R e k l a m a

Ostrzeżenie Naciągacze(obcokrajowcy) wymieniający rynny na budynkach.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Ostrzeżenie Naciągacze(obcokrajowcy) wymieniający rynny na budynkach.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 173)
  • Autor
    Wpisy
  • #45382 Reply
    teresa
    Gość

    Ostrzegam państwa przed naciągaczami, którzy proponują wymianę rynien na budynku na nowe, poruszają się ciemnym samochodem na łodzkich blachach, na aucie znajduje się aluminiowa drabina.Proceder wygląda tak że przed wymianą, mówią o niskiej cenie za usługę, a po jej wykonaniu żądają astronomicznych sum za wykonaną prace,przy próbie targowania kilku wychodzi z auta i osoba nie ma szans musi zapłacić za wykonaną usługę tyle ile oni chcą (jeden wymienia a kilku siedzi w aucie), oszuści mówią, „łamaną polszczyzną” (cygany,albo ukraince)

    #45389 Reply
    Kasia
    Gość

    Dobrze wiedzieć. Dzięki za ostrzeżenie.

    #45396 Reply
    vvv
    Gość

    Dzwonić po znajomych i im wpie***ić.

    #45434 Reply
    Pajeczno
    Gość

    Przepraszam, ale kto w ogóle wpuszcza do remontu kogoś tak z ulicy?!

    #45435 Reply
    wiedzacy
    Gość

    No teresa o tym pisze, że wpuściła. Jesteś debilem, że nie rozumiesz co napisała?

    #45436 Reply
    Miejscowy
    Gość

    W Rząśni już byli…

    #45437 Reply
    Zorro
    Gość

    Ukraincy czy Cyganie? Przeciez to mozna sie zoriemtowac ze cos nie tak. Metoda na rynne Czego to ludzie nie wymysla 🙁

    #46439 Reply
    Debra
    Gość

    Też ostrzegam na NACIĄGACZY-OSZUSTÓWBUDOWLAŃCÓW ,a to cyganie narodowości rumuńskiej.Tutaj w zachodniopomorskim jeżdżą zdezelowanym ,połatanym Fordem – metalik.Mówią po polsku i to dobrze.Mają składaną drabinę.
    Oszukali moją starszą ,chorą mamę.Kiedy była sama na podwórku jeden z nich zagaił i powiedział,że ma rynny dziurawe,a oni jadą z budowy i zostały im rynny to za 250 zł zrobią.Mama nie chciała,ale jak to cygany namieszali jej w głowie i szybko zrobią.Zrobili i to szybko ,wymienili dobre rynny ocynk 5 mb na aluminiowe malowane proszkowo plus 3 mb odpływu.Jak przyszło do zapłaty to chcieli 1250 zł,że się przesłyszała …itp.Czterech chłopów i ona jedna.Dała te 1000 zł,a 250 zł chciała pożyczyć od sąsiadki,a ta szybko zadzwoniła do mnie,że to wszystko podejrzane.
    Kazałam przetrzymać ich i zadzwoniłam na policję.
    Policja przyjechała i jeden z nich był za nimi,że są na prawie,bo rynny wymienione,a kto udowodni,że mama nie dosłyszała,że trzeba zapłacić….Nie był za oszukaną starszą kobietą,tylko za oszustami.
    Postawiłam sprawę twardo,aby ich wylegitymowali,sprawdzili ,czy samochód i rynny nie kradzione,czy maja zarejestrowaną firmę,czy odprowadzają podatki,czy były takie zgłoszenia,a jak nie chcą oddać pieniędzy i zdemontować rynien to na policję i spisać wszystkich zeznania ,sąsiadów też.
    Porobiłam zdjęcia ich i samochodu .
    Oddali mi 600 zł,bo mieli coś na sumieniu,czyli rynny za 400 zł,a nie 1250 zł.
    Lepszy rydz jak nic.A nie było mnie w domu tylko 2 godziny.
    Osoby starsze,chore są bardzo ufne,nie znają reali życia. Łatwo ich oszukać,naciągnąć „na wnuczka”,na kuriera…

    #46440 Reply
    Debra
    Gość

    Wybierają Osoby starsze,chore ,są bardzo ufne,nie znają reali życia. Łatwo ich oszukać,naciągnąć „na wnuczka”,na kuriera…

    #46451 Reply
    wykolejeniec
    Gość

    dajcie znać jak znów będą jeździć u nas, rozerwiemy się z kumplami…

    #47503 Reply
    Aska
    Gość

    UWAGA
    Dałam się nabrać trzem oszustom udającym dekarzy – ciemna cera, czarne włosy, ubrani w gustowne niebieskie kombinezony robocze, posługiwali się prymitywną polszczyzną, byli ciemno niebieskim starym busem z przyciemnianymi szybami wypełnionym rynnami, mieli nawet odpowiednią drabinę. Podawali się za Węgrów z legalnie działającej firmy, pewnie podszywają się i pod inne nacje.
    Akurat deszcze padały i niefortunnie w jednym miejscu zaczął dach mi przeciekać, a zamówiony wcześniej dekarz wystawił.
    Nagle usłyszałam dzwonek do furtki i znikąd zjawili się ci trzej „dekarze niby Węgrzy”.
    Przekonywali mocno, że rynny mam w fatalnym stanie.
    W sumie przez ten cieknący dach; dekarza, który nie dojechał – dałam się w końcu namówić – miało być wszystko zrobione – dach i rynny(choć tego nie wymagały) – fachowo, natychmiast i niedrogo:)))).
    Wszystko trwało może 15 min. zrzucili trzy stare poziome rynny i założyli nowe atrapy(bez należytych otworów do rynien pionowych, bez dekielków, tylko dziwnie pozaginana blacha, nieszczelne, zamocowane byle jak na starych zaczepach) z jakiegoś badziewia.
    Zniszczyli mi całe jeszcze i porządne rynny poziome – na szczęście tylko trzy, ok. 7m., teraz muszę to wszystko odkręcać, bo mnie zaleje:)))
    Nie żałuję nawet straconych pieniędzy, tylko kłopotu jakiego sobie narobiłam.
    W trakcie ich działań zaczęłam trochę słuchać, jak między sobą coś nie za głośno gadali – to ten węgierski taki dziwny się wydawał, jak romski :)))Rynny były już niestety zdjęte.
    Na koniec zażądali niebotycznej zapłaty za te 15 min., nie takiej jaka miała być(zaczęli od 3000zł), jak takowej nie uiściłam(i tak dostali zdecydowanie za dużo), to choć z początku byli grzeczni, tak nagle stali się wulgarni, agresywni, wyzywali mnie, próbowali zastraszyć i nie chcieli opuścić posesji. Uratował mnie chyba tylko mój pies, na którego widok wpadali w panikę.
    Dachu oczywiście nie naprawili, podali swój numer telefonu – odzywa się jedynie sekretarka.
    Policję wezwałam (niestety jak ochłonęłam zamiast w trakcie) po ok. 0,5 godz. ale w takiej sytuacji – policja mówi, że nic nie może, bo „dekarze niby Węgrzy” wykonali usługę, znaczy się nie oszukali:))))
    Miałam więcej szczęścia niż rozumu, bo mogą być NIEBEZPIECZNI!
    Chciałam dodać jeszcze, że jak wyraziłam wątpliwości co do nich(moje rynny były już zrzucone), to jeden z tych typów pokazał mi dużą ilość pieniędzy, ledwo mu się w łapie mieściły, za „pracę” jaką gdzieś tam miał otrzymać – w ten sposób chciał się uwiarygodnić.
    To NIEBEZPIECZNE BANDZIORY!

    #47504 Reply
    Aska
    Gość

    Chciałam dodać, że jestem z Warszawy.

    #47635 Reply
    Sylwia
    Gość

    Widać już skutki wpuszczania niby uchodźców. A będzie jeszcze ciekawiej…

    BTW: Jakby źle zamontowali rynny na kościele albo plebanii, to policja od razu by ich znalazła.

    #48941 Reply
    adam
    Gość

    W tamtym tygodniu byli w lubelskim.Może ktoś zapisał jakieś numery ciemny bus z drabiną na dachu ?Było ich czterech ,jeden troszkę grubszy ,podawali się za Węgrów i ten sam numer z plikiem pieniędzy za poprzednią robotę.Uwaga są agresywni.

    #49042 Reply
    Janusz
    Gość

    Uwaga na 3 rumunów poruszajacych się fordem galaxy o nr. SGL71UJ, ten sam numer z rynnami co to opisane wyżej.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 173)
Odpowiedz do: Reply #45436 in Ostrzeżenie Naciągacze(obcokrajowcy) wymieniający rynny na budynkach.
Twoje informacje