieś zestawienie burmistrzów/wójtów Pajęczna?

    #35613 Reply
    Michał
    Gość
    #36685 Reply
    Janek
    Participant

    Teofil Wybraniec, urodzony w 1915 r. w Ładzinie. W trakcie kampanii wrześniowej służył w 7 DP, później AK, i WiN pseudonim „Mewa, „Kalina”.

    #36706 Reply
    Ela
    Gość

    Piękne zdjęcia i historie. Moge się dowiedzieć skąd takie piekne rzeczy macie?;) szukam informacji o mojej rodzinie Sudak ( Biała), Owczarek (prawdopodobnie Działoszyn). Czy wiecie może gdzie indziej znajdę jakieś informacje, czy zostaja mi tylko kościelne księgi które spisane sa po rosyjsku, niemiecku czy łacinie? Niektóre przekazy rodzinne stanowią , ze owczarkowie byli szlachciami, choć mi się tak nie wydaje. Pewności mimo wszystko nie mam.

    #36708 Reply
    Marek
    Gość

    Odnośniki do ksiąg metrykalnych umieściłem wcześniej 22 lutego na str 14.

    #36761 Reply
    Ciekawy
    Gość

    Może ktoś się orientuje gdzie w Pajęcznie była siedziba UB/SB? Kiedy została wybudowana siedziba milicji na skrzyżowaniu 1 Maja/Cmentarna?

    #36783 Reply
    Janek
    Participant

    022

    Attachments:
    #36785 Reply
    Janek
    Participant

    Legitymacja członkowska Stronnictwa Narodowego, Teofil Wybraniec, zam. Ładzin.

    Attachments:
    #38195 Reply
    Janek
    Participant

    Przedwojenna tabliczka domu z ulicy Zapłocie, obecnie Kopernika.

    Attachments:
    #38199 Reply
    Redakcja
    Keymaster

    Nadesłane przez czytelnika.

    #38209 Reply
    NapalonyKościelny
    Gość

    Bardzo ładny zeszyt. Bądźmy wdzięczni Armii Radzieckiej, że nas wyzwoliła od bandytów!

    #38213 Reply
    Cichociemny
    Gość

    A Niemcy wyzwolili nas od pajęczańskich Żydów? Przecież to oni budowali w PRL władzę ludową 😛

    #38419 Reply
    Janek
    Participant

    Jakub Kowalski, Marzęcice. Służył w 17 Pułku Piechoty.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/17_Pu%C5%82k_Piechoty_%28II_RP%29#Odznaka_pami.C4.85tkowa_17_pp

    Attachments:
    #38503 Reply
    Redakcja
    Keymaster

    Nadesłane przez czytelnika:
    Stara butelka po piwie z rozlewni w Pajęcznie. Można powiedzieć „piwo z Pajęczna” lata 60-te ubiegłego wieku 🙂
    JAN

Przeglądajasz 15 wpisów - od 316 do 330 (z 485)
Odpowiedz do: Reply #38199 in Historia Pajęczna ta nieznana i zapomniana
Twoje informacje