R e k l a m a

Nawet 1500 zł kary dla rolnika za zabrudzenie drogi publicznej błotem.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Nawet 1500 zł kary dla rolnika za zabrudzenie drogi publicznej błotem.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #103346 Reply
    Alan
    Gość

    Praca na ciągniku w polu, napewno nie należy do najlżejszych.
    Orający rolnicy przy drogach publicznych często zapominają o zachowaniu czystości takiej drogi wyjeżdżając z ziemią przyklejoną do pługa na asfalt. Zostają ślady. Szczególnie ścieżki rowerowe i chodniki są zasypane zwałami ciemnej ziemi.Pozostawiając ziemię czy inne zanieczyszczenia pochodzące z pola, stwarzamy realne zagrożenia w ruchu drogowym. Przy odrobinie deszczu powstaje śliskie błoto, które przyczynić się może do osłabienia przyczepności kół naszego pojazdu, a w konsekwencji do wypadku drogowego.
    Wystarczy wozić w kabinie szczotkę i zatrzymać się na chwilę żeby uprzątnąć pozostałości z drogi publicznej.
    Bardzo łatwo ustalić kto jest właścicielem pola i nałożyć na niego mandat.
    Z tąd apel
    Sprzątanie po sobie rolnicy.

    #103347 Reply
    Adam
    Gość

    Ola spytaj taty czy sprząta po sobie?

    #103357 Reply
    Ludwik XIC
    Gość

    Cześć dziewczyny cześć chłopaki!
    Nazywam się Zulu Gula. Życie w kraju zulu gula to jest coś nieprawdopodobnego . To jest bardzo ciekawy kraj. To jest kraj w którym ksiądz i policjant w jednym radiowozie prędkość mierzą . Przy kasie zawsze jakiś pedagogiczny się zaczaji. Latem czytałem w internecie że kombajnista dostał od szanownej milicyji mandat 300 złoty za hałasowanie kombajnem po 22 – drugiej teraz to. Jak tak bardzo ci przeszkadza piasek z kół ciągników , to też możesz wozić szczotkę w samochodzie i przelecieć te 5 czy 6 km jak nie masz co robić . Jak jaśnie państwo nie sorbie to sobie na Mokotowie proszę zamieszkać albo na Kazimierzu w Krakowie tam ciągniki nie jeżdżą. Na Kazimierzu to nawet samochody spalinowe maja zakaz wjazdu. Tak w ogóle to jak rolnik może sprzedać do skupu ziemniaki z 3 €centy mandat za brudzenie drogi będzie płacił 300€, to kto nad będzie żywił? Między Wisłą i Odrą dominuje model palestyński. Mówisz Alan że „kilo handlu lepsze jak złota robota . Pozdrawiam wysoko wyszminkowane.

    #103360 Reply
    Maniek
    Gość

    Porządek musi być.

    Każdy sprząta swoje stanowisko w pracy, a jak nie to świadczy o nim.
    BHP obowiązuje nawet w biurze.

    #103363 Reply
    Ludwik XIC
    Gość

    Szanowny Mańku rolnik ma stanowisko pracy na polu albo w pomieszczeniach magazynowych lub inwentarskich w zależności od tego czym się zajmuje. Rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty za grosze w hurcie poniżej kosztów produkcji a wy tu jeszcze karami straszycie za jakieś pierdoły. Produkcja zwierzęca leży na łopatkach. Nie wiem co to za przepis, chyba za to rozwożenie obornika po instytucjach. Załatwicie żywicieli na cacy. To będziemy kupować jedzenie w hipermarketach od nimców i francuzów, ale po pewnym czesie to oni będą nam dyktować ceny. Alan jesteś wielkim filozofem.

    #103383 Reply
    Tomasz
    Gość

    Jak coś nie opłaci to się tego nie robi.
    Gdzie tu jest logika ?
    🙂

    #103392 Reply
    zbysiu
    Gość

    Tylko 1500zł? z 200 000zł od razu, albo bez kozery powiem pińcet.

    #103404 Reply
    Ludwik XIC
    Gość

    Tomasz, wiesz co u nas się nie opłaci a w innych krajach uni się opłaci ? Tam rolnik to jest panem. Nawet w enerdowku jak pojedziecie na wieś w okolice Drezna czy Kotbus nawet, to się przekonacie. Bo u nas to się wszystko zrobi żeby położyć jednostkę pracująca czy żywiącą.Będziecie nam tu opowiadać głodne kawałki o logice , jak docent za biórkiem.

    #103865 Reply
    Arek
    Gość

    Nie istnieją wolne media. 🙁

    #103866 Reply
    Stanisław
    Gość

    Ja bym proponował by Pan M. sprzątnął ziemię ze swojego pola która leży już z 4 miesiące na chodniku przy ul. Długiej.

    #103880 Reply
    Bobo
    Gość

    Najprościej powiedzieć, że czepiają się biednych rolników.
    Jechałem kilka razy drogą w Białej za tartakiem tuż po tym, jak ktoś z pola wyjechał i zostawił mega błoto za ciągnikiem.
    Na suchym to wszystko ok ale jak jechałem po deszczu gdy ziemia zrobiła się mokra to czuć było jak przy 40km/h auto jechało niestabilnie i lekko pływało.
    Mimo upływu czasu błoto nie spłynęło.
    Gdyby tam jechać pierwszy raz w nocy nieświadomym to można wylecieć na prostym odcinku drogi.
    Widziałem też uszkodzone krawędzie jezdni na wsiach. Widać było ślady po nie podniesionych pługach.
    Ja rozumiem że żywią nas ale z naszych podatków buduje się drogi a oni niszczą je przez swoją nieuwagę.

    #103888 Reply
    Arek
    Gość

    Nie istnieją wolne media

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
Odpowiedz do: Reply #103347 in Nawet 1500 zł kary dla rolnika za zabrudzenie drogi publicznej błotem.
Twoje informacje