R e k l a m a

idealny burmistrz dla naszego miasta

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego idealny burmistrz dla naszego miasta

Przeglądajasz 11 wpisów - od 16 do 26 (z 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #30036 Reply
    ben ten
    Gość

    masz racje zostan burmistrzem i zrob z Pajeczna drugi Kleszczow ,przeciez masz wiedze i podejcie

    #30041 Reply
    michu
    Gość

    Samorząd lokalny nie posiada wielu instrumentów którymi mógłby zachęcać do inwestowania, bo to czy powstanie specjalna strefa ekonomiczna tylko w małym stopniu zależy od gminy. Problem polega w podatkach i ich wysokości, oczywiście chodzi mi tych ustalanych lokalnie. Czasem radnym wydaje się że jak podatki są wysokie to wpływy do budżetu są również wysokie. Nic bardziej mylnego. Jest coś takiego jak krzywa laffera i na naszym przykładzie można by było ją opisać. Każdy podatek jest obciążeniem dla przedsiębiorcy, a przy wyborze lokalizacji wybierze gminę i miejsce gdzie będzie miał najdogodniejsze warunki.

    Co do obwodnicy to robota na jakieś minimum 10 lat. Raz trzeba określić lokalizację. Dwa odrolnić teren i wykupić, bądź wywłaszczyć. Trzy potrzebna olbrzymia kasa. Cztery nasz budżet średnio rocznie wynosi ok.32 mln zł, a zadłużenie sięga ponad 15 mln zł, co spłacimy może do 2030 roku, same odsetki kosztują coś koło 2 mln zł. Pięć, żeby stworzyć strefę ekonomiczną musimy mieć pozwolenia z województwa. ok, zawsze można próbować.

    Proszę również pamiętać że strefa ekonomiczna ma ograniczoną liczbę miejsca, a warunki w niej panujące zabiłby przedsiębiorstwa w niej nie znajdujące się.

    #30043 Reply
    Arroł
    Gość

    ben ten to według tego co napisałeś, oczekujesz całkiem innej odpowiedzi ze niby mamy bardzo urodziwego burmistrza o pięknym uśmiechu, będącego bardzo osobą fotogeniczną, pozostali kandydaci nie nadawali się bo kichowato wychodzili na zdjęciach i mogli nie ładnie prezentować naszą zapadłą dziurę, niestety to wygląda troszkę inaczej, żeby coś dostać trzeba coś dać, każdego inwestora trzeba zachęcić np. działką za darmo (na konkretnych zasadach) lub zdjąć z niego podatki, lecz takie bajki nie u nas żeby tu otworzyć coś trzeba jeszcze w kieszeń dać, druga sprawa to przepisy wiele pań w gminie żyje jeszcze w komunie, a robienie turystyki po pokojach i budynkach też odpycha

    #30046 Reply
    indoor
    Gość

    Arroł nic dodać nic ująć zgadzam się w stu procentach z analizą sytuacji a może ben ten od razu podpisze: piszcie o naszym ukochanym przywódcy tylko dobrze, jak w KRLD

    #30048 Reply
    nie_mogę
    Gość

    może ratusz wynajął ekipę do poprawy wizerunku w necie i sieją propagandę ^^

    #30049 Reply
    KoT
    Gość

    nie_moge – chyba wizerunek poprawia się przed wyborami, a nie zaraz po wygranej (tak na logikę).
    Co do Tokarskiego to wydaje mi się, że wizerunku nie trzeba mu poprawiać bo chłop rządzi dobrze (tak głosowałem na niego).
    Ktoś założył dobry temat, a Ty zamiast rzucić fajnym pomysłem tylko krytykujesz. Łatwo jest powiedzieć „ściągnijmy tutaj pracodawców”, ale tak jak ktoś wyżej pisał co Ci da zrobienie kolejnej strefy ekonomicznej?
    Pajęczno nie jest w stanie konkurować np. z o wiele bogatszym Kleszczowem dlatego bardzo jestem ciekaw jak sobie poradzi strefa w Rząśni.
    Ogólnie to jest bardzo ciężki temat i gdyby którykolwiek z kandydatów do stołka burmistrza miał na niego rozwiązanie to by się nim pochwalił, a z tego co pamiętam przed wyborami były same obietnice…

    #30050 Reply
    Arroł
    Gość

    tego wizerunku już nic nie poprawi, wystarczy rano przejechać się po Pajęcznie by zobaczyć jak ludzie siedzą w koszach na śmieci i wyrzucają jakieś puszki, wiadomo jeszcze tragedii nie ma, bo to nie jest na jedzenie a jedynie na brendy + cola z polo, ale przyjdą takie czasy, pierwsza rzecz uważa sie ze gmina dba o wizerunek miasta bo zrobiła porządek z blokami i ładnie wyglądają, zoonk, to bloki nie mające nic wspólnego z gminą, to ludzie płacili za remont, a bloki gminy to te tz. „chińska” i na 22lipca, czyli ruiny psujące widok Pajęczna, chodnik moim zdaniem jest zbędny jak się go używa raz w roku na dni pajęczna, asfaltem „dziurawym” na stadion częściej się jeździ, co mogli by zrobić ? np. wyznaczyć po okolicznych lasach ścieżkę rowerową koszt 0zł, jedynie ponieśli by koszty prawidłowego oznakowania szlaku a miło by było pojeździć bo mamy piękne lasy, jak by jeszcze zrobili porządek ze skrzyżowaniem 1maja – wiśniowa, oraz 1maja – Kościuszki napisał bym tu że, tak kadencja jest udana(bo na pracę nie liczę )

    #30062 Reply
    michu
    Gość

    moim zdaniem nasz burmistrz nie jest dobrym włodarzem, bo ja rozumiem porządek w mieście, ale obiecywał on silną i gospodarną gminę, czego niestety nie widać, po 3 kadencjach jego rządzenia. Wiadomo, przez te paręnaście lat Pajęczno zmieniło się bardzo, wizualnie, ale bezrobocie jak było tak jest i dziś. Ludzie w naszej gminie są naprawdę bardzo przedsiębiorczy, a gmina tego potencjału nie potrafi wykorzystać, tylko tłamsi ich wysokimi podatkami, stąd wybierają oni np. Sulmierzyce bądź Rząśnię. Program burmistrza zakładał coś innego niż jest prowadzone zamiast miejsc pracy w sektorze prywatnym, przybywa stanowisk w urzędzie. Oczywiście każdy pracownik pomnożony przez co najmniej 4x daj konkretną liczbę głosów.

    #30079 Reply
    Gumiś
    Gość

    Przecież jaśnie nam panujący miał sprowadzić wielkich przedsiębiorców… Już zapomnieliście jak przylatywali helikopterem na tajne rozmowy z burmistrzem?? Ileż to wywoływało ahów i ohów. A tak prawdę mówiąc to jaki zdrowo myślący przedsiębiorca wybierze Pajęczno na lokalizacje swojej działalności?? Jakie zachęty dla takich ludzi wysuwa ratusz? Pożalsięboże drogi? Przecież nieraz lepiej jechać polnymi niż tymi głównymi prowadzącymi do Pajęczna. Podatki? Kleszczów, Rząśnia i pewnie niedługo Sulmierzyce posiadają lub w niedługiej przyszłości będą posiadać strefy przemysłowe wraz ulgami podatkowymi. Korzystne położenie dla przemysłu? Chyba tylko dla wysypiska śmieci bądź spalarni. To miasto nie dość że nie przyciąga przemysłu to jeszcze odpycha ludzi bo tak na prawdę po co tu mieszkać? Już lepiej wybrać jakąś sąsiednią gminę gdzie jest i chodnik i ścieżka rowerowa i kanalizacja i place zabaw i szkoły i parki i boiska sportowe i siłownie otoczenie przyjemniejsze i nawet gmina kolektory słoneczne ci założy żebyś mniejsze koszty egzystencji ponosił. Czego chcieć więcej? Nie ma się co oszukiwać Pajęczno powoli będzie podupadać i tylko jakiś „cudotwórca” może ten los odmienić. Nie mówię tu o zakładzie pracy typu limar który będzie istniał kilka lat i zostanie zlikwidowany, tylko o włodarzu z pomysłem, zapałem i konsekwencją w działaniu. Takie jest moje (pewnie utopijne) życzenie…

    #30097 Reply
    ciekawa
    Gość

    Na kogo w takim razie w poprzednich wyborach miałam głosować?
    Bo jak dla mnie Tokarski nie miał sensownego kontrkandydata.

    #30127 Reply
    michu
    Gość

    trudno ocenić kogoś jeśli nie sprawował władzy, a może Szydłowski byłby lepszy ? tego nikt nie wie. Zawsze musi być ten pierwszy raz, Tokarski też kiedyś zaczynał.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 16 do 26 (z 26)
Odpowiedz do: Reply #30036 in idealny burmistrz dla naszego miasta
Twoje informacje