R e k l a m a

Powiększenie śmietniska

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Powiększenie śmietniska

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #1659
  jsk
  Gość

  Dziękuję Panu Burmistrzowi i Radnym Gminy Pajęczno za powiększenie śmietniska , za smród szczury i Bóg wie co jeszcze. Tam trzeba było zawieźć Donka i pokazać mu swój „sukces”. Wylęgarnie chorób dla nas a rozwiązanie problemów dla ośmiu powiatów które będą tutaj przywoziły swój syf. A podobno mieliśmy mieć wysypisko tylko dla nas i miało nam wystarczyć na co najmniej 30-40 lat. Mam nadzieję że wyborcy będą pamiętali kto głosował za tym niekorzystnym dla naszej lokalnej społeczności rozwiązaniem.

  Z jednej strony spalarnia opon i innego gówna w Cementowni , z drugiej Elektrownia Bełchatów a za płotem bomba ekologiczna Eko-regionu. I dziwić się , że na naszym terenie jest taki wysoki stopień zachorowalności na raka.

  #1674
  Ola
  Gość

  Gdzie w takim razie powinno znaleźć się takie śmietnisko?
  Takich ludzi jak rządzą wybrała większość i musisz się dostosować, bo demokracja jest.
  Jak nie chce się wsiokom chodzić do wyborów albo głosują na debili to tak to się kończy.

  #1677
  qwe
  Gość

  @jsk
  „Z jednej strony spalarnia opon i innego gówna w Cementowni , z drugiej Elektrownia Bełchatów a za płotem bomba ekologiczna Eko-regionu. I dziwić się , że na naszym terenie jest taki wysoki stopień zachorowalności na raka.”

  Akurat emisja szkodliwych związków w tej spalarni opon jak i elektrowni Bełchatów jest skrajnie niska a to ze względu na m.in. najnowocześniejsze filtry jakie są zainstalowane na kominach. Gwarantuję Ci, że szkodliwość tych spalin jest niższa niż dom typowego Janusza, który pali w piecu śmieciami i innym syfem, u którego z komina leci czarny, ostry, śmierdzący dym.

  Co do wysypiska odpadów- spełnia ono określone normy i przecież nie każdy rodzaj śmieci będzie tam składowany. I znowu protestują Janusze, którzy przed wejściem w życie ustawy śmieciowej wywozili śmieci do lasu, zanieczyszczali kąpieliska itp.

  #1678
  jsk
  Gość

  qwe,

  Zapewniam Ciebie , że nie jestem Januszem , nie wywoziłem śmieci do lasu i z mojego komina nie leci czarny dym.

  Gratuluję świadomości . O szkodliwości i oddziaływaniu na środowisko takich składowisk jak w Dylowie możesz bez problemów poczytać w internecie. O obniżeniu walorów estetycznych i krajobrazowych możesz przekonać się naocznie jadąc na wycieczkę rowerową. Mam nadzieję , że jesteś odporny na smród który tam panuje.Szkoda mi ludzi którzy tam pobudowali domy.

  Zgadza się ,że gdzieś wysypisko musi być. Ale dlaczego u nas ? A jeśli już to dlaczego dla ośmiu powiatów zwożących do nas cały syf. Gdyby składowisko było lokalne dla Gminy Pajęczno wystarczyłoby nam na wiele lat.Ale przecież Eko-region musi mieć biznes. Za pięć lat znowu je powiększymy o kolejne 2 hektary?

  A co do spalarni i filtrów. Nie rozśmieszaj mnie. A opracowania naukowe zamówione przez Cementownię o dobroczynnym wpływie o skrajnie niskiej emisji szkodliwych związków czytaj zamiast bajek dzieciom.

  #1679
  qwe
  Gość

  jsk

  Co do wysypiska- pomogą tylko protesty mieszkańców i zgłoszenie tego do jakiejś instytucji. Przecież z Frubexem w Dylowie się udało.

  „A co do spalarni i filtrów. Nie rozśmieszaj mnie. A opracowania naukowe zamówione przez Cementownię o dobroczynnym wpływie o skrajnie niskiej emisji szkodliwych związków czytaj zamiast bajek dzieciom. ”

  Ale co mnie obchodzą ich opracowania naukowe? Te filtry spełniają wszystkie rygorystyczne normy UE dot emisji substancji szkodliwych a o ich skuteczności jest mnóstwo niezależnych publikacji a nie tych zamówionych przez cementownię.

  #1680
  franczeska
  Gość

  Co do wysypiska- pomogą tylko protesty mieszkańców i zgłoszenie tego do jakiejś instytucji.
  Przecież z Frubexem w Dylowie się udało.

  Cosik jestem niedoinformowany jesli chodzi o Frubex,masz na mysli to,że teraz beczki z odpadami z Frubexu ladują na Wręczycy?

  #1681
  Bebech
  Gość

  Franczeska – skąd masz informacje że śmieci lądują na Wręczycy? Tak się składa że jestem mieszkańcem tej przepięknej wioski i nie widziałem nigdzie żadnych śmieci.
  Słyszałem tylko że lądowały gdzieś na Dylowie A.

  #1682
  franczeska
  Gość

  Owszem,wioska ładna.Od kilku miesięcy robię sobie prawie codziennie rundkę na rowerku.Kręce nogami aby rower jechał do przodu.Kręce głową ,raz na lewo raz na prawo-podziwiam posesje pięknie udekorowane -jeszcze świąteczne świecidełka.Nie da się nie zauważyć niebieskich beczek na jednej z posesji,a kojarzą mi się -jako byłemu pracownikowi tylko z Frubexem.(obym sie mylił)Jeżeli jesteś mieszkańcem tej wioski ,to albo nie widzisz tego,lub nie chcesz .Rusz dupe sprzed telewizora i na spacer,(wyśmienity odpoczynek po pracy)jak to powiedziałeś -przepieknej wiosce.

  #1691
  Romuald
  Gość

  Franczeska masz racje te beczki pochodzą z Frubexu ale nie są składowane w nich śmieci.

  #1708
  franczeska
  Gość

  a co jest w nich składowane ?

  #1709
  qwe
  Gość

  Niesforni pracownicy…

  #1711
  pj
  Gość

  ojj źle się dzieje z tym wysypiskiem, do tej pory fetor dawał się wyczuć jak jechało się z Pajęczna na Siemkowice, przy niesprzyjającym wietrze nawet w samym Pajęcznie było czuć ten charakterystyczny odór – coś pomiędzy zgniłym jajkiem a gazami które wydzielają się przy rozkładzie… jak się to powiększy będzie jeszcze gorzej. moim skromnym zdaniem taka decyzja powinna zostać podjęta po wcześniejszym zapoznaniu się z projektem rozbudowy wysypiska mieszkańców których domy są położone w bezpośrednim sąsiedztwie, a kilka domów tam stoi (Tuszyn). dlaczego mieszkający tam ludzie są zmuszeni oddychać śmierdzącym powietrzem? bez ich akceptacji nic nie powinno być robione. oczywiście, od smrodu (podobno) jeszcze nikt nie umarł i po pewnym czasie po prostu się tego nie czuje ale to nic nie zmienia – dajmy na to, że do kogoś przyjadą goście lub ktoś wróci z zakupów – od razu w nos uderzy go znajomy fetor. w drugiej kolejności ucierpią na tym wszyscy mieszkańcy powiatu (i nie tylko), którzy podróżują drogą Pajęczno – Siemkowice. diabli wiedzą dokąd smród będzie się niósł jak rozbudują wysypisko… i oczywiście wysypisko jest położone w pięknym lesie które również straci swój urok.

  podsumowując: mamy ch*j nie demokrację, bo jako lud możemy sobie jedynie wybrać tego, kto będzie nami rządził a o samym rządzeniu można sobie tylko pomarzyć. mamy demokrację czyli jak wiadomo rządy powinny być w rękach ludzi a jest tak jak widać… powinno być jakieś referendum czy coś w tym stylu ale to już inny temat.

  co do wcześniejszej dyskusji na temat szkodliwości cementowni i elektrowni – wszystkie głosy za tym, że te zakłady są bezpieczne jak i te, że nie chronią one dostatecznie okolicznych mieszkańców są moim skromnym zdaniem nie do wyjaśnienia. na pewno filtry i zabezpieczenia w jakimś stopniu redukują zanieczyszczenia ale czy jest to stopień dostateczny dla naszego zdrowia nie wiemy i raczej się tego nie dowiemy. wpływ na środowisko jest ewidentny – choćby nawet przez osuszanie się terenów w okolicach kopalni odkrywkowych bądź zmiany w krajobrazie naturalnym.

  ogólnie to brakuje w Pajęcznie czegoś jak green peace, bo tutaj wg mnie mają szerokie pole do działania. po co jeździć na Antarktydę i drażnić Ruskich jak w kraju jest dużo do zrobienia. mam nadzieję, że zbierze się grupa osób, które w jakiś sposób przeciwstawią się planom rozbudowy wysypiska – choćby nawet ponieśli porażkę to ważne będzie to, żeby się postawić i żeby władze miały świadomość, że trzeba liczyć się z mieszkańcami.

  i na koniec jeszcze jedna kwestia – czy gmina nie dostaje kasy za to, że przyjmuje i utylizuje odpady? jeśli tak jakie są z tego zyski.

  #1712
  Lisu
  Gość

  @pj „ogólnie to brakuje w Pajęcznie czegoś jak green peace” – weź nie strasz. green peace akurat bardziej by nam mógł zaszkodzić niż pomoc, nam potrzebny jest rozwój, a oni w wielu przypadkach tylko go blokują.
  Akurat powiększenie śmietniska może nie jest czymś co mi się podoba, ale nie jestem tez do końca przeciw, trzeba by się dokładniej zapoznać z tematem, może wraz z rozbudowa powstaną jakieś biofiltry które ogranicza smrod?)

  #1713
  Lisu
  Gość

  a co do cementowni i elektrowni to cieszmy się ze je mamy, bo dają nam (regionowi Pajęczna) dużo więcej dobrego niż złego.

  #1714
  filip
  Gość

  do qwe

  jesteś jednym z tych niesfornych pracowników ?a może włascicielem posesji?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
 • Temat Powiększenie śmietniska jest zamknięty na nowe odpowiedzi.