R e k l a m a

Proces karny poseł Beaty Mateusiak Pieluchy

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Proces karny poseł Beaty Mateusiak Pieluchy

 • This topic has 97 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 1 years temu by Wyborca PiS.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 98)
 • Autor
  Wpisy
 • #88071 Reply
  Mieszkaniec
  Gość

  Mozolnie posuwa się proces karny w sprawie unijnego projektu, w którym jednym z oskarżonych jest były starosta pajęczański, a obecnie poseł na Sejm

  Proces dotyczy nieprawidłowości przy realizacji projektu „Termomodernizacja obiektów oświatowych w powiecie pajęczańskim”. Na ławie oskarżonych zasiada m.in. poseł na Sejm Beata M.-P., która w czasie realizacji przedsięwzięcia była starostą pajęczańskim. Od momentu skierowania aktu oskarżenia przez sieradzką prokuraturą do dziś miało się odbyć ponad 30 rozpraw. Odbyły się zaledwie dwie. W większości przypadków podstawą do odroczeń były zwolnienia zdrowotne, ale zdarzały się też kolizje z posiedzeniami parlamentu.

  – Nie przeze mnie się to wszystko wydłuża. Zwolnienie zdrowotne miałam tylko jedno. Jeśli chodzi o posiedzenia Sejmu, to przekazałam sądowi ich wykaz- zapewnia pani poseł.

  Akt oskarżenia wpłynął do zamiejscowego wydziału karnego Sądu Rejonowego w Wieluniu w styczniu 2013 r. Na rozpoczęcie procesu trzeba było czekać 2,5 roku. – Dopiero na rozprawie 2 września 2015 r. rozpoczął się przewód sądowy, został odczytany akt oskarżenia oraz jeden z oskarżonych złożył wyjaśnienia – informuje Magdalena Kościarz, prezes wieluńskiego sądu.

  Zaznacza, że niemożność odczytania aktu oskarżenia przez długi czas wynikała m.in. z konieczności zgromadzenia dokumentacji medycznej dotyczącej trzech oskarżonych i uzyskania opinii biegłych, czy mogą uczestniczyć w rozprawach.

  Już po rozpoczęciu procesu rozprawy odwoływano z powodu chorób (oskarżonych, obrońców, sędziego) oraz kolizji terminów z posiedzeniami Sejmu oraz… Parlamentu Europejskiego. To ostatnie wynikało z wniosku ówczesnego europosła Janusza Wojciechowskiego, który pełni rolę obrońcy Beaty M.-P.

  Prokurator oskarżył osiem osób, które miały związek z projektem realizowanym przez starostwo w Pajęcznie w latach 2007-2010. W efekcie działań CBA i powtórnej kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi powiat musiał zwrócić 2,5 mln zł i zapłacić odsetki. Wynikało to głównie z naruszenia prawa zamówień publicznych. Z kolei zarzuty prokuratorskie dotyczą m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

  Beata M.-P. od początku kwestionuje ustalenia pokontrolne, jak i nie zgadza się ze stawianymi jej zarzutami.

  #88072 Reply
  Adwokat
  Gość

  Beatka ma teraz mnóstwo kasy to zapłaci, a koleś od suszenia piachu na pewno pomoże, dobrze go ustawiła.

  #88074 Reply
  Hans
  Gość

  A czy przypadkiem dyrektorem sądu prowadzącego sprawę nie jest bliska koleżanka pani poseł Mariola P.?
  Jak to leciało Ch. D. I kamieni kupa? Oto państwo Prawa i Sprawiedliwości…

  #88075 Reply
  zdrowy rozsądek
  Gość

  A czemu nie zrobić wątku Proces karny Wójta Sulmierzyc Gabriela Orzeszka, przecież to ten sam proces?

  #88076 Reply
  Lucjan
  Gość

  To ta sprawa nie jest jeszcze wyjaśniona, przez tyle lat. Ładne mi prawo i sprawiedliwość. Jestem zawiedziony. PiS to taka sama banda jak poprzednie rządy. Afera goni aferę a do tego zaprzedaja nas żydom.

  #88078 Reply
  Misiek
  Gość

  Lucjan żeby nie łapówki publiczne to PiS wyborów by nie wygrał. Nic przez cztery lata nie zrobił, wiele popsuł a afery jak były tak są. Ostatnia gdzie, w ministerstwie sprawiedliwości. Dobre co.

  #88079 Reply
  norek
  Gość

  Już Pieluchowcy szukają winnych. Kto podpisywał dokumenty? Kto w obowiązkach miał zarządzanie i kontrolę nad starostwem? Wszyscy winni tylko nie oni. A kto był starostą?

  #88088 Reply
  pno
  Gość

  To jest żart żeby tyle czasu się to ciągnęło!
  Gdyby oskarżona nie była posłem już pewnie dawno by wyrok zapadł!

  #88093 Reply
  Merry
  Gość

  Jeszcze PiS nie umorzyło tej sprawy? Oj minister Ziobro będzie musiał udzielić komuś nagany za opieszałość…

  #88095 Reply
  Prokurator
  Gość

  Czyli po pisowsku, kicha za kicha. Beznadzieja totalna.

  #88143 Reply
  epj@wp.pl
  Gość

  Prawda jest taka ze jeśli doszłoby do szybkiego procesu i skazującego wyroku to ani pani posel Pielucha ani wojt Orzeszek nie mogliby sprawowac funkcji publicznych,. Na pewno wynajeli takich obrońców zeby przeciegali jak najdłuzej w czasie (a potem moze sie umorzy) Podobnie z naszym Tokarskim: po roku od wypadku odbyła sie 1 rozprawa, a final bedziemy ogladac za kolejne lata)
  Jak pan Orzeszek wygral wybory na wojta zastepca miala byc Pieluchowa tylko szanowna Pani nie ma prawo jazdy i zostala pani Szydlowska.Wiec jak słysze ze wielce publicznie drą koty to smiac mi sie chce bo sprawe w sadzie maja ta samo i na jednym wozku jada!!!

  #88144 Reply
  Fotograf
  Gość

  Ranga posła to nie ranga wójta. Łatwiej pozamiatać. Dyrektorem sądu w Wieluniu zrobiła koleżankę, po coś.

  #88145 Reply
  Stach
  Gość

  No to zaczynają sprawy wyłazić, prosimy dalej. Przecież musimy wiedzieć czy głosujemy na odpowiedzialną osobę.

  #88146 Reply
  Michał
  Gość

  Ktoś jej powinien w wyborach dobrze dupsko skopać. To nie poseł tylko pasożyt.

  #88148 Reply
  obserwator
  Gość

  Zobaczcie jak intensywnie pracuje wynajęty trol od godziny 5 tej co godzinę wpis w jednym dniu.Na tym forum działa druga Emilia.Co dzień inny artykuł i hejt na posłankę.Ile wam
  płacą za ten perfidny proceder.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 98)
Odpowiedz do: Proces karny poseł Beaty Mateusiak Pieluchy
Twoje informacje