R e k l a m a

Prezesi państwowych spółek dostaną gigantyczne emerytury.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Prezesi państwowych spółek dostaną gigantyczne emerytury.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 33)
 • Autor
  Wpisy
 • #66931 Reply
  Karol
  Gość

  Prezesi państwowych spółek dostaną gigantyczne emerytury. To sprawiedliwość społeczna według PiS

  Nawet bardzo przeciętnie zarabiający prezes w największych państwowych spółkach może liczyć już po jednej kadencji na co najmniej średnią emeryturę, którą przeciętny Polak wypracuje w ciągu całego swojego życia. Taki efekt przyniosą zmiany, które zamierza wprowadzić rząd. Dzięki PiS najbogatsi będą dostawać miesięcznie nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Rząd chce znieść limit składek, jakie z wynagrodzenia idą do ZUS na przyszłe emerytury. To oznacza, że Polacy zarabiający powyżej 10 tys. zł miesięcznie będą odprowadzać po 19,5 proc. pensji na emeryturę przez cały rok, a nie jak do tej pory, tylko do 30-krotności średniej pensji, czyli niecałych 128 tys. zł rocznie.

  Cały artykuł:
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytury-limit-skladek-na-zus-prezesi-spolek,64,0,2392128.html

  BRAWO PISIEWICZE! Tak dbacie o dobro kraju i ludzi? WSTYD!!!

  #66932 Reply
  Beeeeeee
  Gość

  Ciemna pisowska masa i tak nie zrozumie baranowi rzad da 500zl a zabuerze 600zł ale wazne ze dali 500zl

  #66947 Reply
  mam odruch wymiotny
  Gość

  Na te wszystkie pisowskie reformy. Od 500+ przez emerytury i sądy. Wszystko jakieś pokrętne i do końca nie sprawdzone. Po jakimś czasie wychodzi drugie dno.

  #66948 Reply
  ołówek
  Gość

  Gdzie jest Kalina się pytam?? 😉

  Przestańcie już chrzanić z tym 500+ bo to zawiść przez Was przemawia. Wszystkie rozwinięte kraje Europy Zachodniej i Północnej nie takie mają dodatki na dzieci i tam płaczu nie ma, a u nas tak wielu to boli!!

  #66949 Reply
  albatros
  Gość

  ołówek czytaj ze zrozumieniem co z tego że dają 500 zł skoro ci zabierają więcej

  #66950 Reply
  Patriota
  Gość

  Słychać wycie? WYŚMIENICIE!!! 😀 Brawo PiS! Brawo Pani Poseł!

  #66951 Reply
  mam odruch wymiotny
  Gość

  Dobrze napisałeś „Wszystkie rozwinięte kraje Europy Zachodniej i Północnej „. Gdzie widzisz w Polsce wysokie rozwinięcie. Wypowiedziałeś się tylko na 500+ widocznie bierzesz. Na razie to tylko wysokie słupki i wykresy gospodarcze a płace niskie, ceny wysokie (tona węgla kosztuje 1000 złotych). Najważniejsze to się namnożyć a później siedzieć na karku rodziców. Ciekawe ilu będzie stać na własne mieszkanie. Bo jak zarobisz 20000 netto rocznie to sobie będziesz mógł………. konika

  #66952 Reply
  stach
  Gość

  Dopóki nie pojmie się, że większość z PiS i tzw. opozycja to jeden pierun, dopóty będzie się pitolić takie farmazony jak te powyżej (oprócz „ołówka”). Naprawdę nikomu do łba nie przyszło, że od 16 listopada do 22 listopada 2016 roku jaśnie nam panująca ani razu nie uczestniczyła ze świtą w jakichkolwiek rozsądnych rozmowach z liczącymi się partnerami gospodarczymi? Dopiero pierwszy porządny spęd (przedstawiciele aż ośmiu ministerstw) miał miejsce w Izraelu. Wszystkie dotychczasowe peregrynacje polegały głównie na wymianie uśmiechów i deklaracji bez pokrycia lub na przepychankach o praworządność, Brexit i uchodźców. Jakiego rodzaju to strategiczny partner ten Izrael, żeby ciągać za sobą połowę świty? Mamy aż taki obrót z tym państewkiem? Ano jak nie otworzy się łepetyny na takie niuanse to się będzie dalej wierzyć w wolną Polskę i w demokrację. Jeśli przez dwadzieścia lat kolejne rządy i podległe im służby nie są w stanie uporać się choćby z dwudziestoma procentami afer, to chyba jasne jak słońce jest, że nie czynią tego, bo to ONI za nimi stoją. Rząd państwa to nie komendant policji w Pajęcznie i dysponuje takimi środkami i mechanizmami, że tylko głupiec mógłby sądzić iż nie są wystarczające do zaprowadzenia porządku. A gawiedź wierzy w komisje śledcze, rzekomy konflikt PiS – PO itd. Jakby nie było trzeciej opcji.

  #66953 Reply
  stach
  Gość

  Od 16 listopada 2015 rzecz jasna do 22 listopada 2016.

  #66954 Reply
  myślący
  Gość

  Stachu na kogo stawiasz. Demokracja jest zagrożona to nie ulega wątpliwości. Czyżby George Orwell. Jako oczytany wiesz o co chodzi

  #66956 Reply
  stach
  Gość

  Nie może być zagrożone coś czego nie było i nie ma.

  #66961 Reply
  epaj@wp.pl
  Gość

  Kolejny atykul pisany pod publiczkę.Przede wszystkim za czasow PO zarobki prezesow spolek wcale nie byly mniejsze i wprowadzono wraz z podniesieniem wieku do 67lat, wiele przepisow naliczania emerytur dla swoich- obowiazuja one do dzis.
  Kolejna sprawa to chociaz z zarobków tych prezesow sa wplacane pienedze na emeryture, a dlaczeo nie opisza precederu z mundurowkami, którzy 15-teraz 20 lat przepracuja bez opłacania skladek a potem lezą kolejne 20-30 lat.Wyplacaja bezpesrednio z Warszawki zeby ZUS ominac. Jak myslicie z czyich pieniedzy!nazywanymi ładnie za panstwowe:)
  Po prostu sa grupy uprzywilejowane i zwykly szary Kowalski, ktoremu wmawia sie ze musi dluzej pracowac zeby miec godną emeryture a banda cwaniakow pobiera emerytury naliczane na innych zasadach i sie smieje. Czemu tu nikt nie demonstruje ze zagrozona rownosc i demokracja!

  #66981 Reply
  pajac
  Gość

  Rząd PO-PSL potworzył „małe” spółki zależne od spółki matki po to by wyprowadzać pieniądze. Zrobili w nich taki burdel że ciężko doprowadzić to wszystko do ładu. Np we wszystkich spółkach kopalnianych siedzi aktualnie cba i co dzień odkrywa nowe afery i ogromne defraudacje pieniędzy. Gdyby tamten rząd rządził jeszcze jedną kadencję to wszystkie spółki zostałby doprowadzone do upadłości i wyprzedane za bezcen zagranicznym podmiotom a kopalnia upadłaby i została przekształcona w prywatny zakład wydobywczy. Takie plany były już powoli wprowadzane z nowo planowaną odkrywką złoczew. Popytajcie pracowników spółek takich jak Bestgum czym Ramb jak to przyjmowano inwestorów z Niemiec czy z Francji. Dlatego z takimi śmiesznymi głupkami jak lokalny, makrela czy rtd nie ma co dyskutować bo to dzicz oderwana od rzeczywistości. Napychają sobie łby tvnem czy gównem wyborczym i to gówno zamiast mózgu zalało im oczy i możliwości zdroworozsądkowej oceny sytuacji. Dlatego drogie gównochłony nikt w wasze kłamstwa już nie wierzy i jeśli nie czerpaliście profitów z poprzedniej władzy (w co wątpię) to współczuje.

  #66983 Reply
  RTD
  Gość

  I bardzo dobrze. Skoro tak było niech znajdą winnych i pozamykają odpowiedzialne towarzystwo.
  Was też zresztą kiedyś zamkną pajac, tylko za inne rzeczy 🙂

  P.S. Nie czytam Wybiórczej 🙂

  #66984 Reply
  Kalina
  Gość

  Z okazji Barbórki, Mikołaja i zbliżających się świąt, szczególne, płynące z głębi serca, pozdrowienia dla @ ołówka. Dziękuję za pamięć.:)))))

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 33)
Odpowiedz do: Prezesi państwowych spółek dostaną gigantyczne emerytury.
Twoje informacje