R e k l a m a

Oczyszczalnia ścieków w Działoszynie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Oczyszczalnia ścieków w Działoszynie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 45)
  • Autor
    Wpisy
  • #91078 Reply
    Zielony
    Gość

    W nocy z 28 na 29 października 2019 r. Policja wjeżdżała na teren Oczyszczalni Ścieków w Działoszynie kilkakrotnie. Czy ktoś wie, co tam się wydarzyło? Od samego rana na terenie oczyszczalni pracowała ładowarka. Czyżby coś było ukrywane?

    #91081 Reply
    poinformowany
    Gość

    Trochę popytałem poszukałem sprawdziłem i już wiem.
    Chciałem napisać cytatem „no i mleko się wylało”, ale to nie prawda to gówno się wylało i wylewa z miejskiej oczyszczalni. Zapewne jakiś odpowiedzialny obywatel w końcu się „wrukwił” i zawiadomił policję o niecnym procederze gminnych urzędników z burmistrzem na czele. A jeszcze dzisiaj w kulisach czytałem jak to burmistrz będzie ludziom kontrolował podwórka, a tu taka niespodzianka się wylała burmistrzowi z pampersa. Policja sprawdziła pobrała próbki i teraz pewnie dowiemy się tak naprawdę kto jest odpowiedzialny za zatrutą wodę w Działoszynie i okolicach. A wraz z rzeko płynie zaraza wylewana z działoszyńskiej oczyszczalni. W takiej sytuacji szczytem obłudy i hipokryzji można nazwać zapowiedź kontroli mieszkańców. Bo mi wygląd na to że jak w przysłowiu „złodziej najgłośniej krzyczy żeby ŁAPAĆ złodzieja.

    #91087 Reply
    Ppppp
    Gość

    Brawo!!!!! Mieszkam przy rondzie w Działoszynie i nie dało się okna otworzyć… Co dopiero mają powiedzieć mieszkańcy bliżej oczyszczalni,jeszcze się powinni za byłego burmistrza wziąść

    #91088 Reply
    Mieszkaniec
    Gość

    Hmmm… Wywoływanie takich gówno burzy jest w stylu kilku nielicznych i mało znaczących osób w naszej miejscowości…. Jeśli macie jakikolwiek prawdziwy dowód że owa sytuacja miała miejsce proszę przedstawić nam mieszkańcom a wtedy uwierzymy w to co piszecie…. Jeśli ma to służyć sianiu zamętu to sort ale te wasze metody już się przejadły, ludzie już nimi wymiotują, ulewa im się… Nie pasuje tutaj życie i mieszkanie droga wolna możecie się wyprowadzić i dać nam żyć a nie wywoływać zamętu wśród lokalnej społeczności!!

    #91089 Reply
    Mieszkaniec
    Gość

    Sorry**

    #91090 Reply
    poinformowany
    Gość

    Do mieszkańca! Kto ci dał prawo do wypowiadania się w imieniu innych. Masz swoje poglądy na pewne sprawy to miej , Ale nie narzucaj ich innym. Trybun ludowy się znalazł. Jak z koziej d…y kalesony,

    #91091 Reply
    poinformowany
    Gość

    No chyba że komunista. (wiecie, rozumiecie towarzyszu) i tak mu zostało do dzisiaj.

    #91092 Reply
    Mieszkaniec
    Gość

    Nam mieszkańcom można użyć pisząc nawet w imieniu 2 osób 🤣🤣 pisze to w imieniu kilku więc mam takie prawo i od żadnego „hipokryty” tego nie potrzebuje. Masz dowody przedstaw a nie słowa z kosmosu rzucane na wiatr

    #91093 Reply
    poinformowany
    Gość

    Składnia jak u Ukraińca, ale oni tu też mieszkają.

    #91094 Reply
    Zielony
    Gość

    Do mieszkańca! Dowiesz się szybciej jak myślisz, prawdopodobnie już jutro. Przygotuj się na przeprosiny. Nie pozdrawiam mieszkańca.

    #91095 Reply
    Mieszkaniec
    Gość

    Haha ciekawe za co przepraszać 🤣🤣🤣 jak się coś pisze to się pisze na podstawie czegoś. Będą dowody będą udostępnione z wyraźnym zaznaczeniem to można napisać a nie takie ten widział tamten powiedział a jeszcze inny jakieś tam próbki wziął… Także czekam na jakieś wyniki i udowodnione potwierdzenie dokonanych czynności. Również nie pozdrawiam

    #91096 Reply
    Zielony
    Gość

    W ramach dostępu do informacji publicznej możesz dzisiaj dowiedzieć się już dzisiaj od Policji. Według mojej wiedzy „nie jakiś próbki wziął” tylko policjanci z KPP w Pajęcznie.

    #91098 Reply
    Mieszkaniec
    Gość

    Nikt normalny nie biega do urzędu czy na policję pytać o coś co napisano w internecie. Poczekam do jutra niewiele zostało 😁

    #91099 Reply
    Tadeusz
    Gość

    Do Mieszkańca, a nam mieszkańcom nie podoba się wieczny smród z działoszyńskiej oczyszczalni ścieków, zatruwanie nas i środowiska. Nie wiem dlaczego bronisz człowieka, który cały czas kłamie społeczeństwo i winę zwala zawsze na kogoś innego. Nie wiem czy wiesz ale oczyszczalnia ścieków w Działoszynie powinna być zmodernizowana od 2010 roku. Już wówczas była niewydolna technologicznie, a jej dalsza eksploatacja stwarzała zagrożenie ekologiczne oraz generowała wysokie koszty utrzymania (m.in. wysokie kary środowiskowe). Oczyszczalnia to jeden problem. Drugi problem to kwestia zagospodarowania powstających w wyniku oczyszczania ścieków komunalnych osadów ściekowych. Kto je odbiera i gdzie wywozi? I tu jest pytanie? Zainteresuj się głębiej tematem to nie będziesz pisał bzdur.

    #91100 Reply
    Zielony
    Gość

    Tadeusz ! Prawdopodobnie ładowarka, która pracowała od rana ” utylizowała” odpady ściekowe. Odnośnie modernizacji oczyszczalni to przypomnę: 1. Ówczesny radny p. Ryszard Brzozowski podczas obrad Rady Miejskiej w dniu 28 kwietnia 2009 r zgłasza interpelację cyt. ” proszę wyjaśnić nieprzyjemny zapach unoszący się nad centrum Działoszyna”. Odp. p. Burmistrza cyt. „nieprzyjemny zapach w Działoszynie – związany jest z końcowym etapem modernizowania oczyszczalni ścieków, z początkiem maja zostaną uruchomione dodatkowe urządzenia niwelujące przykry zapach”. 2. Działoszyn: Nieprzyjemne zapachy w mieście to skutek wadliwej oczyszczalni
    ZBYSZEK RYBCZYŃSKI13 lutego 2012Zaktualizowano 13 lutego 2012, 9:46
    Zakończyła się przebudowa oczyszczalni w Trębaczewie, ale nie oznacza to końca problemów związanych z odprowadzeniem ścieków w gminie. Zastrzeżenia budzi bowiem praca oczyszczalni w Działoszynie, którą po modernizacji oddano do użytku raptem nieco ponad roku temu. Częste awarie i błędy w projekcie obiektu skutkują tym, że na terenie miasta pojawiają się nieprzyjemne zapachy.
    REKLAMA

    O podjęcie szybkich działaniach w sprawie działoszyńskiej oczyszczalni apelował na ostatniej sesji radny Grzegorz Sudomirski. Jest rozczarowany, że pracujące nad tegorocznym budżetem gminy komisje w ogóle nie podjęły tematu.
    – Oczyszczalnia nadaje się do kapitalnego remontu. Potrzeba na to 6 mln zł, jeśli nie więcej, a i tak nie ma gwarancji, że wszystko będzie w porządku. Gdy podłączymy Raciszyn i Zalesiaki to będzie tragedia. Nie chowajmy głowy w piasek! – alarmuje Sudomirski.
    Modernizacja oczyszczalni zakończyła się w listopadzie 2009 r. Wraz z budową kanalizacji w Szczytach inwestycja kosztowała ponad 13 mln zł. Prace rozruchowe zakończono pod koniec listopada 2010 r. Kilka miesięcy temu, po rocznym okresie eksploatacji obiektu, powstał raport o jego funkcjonowaniu, który trafił na biurko burmistrza Rafała Draba. O szeregu problemach z oczyszczalnią poinformował kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Andrzej Łącki i kierownik obiektu Marcin Posmyk, którzy zaapelowali do burmistrza o podjęcia szybkich działań.
    Stwierdzono dużą awaryjność kilku urządzeń, a praca kolejnych kilku budzi zastrzeżenia.
    – Powstające bardzo często awarie urządzeń pracujących na oczyszczalni ścieków oraz błędy projektowe w części technologicznej utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają utrzymanie właściwych parametrów pracy oczyszczalni. Skutkiem tego są pojawiające się czasem na terenie miasta nieprzyjemne zapachy – czytamy w piśmie.
    W raporcie zaznaczono, że część biologiczna pracuje normalnie w przypadku ścieków typowo komunalnych, jest natomiast problem ze ściekami z zakładów przemysłowych.
    Co na to wszystko burmistrz? Rafał Drab zlecił wykonanie audytu w oczyszczalni i na jego podstawie podejmie stosowne kroki. Szef gminy nie wyklucza możliwości przeznaczenia na oczyszczalnię środków pochodzących z umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W grę wchodzi kwota ok. 5 mln zł.
    Mieszkaniec nie musisz nigdzie latać. Wystarczy interesować się życiem i zdrowiem – nie tylko swoim,mieszkańców również

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 45)
Odpowiedz do: Reply #91092 in Oczyszczalnia ścieków w Działoszynie
Twoje informacje