R e k l a m a

kary za hejt i obrażanie na forum

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego kary za hejt i obrażanie na forum

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #95238 Reply
  Mecenas
  Gość

  Jak można namierzyć osoby piszące komentarze w sieci? Osoby dopuszczające się nadużyć? Opis krok po kroku
  Złożenie wniosku do administratora portalu o ustalenie nr IP komputera sprawcy obraźliwego komentarza.
  W razie odmowy ze strony administratora portalu, pokrzywdzony ma prawo zwrócić się do PUODO. Może on wydać decyzję nakazującą ujawnienie danych.
  Po uzyskaniu numerów IP – występuje się do Policji lub Prokuratury z wnioskiem o ustalenie danych personalnych osób, którym te numery zostały przypisane.
  Posiadając dane osoby, która dokonała obraźliwego wpisu można wnieść do Sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko autorowi wpisu.

  #95240 Reply
  Mecenas II
  Gość

  Wszystko pięknie przyjacielu na kartce to pięknie wygląda….papier przyjął…a teraz sprobuj to wcielić w rzeczywistosc … kogos znalezc…ciągać po sądach…coś udowodnić i wyegzekwować…życze dużo wytrwałości i powodzenia 🙂

  #95248 Reply
  art. 212 par. 4 i 216 par.5 K.K
  Gość

  Szanowny Panie przecież jest opisane w pierwszym poście jak znaleźć hejtera,i nie trzeba być Radcą lub Mecenasem żeby zrozumieć. Poza tym podpisuje Pan pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy przez kancelarię a ona się już tym zajmie .W dzisiejszych czasach takie roszczenia z powództwa cywilnego nie są niczym nadzwyczajnym. Osoby, które obrażają innych powinny się zastanowić kilka razy zanim coś napiszą jakie mogą być tego konsekwencje.

  #95249 Reply
  Mecenas II
  Gość

  To prosze spróbować to w Praktyce Szanowny Panie zrobić…zobaczy Pan jak to wyglada…ile czasu w Sądach zajmuje…jakie sa tego efekty…koszty…jak wbrew pozorom trudno takie rzeczy jednoznacznie udowodnić (chyba ze wpis jest bardzo jednoznacznie łamiący prawo a takich az tyle wbrew pozorom nie ma)…i tak dalej…napisane ladnie i ja sie z tym
  zgadzam ale w praktyce juz tak to nie wygląda. Znam zamożnego czlowieka który ma takie hobby ze komentuje w bardzo niewybrednych słowach mecze polskiej piłkarskiej ekstraklasy miał w tym mechanizmie kilkanascie pozwów przeciwko sobie składanych przez prominentne osoby…Prezesow Klubów…Sędziów itp…i nie przegrał żadnej sprawy…pisze sobie dalej…a to tylko jeden przyklad…juz nawet powoli przestają przeciwko niemu pozwy składać 🙂

  #95256 Reply
  art. 212 par. 4 i 216 par.5 K.K
  Gość

  Nie jest do końca prawdą to że ciężko jest udowodnić przed sądem hejterowi jego wpisy i pociągnąć go do odpowiedzialności karnej i cywilnej. Proszę mi wierzyć znam osobiście niezamożne osoby, które obroniły swoje dobre imię przed sądem. Sam Pan przyznaje że wbrew pozorom nie ma dużo takich wpisów, które można udowodnić ale jednak są i zawsze jest ale..
  Idąc dalej sprawa sprawie nie równa tak jak prawnik i prawnik jeden ma większą wiedzę i doświadczenie drugi zatrzymał się w miejscu. Myślę że nie ma sensu polemizować czy da się udowodnić czy nie, ale bardziej odpowiedzialne jest uświadamianie o konsekwencjach dalej idących.

  #95259 Reply
  Prawdziwy Prawnik
  Gość

  Kolego Mecenasie.
  „Złożenie wniosku do administratora portalu o ustalenie nr IP komputera sprawcy obraźliwego komentarza.”
  Jak by się zgodził złamałby prawo 🤣

  „W razie odmowy ze strony administratora portalu, pokrzywdzony ma prawo zwrócić się do PUODO. Może on wydać decyzję nakazującą ujawnienie danych.”
  Ciekawe. Bardzo 🤣

  Ad. 3. Tak. Policja. To dobra droga.

  To prawo to zaocznie?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: kary za hejt i obrażanie na forum
Twoje informacje