R e k l a m a

Ponowne pomiary geodetów na działakch

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Ponowne pomiary geodetów na działakch

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #100272 Reply
    Ewa
    Gość

    Witam, czy u kogoś z Państwa też zawitali na działce geodeci, którzy po kilkunastu latach mieszkania rzekomo uaktualniają pomiary? jaki faktycznie jest cel tych panów, może przeczyta to ktoś u kogo już byli i napisze jak jest na prawdę. Podobno w zeszłym roku robili to w Rząśni. Najpierw chodziło 2 młodych chłopaków i dziewczyna a teraz geodeta zapowiedział się z wizytą, czy mogę odmówić wykonania tej czynności ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    #100273 Reply
    kropek
    Gość

    Geodeta sam z siebie nie może się zapowiedzieć z wizytą musisz dostać najpierw oficjalne pismo od urzędu miasta z informacją że takowe pomiary się odbędą wtedy w urzędzie możesz się do tego ustosunkować ….dlatego jak najbardziej możesz odmówić takiej czynności która niema żadnej podstawy prawnej

    #100274 Reply
    Ewa
    Gość

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, dostałam takie pismo ,, Zawiadomienie o czynnościach ustalenia granic działek ewidencyjnych” W związku z prowadzeniem prac geodezyjnych w zakresie ustalenia granic działek ewidencyjnych będącymi częścią zleconej przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na podstawie paragrafu 38 i 39. DZ.U.2016 POZ.1034 z późniejszymi zmianami.
    – zgłoszenie prac geodezyjnych w PODGiK w Pajęcznie{GN.6642.585.2020}
    I na koniec dodane, że nieusprawiedliwiona nieobecność nie wstrzymuje czynności geodety

    #100275 Reply
    kropek
    Gość

    No to jeżeli otrzymałaś pismo że Starostwa Powiatowego to jak najbardziej Geodeta ma prawo i obowiązek wykonać swoje czynności

    #100280 Reply
    Ewa
    Gość

    Przepraszam, nie wyraziłam się jasno w poprzednim poście, otóż to pismo to dostałam od geodety a nie ze Starostwa Powiatowego. Gdyby było ze Starostwa to dla mnie także było by to jasne i zrozumiałe.

    #100282 Reply
    kropek
    Gość

    Powinnaś zapytać w Starostwie dlaczego nie otrzymałaś żadnego pisma od nich że takie czynności będą przeprowadzane tylko od geodety to Starostwo powinno taki list wysłać do ciebie a nie geodeta a czy się na to zgodzisz to musisz to ustalić ze Starostwem weź ze sobą do urzędu to pismo

    #100283 Reply
    Ewa
    Gość

    dziękuję za informację, pozdrawiam

    #100309 Reply
    janek
    Gość

    To geodeta wykonuje prace – w tym przypadku ustalenie granic, i Cie o tym zawiadamia. Starostwo nie ma tu nic do rzeczy.

    #100310 Reply
    kropek
    Gość

    Ma do rzeczy bo to Starostwo jest zleceniodawcą i jak sam napisałeś w pierwszym zdaniu geodeta wykonuje tylko swoją pracę

    #100324 Reply
    Odpowiedzialny
    Gość

    ?

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
Odpowiedz do: Reply #100282 in Ponowne pomiary geodetów na działakch
Twoje informacje