R e k l a m a

Ruch Narodowy ziemi Pajęczańskiej.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Ruch Narodowy ziemi Pajęczańskiej.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 61 do 72 (z 72)
  • Autor
    Wpisy
  • #57511 Reply
    Skipper
    Gość

    @przemek prosiłbym o namiary, gdzie byly te prace i artykuły, bo z chęcią je przeczytam i będę mógł się do nich odnieść skro taki z Ciebie fachowiec w tym temacie.

    #57512 Reply
    przemek
    Gość

    nie twierdze, że wiem wszystko, ale tematyka o której piszą ludzie na tym forum jest mi bliska. Jeśli chodzi o o prace to są na UW.

    #57530 Reply
    Kalina
    Gość

    @ przemek
    Gdyby przyszło ci wybierać między przeludnionym, prymitywnym obozem dla uchodżców w kraju ościennym, a miałbyś szansę uciec gdzieś dalej, gdzie, zdawałoby się, ciebie i twoją rodzinę czeka lepsze życie, co byś wybrał? A gdyby jeszcze ktoś deklarował, że będziesz mile widziany? To dlatego uchodżcy rozpraszają się po całym świecie. A gdy niektórym uda się zadomowić na obczyżnie, często do rodzinnych krajów nie wracają, bo tam znów żyliby w biedzie i zagrożeniu.
    Pomaganie uchodżcom jest naszym niepisanym obowiązkiem, bo nigdy nie wiadomo, czy my takiej pomocy nie będziemy potrzebować.

    #57549 Reply
    przemek
    Gość

    ekonomiczny imigrant, to jest właściwa definicja.

    #57554 Reply
    paj@wp.pl
    Gość

    Kalina jesli chcesz pomagac ekonomicznym emigrantom do zapros ich do siebie!
    Ale najpierw poczytaj o ich kulturze i zwyczajach.jak cie zgwałca albo pogonia maczeta, to nie wolaj pomocy!Przeciez trzeba pomagac”uchodzcom”
    Ich kultura i pojmowanie swiata jest tak radykalne ze my europejczycy powinnismy takich ludzi omijac i nie wpuszczac.Co innego pomagac ludziom z europy, im nalezy pomoc, bo swiatopogladowo jestesmy podobni.Ci ludzie dostosowuja sie do nowego kraju i staraja sie zyc z innymi.
    Zachecam do obejrzenia filmikow na zagranicznych portalach(mieszkancy niemiec boja o swoje zycie ,w szwecji boja sie wychodzic z domu, itp) a w TVN pokazuja obrazki biednych dzieci manipulujac ludzmi, a do europy napływaja byczki w wieku poborowym,domagajacy sie pieniedzy, dóbr i kobiet do sexu.
    Kto nie zna podstaw ich kultury niech sie nie łudzi ze sa tacy sami jak my!

    #57555 Reply
    Fidel
    Gość

    Kalina ja Ciebie przyjmę do siebie 🙂 Kupię Ci airmaxy

    #57559 Reply
    Jan
    Gość

    paj@wp.pl, poziom dyskusji był dość merytoryczny, a twój wpis znowu sprowadził to na intelektualne niziny, mogłeś sobie darować.

    >jak cie zgwałca albo pogonia maczeta

    a jak cię zgwałci Polak albo pogoni nożem? wiesz ile kobiet rocznie w Polsce ginie z ręki swojego białego, katolickiego konkubenta? kilkaset. o wiele więcej niż twoi uchodźcy w twojej oblężonej twierdzy.

    >Ich kultura i pojmowanie swiata jest tak radykalne ze my europejczycy powinnismy takich ludzi omijac i nie wpuszczac

    ich? czyli kogo? nazwiska! a tak serio: co z milionami uczciwie pracujących, płacących podatki i współżyjących w społeczeństwie europejskich muzułmanów? bo zapewne o muzułmanów ci chodzi. znowu te uogólnienia, i budowanie opinii o całej grupie społecznej na podstawie jednostkowych przypadków. i znowu podstawowe pytanie: jak wypędzić tych bandziorów (którzy oczywiście się tam zdarzają, jak w KAŻDEJ grupie społecznej, a wśród imigrantów być może w liczbie większej niż w ogóle społeczeństwa – patrz Polacy w Anglii) od tych uczciwych? no bo tysiące lat rozwoju zachodniej cywilizacji pozwoliły nam odejść od rasistowskich kryteriów, które krzywdziłyby ludzi uczciwych, więc jedynie na podstawie religii czy koloru skóry wydalić ludzi nie wolno. ostatnio próbował Hitler.

    >Co innego pomagac ludziom z europy

    nie, nie „co innego”. pomagać należy wszystkim potrzebującym pomocy. na takim chrześcijańskim przesłaniu zbudowana jest nasza cywilizacja, której tak chcemy bronić. jeśli zapomnimy o tych ideałach, to właściwie nie ma czego bronić, bo wracamy do barbarzyństwa.

    >mieszkancy niemiec boja o swoje zycie ,w szwecji boja sie wychodzic z domu, itp) a w TVN pokazuja obrazki biednych dzieci manipulujac ludzmi

    pozwól, że powiem ci coś o manipulacji. jeśli np. w Niemczech czy Szwecji (no bo nie w Polsce, u nas patologia ma słowiańskie, husarskie korzenie), w skali całego kraju uchodźcy czy imigranci popełniają – załóżmy – 10% wszystkich przestępstw (choć jestem pewien, że ten odsetek jest niższy), to żeby nie manipulować przekazem, w mediach należałoby zachować te proporcje – żeby ludziom przedstawić prawdziwy obraz – 1 przestępstwo muzułmanina na 9 przestępstw popełnionych przez Niemców, Szwedów czy innych. każde zaburzenie tej proporcji w przekazie medialnym jest manipulacją. ile oglądałeś ostatnio filmików o przestępstwach popełnianych przez rodowitych Niemców czy Szwedów? zapewne mniej niż tych o wybrykach arabskiej patologii, a zaręczam ci, że jedni i drudzy w swoich krajach stanowią najliczniejszą grupę – a więc sam sobie ryjesz beret, wbijasz sobie do głowy przekłamany obraz świata, a potem się nim irytujesz. obrazki z biednymi dziećmi czy ofiarami wojny są w tak samo prawdziwe, a może nawet „bardziej prawdziwe” od wybryków chuliganów czy terrorystów, bo pokazują obraz odnoszący się do liczniejszej grupy, podczas gdy patola to margines. a jeśli spojrzeć na obraz forsowany przez media prawicowe (WSZYSTKIE przestępstwa w krajach zachodnich są sprawką muzułmanów, a więc (fuck logic) KAŻDY muzułmanin to bandyta), to przynajmniej próbują pomóc zachować jakąś równowagę w wizerunku danej grupy społecznej – bo biedne dzieci i ofiary też istnieją i jest ich więcej niż terrorystów. to trochę tak, jakby w niemieckich mediach o Polakach mówić tylko w kontekście złodziei samochodów, a gdyby nagle pokazali „biedne ofiary IIWŚ” to taki niemiecki odpowiednik ciebie oburzyłby się, że manipulacja, bo przecież wcale nie tacy biedni, tylko kradną nam auta. ta sama logika.

    a propos filmików z internetu – ostatnio świat obiegł klip, w którym widać jak człowiek o śniadej cerze kopie w plecy i przewraca schodzącą po schodach w przejściu podziemnym kobietę. komentarzom o tym, co należałoby zrobić z „muslimami” nie było końca. szkoda tylko, że nikt później nawet nie wspomniał o tym, że po kilku dniach sprawcę znaleziono. okazało się, że to Bułgar.

    >Kto nie zna podstaw ich kultury niech sie nie łudzi ze sa tacy sami jak my!

    to właśnie ty jej nie znasz, bo wiedzę czerpiesz z jednostronnych, pojedynczych incydentów. to błąd poznawczy – wyrabianie sobie opinii w oparciu o wybiórcze fakty, których skala jest dodatkowo wyolbrzymiana, a cała masa innych faktów nie jest brana pod uwagę, bo nie pasuje do tezy.

    a wszystkiemu winne jest to parszywe uogólnianie. tak, są wśród uchodźców bandyci i oszuści, którzy tak naprawdę są imigrantami ekonomicznymi – udawanie, że wszyscy obywatele jakiegokolwiek państwa są kryształowi to obłuda – w każdej grupie społecznej są czarne owce, a przestępców trzeba ścigać. ale próba przeforsowania wersji, że wszyscy tacy są tylko dlatego, że tak naprawdę boimy się obcego (syndrom oblężonej twierdzy) i jesteśmy uprzedzeni (bo pompujemy w siebie filmy z arabami-łobuzami, a żadnego na oczy nie widzieliśmy i nie akceptujemy faktu, że większość ich to normalni ludzie), to podła postawa, stojąca w kompletnej sprzeczności z naszymi europejskimi wartościami. i z wartościami chrześcijańskimi przy okazji – więc jeśli wy, uprzedzeni chodzicie co niedzielę do kościoła i wierzycie w to, co tam słyszycie, to za brak miłosierdzia, o którym tam nauczają, będziecie smażyć się w piekle.

    #57574 Reply
    paj@wp.pl
    Gość

    ale sie JAN oburzył!
    Chcsz bronic obca kulture, masz prawo.
    Ja nie musze.Nikt mnie nie zmusi byc tolerancyjnym.Mam swoje poglady i obawy przez uchodzcami a raczej nachodzcami.Zapytaj sie ich dlaczego nie staraja sie o azyl u swoich sasiadów tylko przyjezdzaja do europy.Ludzie zamiast dzialac wola prowadzic merytoryczne dyskusje.
    A przywoływanie wartosci chrzescijandkich ma sie nijak do wartosci muzulmanskich.
    Te wmawianie ludziom ze wszedzie musi byc multi-kulti wychodzi mi bokiem.Skutki widzimy juz w Niemczech, francji czy szwecji.
    Broncie dalej nachodzcow, ciekawe kto was obroni:)

    #57586 Reply
    przemek
    Gość

    Koncepcja multi-kulti upadła i to wszystko stało się na naszych oczach. UE upada i politycznie i ekonomicznie, a nacjonalizm się umacnia, wiesz czemu @Jan ? bo ludzie przestali wierzyć klasie politycznej widząc co się dzieje. Ok, nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie,przynajmniej w ostatnich 10-20 latach. Wiesz że odkąd Szwecja zaczęła przyjmować imigrantów z krajów „dotkniętych wojną” stała się najbardziej niebezpiecznym miejscem dla kobiet, jeśli chodzi o współczynnik zgwałceń ?. Wystarczy poczytać zagraniczne gazety nie dotknięte polityczną poprawnością. Zalanie Europy i zasiedlenie bez użycia broni było przewidziane przez Husniego Mubaraka byłego prezydenta Egiptu, w tym tonie również wypowiadał się Kadafi były prezydent Libii, a wszystkie te słowa umocowane są w proroctwach Mohameda. Nie wierze w przepowiednie, ale to dzieje się dzisiaj, bo oni je realizują, bo Islam to nie tylko religia, to cały ustrój polityczny.

    #57587 Reply
    Kalina
    Gość

    @ Fidel
    Butów ci u mnie dostatek, ale i te przyjmę, bo dla kobiety butów nigdy nie za wiele!:)))))
    @ Jan
    Jedyne, co mnie w wypowiedziach prawdziwych Polaków oburzyło, to stwierdzenie, że piszę o czymś, czego nie znam.:)Jak czegoś nie wiem, to po prostu nie piszę. Taki mam zwyczaj.:)))
    Wyręczyłeś mnie, chociaż szczerze mówiąc, na takie „mądrości” nie odpowiadam, a już na pewno z nimi nie polemizuję. Pozdrawiam.:)

    #57591 Reply
    przemek
    Gość

    nacjonalizm cechuje to, że na pierwszym miejscu stawia interes swojego narodu, a później dopiero innych. W interesie naszego jest nie wpuszczanie imigrantów obcych kulturowo, bo widząc co dzieje się na świecie, nie potrafią się oni asymilować. Ps. nie jestem wyborcą żadnej partii politycznej obecnie zasiadającej w sejmie i nie czuje się jak to określiła @Kalina „prawdziwym polakiem”, a forma dyskredytacji z powodu odmiennego światopoglądu jest faszyzmem.

    #57741 Reply
    Kalina
    Gość

    Czyli, kto tu jest faszystą- ja czy ty???
    Na takie dictum zwyczajnie nie potrafię odpowiedzieć.:))) Musielibyśmy zaczynać od pierwszych wpisów. Ja to nazywam-„w koło Macieju”.:)Mówiąc dosadnie-nigdy się w tej kwestii nie dogadamy i nie widzę sensu dalszej dyskusji.Pozdrawiam.:)

Przeglądajasz 12 wpisów - od 61 do 72 (z 72)
Odpowiedz do: Reply #57587 in Ruch Narodowy ziemi Pajęczańskiej.
Twoje informacje