R e k l a m a

Prezydent Andrzej Duda podpisał "ustawę śmieciową".

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Prezydent Andrzej Duda podpisał "ustawę śmieciową".

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #87524 Reply
  Mieszkaniec Dylowa
  Gość

  Prezydent Andrzej Duda podpisał „ustawę śmieciową”. Samorządy mogą podnieść ceny nawet o 400 proc.

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację nowelizację ustawy regulującą przepisy dotyczące wywozu śmieci. Osoby, które nie segregują śmieci będą mogły być obciążane czterokrotnie wyższą opłatą. Wiele władz opłaty już podniosło. Są wyraźnie wyższe.

  Ustawa, którą podpisał prezydent daje możliwość jeszcze większego podnoszenia opłat. Skoro opłata za wywóz śmieci segregowanych wnosi średnio ok 20 zł, to za te niesegregowane możemy płacić nawet 80 zł. To oczywiście maksymalne stawki, władze samorządowe nie mają obowiązku ich wprowadzać. Jeśli jednak koszty odbioru śmieci nadal będą rosnąć, podwyżki są możliwe.

  #87525 Reply
  Namiętnie oglądam sesje
  Gość

  W Pajęcznie i gminie to ludzie wierzą, że nowy burmistrz zrobi im prezent i będzie za nich płacił za odbiór śmieci. A najbliższym mieszkańcom to wo ogóle, że chyba nic nie będą płacić, bo mieszkają koło wysypiska. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby protestować o dwa złote podwyżki na miesiąc za odbiór śmieci. Wszystko drożeje woda, energia, jedzenie, paliwo, ludzie całe kosze żarcia wywożą z supermarketów w foliówkach, napoje w petach, ale za swoje śmieci to nie chcą płacić, gmina niech płaci. A potem wstydu nie mają i przychodzą, żeby im domy budować, drogi i cuda na kiju wymyślać, ciekwea za co. ALe to jest tak jak się za dużo daje, to potem chcą tylko brać. Jeszcze pozamykjamy zakłady produkcyjne, bo przecież jest 500 plus, to na żarcie starczy, po co komu pracować.

  #87527 Reply
  Stefan
  Gość

  Czyli PiS dał podstawę samorządom do podwyżek, brawo, a co PiS robi z mafia śmieciową. Bo jak nic nie robi to może jest w układzie?

  #87537 Reply
  targi@wp.pl
  Gość

  a dlaczego mam placic 13 zł jednakowo z innymi jak mam wysypisko pod nosem. Czyjes smieci zwoza tyle km a ja mam 5 km, smrod pod nosem i stawka jednakowa. Ja rozumem ze wszystko drozeje ale inne gminy dostaja z innych zakladow rekompensaty ze kopalnia blisko, czy cementownia.a my co! smród i rozwalone drogi przez tiry ze smieciami z calego wojewodztwa!!!
  Dolozyli koszy na papier i bio, zeby im lepiej posortowac i musze za moj wysilek dodatkowo placic! tez wywioze papier na makulature a bio to mam kompostownik.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Prezydent Andrzej Duda podpisał "ustawę śmieciową".
Twoje informacje