R e k l a m a

Ogrzewanie domu

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #113729 Reply
  Blainda
  Gość

  Jesteśmy z mężem w trakcie budowy domu ( 160 m2). Stoimy przed wyborem ogrzewania, ogłnie planujemy
  folie albo maty grzewcze
  ogrzewanie pompą ciepła
  Co z tych dwóch rzeczy bedzie w naszym przypadku lepsze? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

  #113733 Reply
  xxx
  Gość

  Na szybkiego pompa ciepła prosta np Haier 5kW lub 7,8kW nie wiem jakie zapotrzebowanie Wam wyjdzie, z pompami i buforami powinno nie wyjść więcej jak 30 kpln ( pompa 7,8 kW + bufory 200 l na CWU 16 kpln, podłącz liczmy 5 kpln, pompki, rurki, ocieplenie, filtry to reszta kasy ) PV za 34 kpln widziałem ofertę na panelach Leapton + Sofar z racji ze idziemy bardziej w magazynowanie nie wiem czy nie lepiej pójść w Falownik Foxess lub Huawei który odrazu obsłuży magazyn energi i wykorzystać dotacje 7,5kPln kupując 5/10 kW magazynu. Mieścisz się budżecie, masz tańsze ogrzewanie dzięki PV i darmowy prąd bytowy w domu w okresie przejściowym. Zimę niestety będzie trzeba trochę dopłacić za prąd. Do tego z dwie klimy do chłodzenia domu np AUX j-smart 3,5 kW i masz komfort w lecie zapewniony i idzie się w tych 80 tysiach zmieścić .
  Ogólnie jedyny problem z czym może być to z dostępnością pomp, bardzo wiele osób sobie je w ostatnim czasie montuje: https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne,a1004.html Aczkolwiek widziałem grzejniki elektryczne jak i pompy ciepła obecne w magazynach Leroy Merlin.

  #113735 Reply
  Poldek
  Gość

  PIS promuje piece na chrust, wychodzi najtaniej. Tyle, że po lesie trzeba się nachodzić, ale powietrze jakie zdrowe. PIS wie co robi, dogadza nam.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz do: Ogrzewanie domu
Twoje informacje