R e k l a m a

Likwidacja szkół w Działoszynie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Likwidacja szkół w Działoszynie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 40)
  • Autor
    Wpisy
  • #80620 Reply
    M
    Gość

    Jasne jak ktoś nie ma dzieci lub ma dorosłe to mu bez różnicy. Mnie jednak jako matkę dziecka uczęszczającego do szkoły to bardzo martwi. Lata 80 i 90 było po 35 uczniów w klasie, przypomijmy sobie jednak, uczniowie byli posłuszni, nauczyciele mieli autorytet, rodzice nie byli pretensjonalni, nie było komorek, e papierosów i dopalaczy. Nie ma.co porównywać.

    #80625 Reply
    Małgosia
    Gość

    Bardzo dobra decyzja. Brawo radni brawo Panie burmistrzu! Jedna porządną szkoła wyposażone sale sprzęt hala a nie takie dziadostwo jak w obecnej 1 czy 2

    #80626 Reply
    działoszynianin to ja
    Gość

    też mam małe dziecko, które pójdzie do 2 klasy ale uważam że zmiany są potrzebne!

    #80648 Reply
    Agnes
    Gość

    Kochani,ja rozumiem ekonomia, oszczędności itd.ale kosztem dzieci ?naprawdę ?to jest po prostu smutne. Jasne ,że budynek obecnego gimnazjum jest super.ale spełnia on wymagania dla dzieci gimnazjalnych a nie dla no klas 1-3. A gdzie boiska na zewnątrz?a gdzie miejsca gdzie dzieci w czasie przerw przy sprzyjających warunkach pogodowych mogą wyjść na zewnątrz? Klas jest za mało,w związku z czym dzieci będą chodzić na dwie zmiany do szkoły. Zabiera się nam prawo wyboru gdzie byśmy chcieli posłać dzieci. Dzieci będą traktowane podmiotowo.przy takiej ilości dzieci nie będzie możliwe ,aby podejść indywidualnie do dziecka. Przypominam również ,że zmiany dt przedszkoli. Dwa będą przeniesione do szkoły nr 2. O takie coś walczyliśmy w październiku? Patrzmy na przyszłość. Na starym Działoszynie już nic nie będzie dla młodych.zostanir kościół. Nie tego chciało tyle społeczeństwa,które szło za panem burmistrzem .

    #80649 Reply
    Sulimir
    Gość

    wybrali tfu nie wybrali a ten się i tak przypałetał i zlikwidował szkoły brawo drab zaoraj to baranowo

    #80652 Reply
    asda
    Gość

    Agnes, gdy ja parę lat temu chodziłem do gimnazjum w Działoszynie, były klasy od A do F. Było ponad 500 uczniów i wszyscy się mieścili. Budynek jest bardzo duży, gwaranatuje ci, że wszyscy się pomieszczą. Na zewnątrz jest boisko ze sztuczną nawierzchnią, hala jest dzielona kotarami na 3 części. Wstawienie mniejszych ławek i obniżenie tablic to nie jest szczególny problem. Dzisiejsze roczniki nie są tak liczne, jak roczniki z końca lat 80 i 90. Nie demonizowałbym tego pomysłu.

    #80655 Reply
    Agnes
    Gość

    Asda nie jest to teren zamknięty,więc nie sądzę ,że dzieci będą mogły wyjść na teren przed szkole w czasie przerw. 🙂
    Powtarzam, zamyka nam się prawo wyboru na przyszłość. Ja nie rozumiem jak trzeźwo myślący człowiek nie idzie za tym ,żeby chronić to wszystko. Zobaczycie,w przyszłości będziecie wozic swoje dzieci do szczytów do raciszyna do szkoły.
    Jasne,były kiedyś klasy nawet 35osobowe,ale zagrożeń było mniej i autorytet nauczycieli był. rodzice mniej roszczeniowi.
    Jeśli zlikwidują jednak szkoły to wspomnicie kiedyś słowa ludzi idących za tym ,żeby jednak te szkoły zostały.

    #80659 Reply
    Sjjjj
    Gość

    Mam pytanie do tych wszystkich którzy popierają połączenie szkół w ramach oszczędności. Skoro szkolnictwo to nieopłacalny resort do którego trzeba ciągle dokładać to idąc takim śladem myślałam po co decydowaliście się na dzieci? W nie też trzeba pół życia inwestować. Kupujemy odzież, obuwie z których szybko wyrastają. Zabawki, gry, książki, które w mgnieniu oka trzeba wymieniać na nowe. Po co w takim razie inwestować w nasze dzieci??? BO TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ!!! Ile teraz w nie zainwestujemy tyle w przyszłości dostaniemy z powrotem.

    #80661 Reply
    Sjjjj
    Gość

    W ramach oszczędności to powinno się pół pracowników gminy zwolnić, bo są to ludzie bez odpowiedniego wykształcenia lub bez jakiegokolwiek, którzy pracują dzięki znajomościom . Oprócz pobierania co miesięcznego wynagrodzenia nic nie robią. Ojjj nie jeszcze są wiecznie oburzeni jak petent przychodzi z problemem.

    #80662 Reply
    Kot
    Gość

    Brawo jeszcze jeden kośćiól wybudujcie po co szkoła. Łatwiej głupcami rządzić 😁

    #80666 Reply
    Ciekawe
    Gość

    Co z budynkami, które zostaną? Do sprzedania?

    #80677 Reply
    Tolek
    Gość

    Uważam że trzeba połączyć szkoły przecież co w takim ładnym budynku mają się szczury gonić A w szkole jedynce nie ma warunków nie ma hali dzieci ćwiczą na korytarzu albo są dowożenie do gimnazjum A najbardziej to chodzi Pani dyrektorce pewnie bo nie wie czy będzie dyrektorem uważam to za bardzo dobry pomysł przeniesienia szkoły jedynki i dwójki burmistrz z radą bardzo dobrze robi

    #80680 Reply
    3gg
    Gość

    Już ludziska na starym Dzn zbierają podpisy przeciw

    #80681 Reply
    Halina
    Gość

    A niech sobie zbierają podpisy. A przepraszam bardzo budynek gimnazjum to na jakim jest Działoszynie ????????? Szkołę to tworzy kadra pedagogiczna i wychowankowie a nie budynek !!! W gimnazjum jest piękna hala sportowa, siłownia, świetlice a już wkrótce stanie tam basen. Wszystko w jednym miejscu. Nauczyciele sieją propagandę bo się boją o swoje przysłowiowe cztery litery. Poza tym niech dyrekcja ,,Jedynki” poda w liczbach ile tak naprawdę do tej szkoły uczęszcza dzieci z Działoszyna ???? Prawda jest taka, że zdecydowaną większość stanowią dzieci dowożone z Bobrownik, Lisowic, Szczytów i Niżankowic. Gdyby nie dzieci z wiosek to ta szkoła już dawno nie miałaby prawa bytu. A rodzicom dzieci z tych wiosek z pewnością dla swoich dzieci wybiorą nowoczesny budynek po gimnazjum. Nie zapominajmy, że w Bobrownikach, Niżankowicach, Zalesiakach, Kiedosach też funkcjonowały szkoły z tradycjami. I co się z nimi stało??????? Radni zagłosowali, zlikwidowali i mieszkańców o zgodę nie pytali

    #80683 Reply
    3gg
    Gość

    Ciekawe jaki pomysł maja radni na budynek po szkole podstawowej nr. 1?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 40)
Odpowiedz do: Reply #80575 in Likwidacja szkół w Działoszynie
Twoje informacje