R e k l a m a

Kierowcy ogarnijcie się.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Kierowcy ogarnijcie się.

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #111804 Reply
  Normalny_kierowca
  Gość

  Na początek dyskusji, fragment z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
  Art. 22.Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu.
  Punkt 5:
  Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
  Tyle o kierunkowskazie jest napisane w ustawie potocznie zwanej „Kodeksem Drogowym” – nazwa pochodzi jeszcze z komuny.:)
  Do założenia wątku nakłonił mnie widok (nie pierwszy zresztą) samochodu do wywozu odpadów, jadący „obwodnicą” koło Dino w kierunku bazy na placu po dawnym „RZBW” teraz tam jest m innymi market budowlany. w miejscu gdzie ulica Rekreacyjna skręca w kierunku Dylowa Szlacheckiego.
  Albo mam pecha i spotkałem tam kilka razy jednego kierowcę albo wielu z Ekoregionu ma dziwny zwyczaj. Jadąc prosto nie zmieniając kierunku jazdy ani pasa ruchu włącza lewy kierunkowskaz. To jest kardynalny błąd, popełnia go kierowca „zawodowy”. Nie tylko generalnie on ma problem z przepisami, jest takich tysiące, pewnie połowa populacji kierowców. Wynika to z przekonania, że włączanie kierunkowskazu ma coś wspólnego z przebiegiem drogi z pierwszeństwem przejazdu.
  Przepisy o pierwszeństwie przejazdu i o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku ruchu lub pasa ruchu mają z sobą tyle wspólnego że znajdują się w jednej ustawie. Nic więcej. Przebieg pierwszeństwa przejazdu ma się nijak do sygnalizowania go kierunkowskazem.
  Zapraszam do dyskusji.

  #111805 Reply
  Normalny_kierowca
  Gość

  Generalnie to w Pajęcznie są zasadniczo 3 skrzyżowania na których notorycznie dochodzi do łamania przepisów.
  1. Kościuszki – Mickiewicza – Górna – Częstochowska.
  2. Kościuszki – Wieluńska – Sienkiewicza.
  3. Rekreacyjna – Wiśniowa.
  Na tych skrzyżowaniach panuje „wolna amerykanka” każdy jedzie jak mu wygodnie.

  #111809 Reply
  Karolina
  Gość

  Ja chodziłam na kurs prawa jazdy do pana Bednarskiego, egzamin zdałam za pierwszym razem. Pamiętam, że na wykładach (teoria) omawiane były najważniejsze skrzyżowania w Pajęcznie, więc nigdy nie miałam na nich żadnych problemów z pierwszeństwem przejazdu. Ale to było ładnych parę lat temu, nie wiem ja kto dzisiaj wygląda. Słyszałam, że się pozmieniało.

  #111811 Reply
  Normalny_kierowca
  Gość

  Nie chodzi o pierwszeństwo przejazdu, z tym to nie ma większego problemu i czasami zagapi się. Chodzi o sygnalizowanie kierunkowskazem zamiaru zmiany kierunku jazdy. na tym samym skrzyżowaniu np na Wieluń niektórzy włączają inni nie włączają prawego kierunkowskazu jadać w stronę Siemkowic, niektórzy włączają inni nie włączają lewego kierunkowskazu jadać w stronę Wielunia, a niektórzy nie włączają ani jednego ani drugiego i do Wielunia skręcają bez kierunkowskazu i do Siemkowic też nie. Jeden na tysiące włącza prawy kierunkowskaz jadąc od Wielunia na Kościuszki, a przecież zmienia kierunek ruchu na skrzyżowaniu, skręca w prawo.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Kierowcy ogarnijcie się.
Twoje informacje