R e k l a m a

idealny burmistrz dla naszego miasta

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego idealny burmistrz dla naszego miasta

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #29971 Reply
    michu
    Gość

    Co według Was musiałby zrobić w naszym mieście burmistrz? w jaki sposób zarządzać miastem/ratuszem, co realizować aby wzbudzić Wasz entuzjazm. Czego oczekujecie od władzy miasta, bądź Waszych gmin ? Oczywiście, istotne jest ażeby to miało jakieś realne podstawy do zaistnienia 🙂 .

    Zapraszam do dyskusji.

    #29997 Reply
    ben ten
    Gość

    osobiscie uwazam ze obecny naprawde nie jest zly ,napewno najlepszy w historii Pajęczna a co poprawic napewno sytuacje w gminie bo mam wrazenie ze wiekszosc z tych pracownikow jest tam niepotrzebna a dla ludzi to w koncu zrobic porzadny deptak na lug( na obecnym chodniku to strach isc) i wykorzystanie naszego jeziora ,jakies sensowne zagospodarowanie

    #29999 Reply
    XXX
    Gość

    Bardzo dobry temat tym bardziej że jest po wyborach i można o tym porozmawiać na spokojnie.
    Ja też sądze że Tokarski to był najlepszy wybór i tak samo jak ben uważam że chodnik nad nasze jeziorko musi być jak najszybciej zrobiony bo coraz gorzej to wygląda.

    #30005 Reply
    nie_mogę
    Gość

    wszyscy spierdalają stąd w podskokach bo nigdzie nie ma pracy ale najważniejszy chodnik na ług – wiadomo.

    #30016 Reply
    michu
    Gość

    @nie_mogę pytam bez uszczypliwości, co w takim razie chciałbyś w gminie zmienić bądź wprowadzić?

    #30017 Reply
    realista
    Gość

    nie_moge co ma zrobić burmistrz, kolejną strefę ekonomiczną? Czy może uchwalić z radą ustawe o zniesieniu bezrobocia? Z pracą jest ciężko w całym kraju. Zagłosuj mądrze w tych wyborach to może się to zmieni.
    Pis i Po już byli ja głosuje na KORWIN.

    #30018 Reply
    nie_mogę
    Gość

    priorytetem jest ściągnięcie przedsiębiorców, zdaję sobie sprawę, że nie jest z tym łatwo ale trzeba za wszelką cenę próbować. kiedyś był temat jakiejś włoskiej firmy która miała robić noże, nie udało się.

    z większych zakładów które zostały otwarte w ciągu ostatnich paru lat kojarzę tylko Korkus. zamknął się za to Limar.

    jeśli przez chyba 8 lat rządów burmistrza w sprawie pracy w regionie nic się nie poprawia może warto dać szansę komuś innemu?

    #30025 Reply
    ben ten
    Gość

    do nie moge chlopie czytaj ze zrozumieniem bo widze ze masz z tym problem

    #30026 Reply
    tesal
    Gość

    Gdzie chcecie ściągnąć przedsiębiorców żeby wybudowali jakikolwiek zakład produkcyjny w Pajęcznie lub okolicach. Pokażcie mi sensowną i uzbrojoną działkę o pow. 1-1,5 ha z korzystnym planem zagospodarowania.
    Jedynym wyjściem jest praca nad obwodnicą i uwolnienie terenów które są nieczynne gospodarczo.W innym przypadku Rząśnia wita. Burmistrz wraz z Radą Miasta zdają się tego nie widzieć.Martwią się o kilka małych sklepików na coraz to bardziej pustej ul. Kościuszki na której i tak nie można się zatrzymać żeby w tych upadających sklepikach zrobić zakupy.
    Taka jest rzeczywistość naszej mieściny.Niestety nasi radni nie widzą niczego innego poza czubkiem własnego nosa.

    #30027 Reply
    eter
    Gość

    Popieram Twoją wypowiedź. Do Rząśni też nikogo nie ściągną. Kto przyjdzie do Zielęcina ? Tam jest jedynie droga wojewódzka 483. Obok mają Kleszczów, czy Radomsko ze starą gierkówką. No chyba, że władze dadzą zielone światło dla jakieś spalarni, albo firmy, która segreguje śmieci

    #30028 Reply
    nie_mogę
    Gość

    ben ten – co niby źle zrozumiałem?

    Co według Was musiałby zrobić w naszym mieście burmistrz? w jaki sposób zarządzać miastem/ratuszem, co realizować aby wzbudzić Wasz entuzjazm.

    taki jest temat, więc piszę, że moim zdaniem powinien zająć się ściągnięciem inwestora który mógłby stworzyć jakieś zakłady pracy, wszystko inne to dla mnie problemy drugorzędne.

    chyba, że ten wątek założył ktoś żeby tylko słodzić naszej kochanej władzy.

    tesla dobrze pisze, w pełni się z nim zgadzam. problemem jest to, że młodzi ludzie nie mają tu perspektyw, uciekają do dużych miast bądź za granicę. myślę, że nie przesadzę jeśli napiszę, że ponad 80% moich znajomych ze szkolnych czasów wyjechało stąd za pracą i nie wszyscy dlatego, że tak chcieli tylko dlatego, że tutaj po prostu nie ma perspektyw.

    tesla dobrze też napisał z tą obwodnicą – burmistrz twierdzi, że jest niepotrzebna, bo jak będzie obwodnica to w Pajęcznie spadnie ruch samochodowy, będzie mniej ludzi i padną sklepy. to dosyć żałosne tłumaczenie, ilu przejeżdżających zatrzymuje się żeby zrobić tu zakupy? jedyny kto by stracił to stacja benzynowa. a ile można zyskać?
    – bezpieczeństwo mieszkańców
    – większy spokój i ciszę
    – mniej zanieczyszczeń
    poza tym budowa obwodnicy umożliwi rozbudowanie naszej lokalnej, ubogiej infrastruktury

    #30029 Reply
    ben ten
    Gość

    kolego w jakim ty swiecie zyjesz??? co ty myslisz ze Pajeczno bedzie druga Warszawa ludzie patrzmy realnie narzekacie ze nie ma pracy , oki zgadzam sie ,ale wieksze miasta maja problem zeby sciagnac firmy a wy chcecie zeby nagle w Pajęcznie bylo eldorado ?? troche rozsadku .Z drugiej strony nawet gdyby otworzyl sie jakis zaklad to co myslicie ze nagle ludzie tu beda zarabiac po 3000 tys ??? prawda jest taka ze wiekszosci sie nie chce robic w mysl zasady ” za 2000 tys to ja nie bede robil” a niestety takie sa na te chwile realia ze ciezko zarobic u nas wiecej i obojetnie czy bedzie Tokarski burmistrzem czy ktos inny z gówna bata nie ukrecisz

    #30030 Reply
    tesal
    Gość

    W innych miastach myśli się inaczej. Całe szczęście bo mieszkańcy oddają władzę w ręce stowarzyszeń i organizacji lokalnych. Przekonany jestem że a Pajęcznie będzie podobnie.
    Oczywiście nie mówię tutaj o reaktywowanym co cztery lata Stowarzyszeniu rozwoju ziemi pajęczańskiej – typowo wyborczej grupie kolesiów którzy chcą korytka . A Przewodniczącemu jak się nie udawało tak się nie uda. Sorry ale wyborcy pamiętają Pana kadencję radnego.

    #30031 Reply
    ben ten
    Gość

    kolego w jakich miastach podaj przyklady

    #30034 Reply
    nie_mogę
    Gość

    ben zdaję sobie sprawę, że to nie jest hop siup sprowadzić inwestorów – z takim podejściem jakie prezentujesz ty jest to wręcz niemożliwe.

    ja po prostu nie widzę najmniejszego przejawu chęci, aby ktoś coś robił w kierunku ściągnięcia inwestorów. czy burmistrz zrobił coś w tym kierunku przez całą swoją kadencję? a nawet dwie?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 26)
Odpowiedz do: Reply #30034 in idealny burmistrz dla naszego miasta
Twoje informacje