R e k l a m a

PiSowska masoneria

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #116759 Reply
  Teresa
  Gość

  Gdy słyszę wokół obawy, że nie wiadomo, co ten PIS z nami, masonami, zrobi, bo… od nieznanego bliżej wielbiciela dostaję link na osłodę. „Nie będzie tak źle – pociesza. Toż PIS to też masoni”. Oto link do stosownej strony http://www.pardon.pl/artykul/3799/maso_skie_korzenie_pis

  Kto leniwy, niech nie klika, tylko czyta niżej:

  Bronisław Wildstein – mason. Jan Olszewski – mason. Jarosław Kaczyński – miał „bodaj pośrednie” kontakty z masonerią. Taką porażającą wiedzą dzieli się z nami konserwatysta Adam Wielomski. Krótko mówiąc – PiS to kontynuacja masonerii. Tej jeszcze XVIII-wiecznej. A przecież – jak wiadomo – masoneria to wrogowie Boga i Kościoła. Z punktu widzenia prawdziwej prawicy jest więc PiS organizacją równie sympatyczną jak – dajmy na to – partia komunistyczna czy stowarzyszenie libertyńskich ateistów.
  Adam Wielomski pisze tak: „Warto zwrócić uwagę, że Bronisław Wildstein to nie jedyna osoba z kręgu dzisiejszego PiS, która ma jakieś związki z wolnomularstwem. Przecież wiele mówiło się o masońskiej działalności Jana Olszewskiego, a także o jakiś kontaktach (bodaj pośrednich) z wolnomularstwem samego Jarosława Kaczyńskiego. Jest to ciekawy szczegół, szczególnie w aspekcie tego, że tenże Kaczyński prezentuje się jako główny polityczny reprezentant katolicyzmu polskiego i największy przyjaciel słuchaczy Radia Maryja. Pamiętam, że przed poprzednimi wyborami środowisko Marka Jurka lansowało nawet tezę, że PiS jest ostatnią szansą na obronę katolicyzmu w Polsce. Ciekawe czy środowisko to nadal podtrzymuje tę teorię?”

  Wolnomularskie źródła PiS nie powinny nikogo dziwić. Dosyć łatwo można stworzyć genezę tej partii, wyznaczając następującą oś: reformatorzy polscy epoki stanisławowskiej – tradycja powstańcza – PPS – sanacja – PiS.
  Zdaniem Wielomskiego, te wszystkie masońskie nurty nigdy nie miały nic wspólnego z prawicowością. To raczej ta „gałąź lewicy postjakobińskiej”, która w XIX w. nie przeszła na pozycje internacjonalistyczne, a skupiła się na walce o niepodległość – tyle że rozumianą jako „wyzwolenie od tradycjonalistycznych, chrześcijańskich i kapitalistycznych państw zaborczych”.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
Odpowiedz do: PiSowska masoneria
Twoje informacje