R e k l a m a

Powiat Kleszczowski

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #59429 Reply
  moi
  Gość

  Chodzą słuchy o powstaniu nowego powiatu w skład którego miałby wejść gminy Kleszczów, Szczerców, Rząśnia i Sulmierzyce. Argumenty są takie że powiat taki szybciej by się rozwijał, budował drogi i współpracował z gminami. Gminy Rząśnia i Sulmierzyce mają już dość powiatu pajęczańskiego bo ani to miasto ani rozwój ani współpraca. Wstyd im że muszą należeć do tak biednego powiatu który nic nie robi dla ich gmin tylko rzuca kłody pod nogi. Ponoć już została przez włodarzy powołana grupa min prawników która będzie szukała aspektów prawnych pozwalających na utworzenie takiego powiatu

  #59476 Reply
  Jacyków
  Gość

  Brednie ale gdyby się udało to wdrożyć w życie to wyglądałoby to wreszcie normalnie. Powiat pajęczański to jedna wielka pomyłka. Przez tego ciula danielewskiego mamy taką pokrakę, na siłę utworzoną karykaturę. Także mimo, że to mało realne ale jakże piękne 🙂

  #59479 Reply
  Olaf
  Gość

  Jeśli to prawda to byłaby wspaniała wiadomość! Rzasnia,sulmierzyce do kleszczowa. Brzeźnica do Częstochowy lub Radomska,dzialoszyn do Wielunia i każdy byłby zadowolony. Może wreszcie mieszkańcy pna zrozumieluby że ich zasciankowe miasteczko ma tyle wspólnego z miastem co maluch z mercedesem!

  #59483 Reply
  ider
  Gość

  Ja patrzę na tych aroganckich urzedników ze starostwa w Pajęcznie na czele z głównym to naprawdę chciałbym żeby ten powiat zlikwidowali. Może by wtedy pokazali jacy są wspaniali.

  #59488 Reply
  gzik
  Gość

  Powiaty miały z założenia tworzyć silne jednostki samorządowe. Utworzenie powiatu z czterech większych wiosek niestety całkowicie wypacza tę ideę. Powiat bez miasta to już w ogóle jakaś paranoja. Jak widzicie powiat Pajęczno jest biedny. Czy jak 2 gminy z niego stworzą osobny powiat to nagle pieniędzy im przybędzie? Generalnie bliższy byłbym idei żeby polikwidować część małych powiatów, a nie wracać znów do 49 województw.

  #59497 Reply
  watrownik
  Gość

  Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wszędzie są super urzędnicy tylko nie w Pajęcznie, Wszędzie jest praca tylko nie w Pajęcznie, Wszędzie są dobre drogi tylko nie w Pajęcznie. Stuknij się w łeb jeden z drugim

  #59501 Reply
  O O Beko O o o
  Gość

  ,,Powiat bez miasta to już w ogóle jakaś paranoja” Piszesz o Działoszynie,bo Pajeczna raczej miastem nie mozna nazwac,raczej malym miasteczkiem. Taka jest prawda,ze gdyby doszlo do polaczenia kleszczowa z rzasnia i sulmierzycami itp to bylby to najbogatszy powiat w PL i to ze Kleszczów jeszcze nie jest miastem(poczekajmy jeszcze 4-5 lat) nie ma w tym wszystkim znaczenia. Rozwijał by sie po swojemu!

  #59537 Reply
  gzik
  Gość

  Tak, dzialoszyn miastem – zabudowa wiejska, centrum brak. To ze wam pare lat temu blokowisk nastawiali i nasciagali robotnikow od razu czyni was metropolia. Ego za to prawie jak w Warszawie

  #59540 Reply
  Ktośtam
  Gość

  Średnio widzę by taki powiat kiedyś powstał bo Bełchatów na pewno na to nie pójdzie, a wydaje mi się, że władzę z Kleszczowa są w dobrych stosunkach z powiatem.
  Jeśli chodzi o prawa miejskie to Kleszczów dostałby je bez większych problemów, to samo Szczerców.
  Co do Działoszyna to wydaje mi się że centrum to Plac Wolności ;).

  #59549 Reply
  ZeStrzelec
  Gość

  Heh, pajeczno za to same wieżowce 😀 Całe centrum to wiejska zabudowa,a głównym centrum jest plac po pksie 🙂

  #59555 Reply
  asda
  Gość

  Realnym centrum Działoszyna jest skrzyżowanie Usługowa/Ogrodowa/Piłsudskiego. Sklepów na Usługowej i Ogrodowej nie mniej niż w centrum Pajęczna, bloków dużo. Działoszyn jest inaczej zbudowany niż Pajęczno, centrum przecina Drogę Krajową, tj. ul. Piłsudskiego, gdzie znajdują się budynki użyteczności publicznej i sklepy. Plac Wolności to raczej centrum historyczne i po prostu ładnie odnowione miejsce. Polecam wszystkim mniej nienawiści, więcej współpracy.

  #59558 Reply
  Leon
  Gość

  Podobno ma powstać Powiat Kleszczowski z siedzibą w Dzikiej Babie

  #59595 Reply
  Rząśnia
  Gość

  To już większe centrum od Pajęczna i Działoszyna maja Sulmierzyce!!!

  #59620 Reply
  Jan
  Gość

  Prawda jest taka, że ani Pajęczno, ani Działoszyn, ani tym bardziej jeszcze mniejszy Kleszczów na powiat się nie nadają, bo to za małe miejscowości – Pajęczno jest jednym z najmniejszych powiatowych miast w Polsce. Do Wielunia, Częstochowy, Bełchatowa, Radomska za daleko, więc gdzieś trzeba było ten powiat zrobić – logiczne, że wybrano największą miejscowość, ale szukanie alternatywy w postaci jeszcze mniejszej to już trochę bezsens.

  #59622 Reply
  michu
  Gość

  Centrum miasta to nie koniecznie środek miejscowości, tylko miejsce które przyciąga najwięcej ludzi, miejsce rekreacji, odpoczynku, spacerów itp. ogólnie jest to miejsce ,,tętniące życiem”. A co do powiatów, jest to od początku poroniony pomysł , stworzone po to by ,,elity” polityczne mogły swoich ludzi usytuować, co przyniosłoby dla nich korzyści przy wyborach. Oddać większe uprawnienia gminą. Raz, zaoszczędzi się pieniądze na zbędnej biurokracji, dwa, nepotyzm będzie mniejszy, trzy władze odda się suwerenowi a nie tak zwanym „wybrańcom z PSL”

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
Odpowiedz do: Powiat Kleszczowski
Twoje informacje