R e k l a m a

Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu?

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #98836 Reply
  dohisoj
  Gość

  Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu?

  #98861 Reply
  larikos
  Gość

  Nauka języka obcego u dzieci powinna obywać się poprzez zabawę. Wtedy maluch zapamiętuje najwięcej, a zrelaksowany umysł przyswaja sporą dawkę wiedzy. Mówi się, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego w tym przypadku potwierdza się powiedzenie, że im szybciej, tym lepiej.

  #99437 Reply
  abc
  Gość

  BIBLIOTECZKA DLA DZIECI POLECANE 5 sposobów jak nauczyć angielskiego przedszkolaka

  Kiedy jest najlepszy czas na naukę angielskiego? W jaki sposób nauczyć dziecko języka obcego? Oczywiście najlepiej przez zabawę. Ale jak konkretnie?

  Na naukę zawsze jest pora 🙂 Języka obcego możemy się nauczyć mając 2-3 lata, jak i 80, jednak nieporównywalnie łatwiej jest oczywiście gdy jest się nieco młodszym 🙂 Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, powtarzać, utrwalać słówka. Robią to w zasadzie bez wysiłku, mimochodem.

  Najłatwiej jest maluchom w rodzinach dwujęzycznych – otoczone od samego początku dwoma językami, po prostu uczą się ich w tym samym czasie. Ale pomińmy tę sytuację, bo wtedy ten język nie jest z definicji obcy 🙂 Chciałabym się skupić na tym, w jaki sposób uczyć dzieci w wieku przedszkolnym języka obcego, w naszym przypadku angielskiego.

  Nauka przez zabawę jest najbardziej naturalnym sposobem na utrwalenie nowych rzeczy przez dzieci. Jakie są nasze sposoby?

  Świetne i różnorodne pomoce do nauki angielskiego dla dzieci znalazłam w ofercie Kapitana Nauki.
  Piosenki po angielsku

  Codziennie słuchamy angielskich piosenek ze Spotify i płyt. Wyraźny rytm, rymy i powtórzenia znacznie ułatwiają zapamiętywanie nowych zwrotów. Polecam Wam książkę z płytą CD “Angielski dla dzieci. Piosenki” wydaną w ramach serii Kapitan Nauka. Na płycie mamy 15 klasycznych angielskich piosenek dla dzieci, wykonanych przez 8-letnią Brytyjkę i jej tatę + wersje karaoke. W książce znajdują się transkrypcje tych piosenek w takiej samej kolejności jak na płycie. Teksty są zarówno w oryginale, jak i przekładzie. Dodatkowo mamy zapis nutowy każdej z piosenek, co może się przydać, jeśli ogarniamy trochę nuty 😉

  Nie mogę nie wspomnieć o pięknym, kolorowym opracowaniu graficznym książki, zobaczcie sami:

  Do kupienia TUTAJ
  Bajki po angielsku

  Do oglądania bajek nie trzeba żadnego dziecka przekonywać 😉 Wręcz przeciwnie! Dobrze więc puszczać bajki w oryginale, żeby przynajmniej dziecko się osłuchało z językiem. Moja córka jakiś czas temu oglądała Peppę tylko po angielsku. Poza tym polecam Dorę (Dora poznaje świat) – tu mamy takie połączenie polskiego z angielskim + zachęcenie do aktywności dziecka. U nas sprawdzają się też nieśmiertelne składanki od Little Baby Bum na You Tube oraz Simple Song:

  #99505 Reply
  Agata
  Gość

  Rozmawiać po angielsku 😉

  #101785 Reply
  Net
  Gość

  Teraz to zdalnie

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
Odpowiedz do: Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu?
Twoje informacje