R e k l a m a

Kto głosował za podwyżką opłat za odpady podczas obecnej kadencji Rady

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Kto głosował za podwyżką opłat za odpady podczas obecnej kadencji Rady

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #126423 Reply
  marian pancerny
  Gość

  ZA propozycją podniesienia opłat opowiedziało się ośmiu radnych: Stanisław Dłubak, Leszek Janeczek, Marcin Krzak, Elżbieta Kupiec, Robert Sikora, Ewelina Sołtysiak, Beata Stawiak, Bożena Szczerkowska.
  Podczas VIII sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie punkt, w którym głosowano nad podniesieniem opłat za wywóz odpadów, podzielił radnych. W związku z nowym przetargiem burmistrz przedstawił radzie projekt uchwały, który przewiduje podniesienie cen usługi o ponad 85%. Dotychczas mieszkańcy gminy za odbiór odpadów selektywnych płacili 7 zł, teraz będzie to już kwota 13 złotych od osoby. Natomiast nowa cena za odpady nieselektywne to, aż 26 złotych od osoby. Dla porównania mieszkańcy gminy Działoszyn płacą za wywóz odpadów selektywnych zaledwie 8,50 zł, przy czym na ich terenie nie znajduje się składowisko odpadów i śmieci wożą na podpajęczańskie wysypisko.
  Tak duża podwyżka przełoży się na uszczuplenie budżetu przeciętnej rodziny nawet o kilkaset złotych rocznie. Przeciwko podnoszeniu cen przeciwnych było, aż siedmiu radnych. Ostatecznie o przegłosowaniu wniosku burmistrza Mielczarka zdecydował jeden głos, ponieważ za propozycją podniesienia opłat opowiedziało się ośmiu radnych: Stanisław Dłubak, Leszek Janeczek, Marcin Krzak, Elżbieta Kupiec, Robert Sikora, Ewelina Sołtysiak, Beata Stawiak, Bożena Szczerkowska.
  – cytuję z artykułu twojepajęczno

  #126424 Reply
  Renia
  Gość

  Już wiadomo na kogo nie głosować…
  Tyle dobrego zrobił Mielczarek z 8 radnych…

  #126425 Reply
  Fabian
  Gość

  Kogo żeście wybrali tak macie. 7 kwietnia macie okazję się poprawić ale 5 lat minęło.

  #126430 Reply
  Witek lokalny smakosz
  Gość

  Ciekawa informacja, interesująca

  #126633 Reply
  antoni
  Gość

  Warto wiedzieć i pamietać

  #126635 Reply
  wlodek
  Gość

  A może ktoś przypomni kto nam zafundował pod nosem wysypisko ,oraz pozbył się pakietu akcji które dały by wpływ na funkcjonowanie EKO REGIONU

  #126636 Reply
  Ekos
  Gość

  Może Koperska kazała bo wypłata mała?

  #126783 Reply
  Monika
  Gość

  Podwyżki za śmieci.
  Oddanie za darmo działki w centrum.
  Śmieci w MZK.
  Dziurawe drogi.
  Wiele jest zagadnień za które radni odpowiadają.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
Odpowiedz do: Kto głosował za podwyżką opłat za odpady podczas obecnej kadencji Rady
Twoje informacje