R e k l a m a

Rząd „Prawa” i „Sprawiedliwości” dopłaca do badań nad jadalnymi owadami.

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Rząd „Prawa” i „Sprawiedliwości” dopłaca do badań nad jadalnymi owadami.

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #117656 Reply
  Uwaga!
  Gość

  Posłowie PiS kochają steki i nie chcą jeść robaków. Tymczasem rząd dopłaca do badań nad jadalnymi owadami.

  – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czyli rządowa agencja, która podlega ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej, Grzegorzowi Pudzie (PiS), przekazała dofinansowanie w wysokości 6,5 mln zł do projektu, który zakłada m.in. hodowlę jadalnych owadów na klatkach schodowych.

  – Niedawno politycy koalicji rządzącej zamieszczali w sieci zdjęcia z drogimi stekami, żeby zaprotestować przeciw pomysłom dotyczącym ograniczeń spożywania mięsa i straszyli, że opozycja sprawi, że będziemy „jeść chrząszcze”. Tymczasem rząd PiS także dopłaca do badań nad jadalnymi owadami, które zdaniem ekspertów są bardzo zdrowe!

  – Jak poinformowało nas biuro prasowe NCBiR, projekt, do którego przekazano dofinansowanie, działa pod nazwą „SmartFood: zaangażowanie mieszkańców w różnorodność żywnościową w miastach”. Akcja jest finansowana nie tylko przez polski rząd, ale także m.in. z funduszy norweskich. Na czym polega projekt „SmartFood”? W ramach tej akcji mieszkańcy będą mogli korzystać ze specjalnych kabin, w których na własny użytek wyhodują warzywa i owoce, a także np. jadalne owady, które po zmieleniu będą mogli dodać do domowego chleba, pierogów, naleśników, czy innych dań mącznych. Pomysłodawcy akcji zachwalają pomysł nie tylko za to, że warzywa, owoce i owady będą dostępne dla mieszkańców na miejscu, bez kosztów dowozu i związanego z tym zanieczyszczenia środowiska. Pozwolą także zaoszczędzić pieniądze i na co dzień jeść zdrowiej. (…) Mieszkańcy, którzy zgłoszą się do projektu, mają też możliwość stworzenia tzw. „SmartFood Robaczkarium” i hodowania w nim jadalnych owadów, które są bogate w wartości odżywcze. Podczas badań do wykorzystania w projekcie został wybrany mącznik młynarek, czyli owad jadalny, który w 2021 r. został uznany przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności za bezpieczny do spożycia przez ludzi.
  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nadzoruje minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda (PiS), który na wsi jest „dobrze” pamiętany jako były minister rolnictwa sprzyjający „piątce dla zwierząt”.

  Źródło: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/30228-poslowie-pis-kochaja-steki-i-nie-chca-jesc-robakow-tymczasem-rzad-doplaca-do-badan-nad-jadalnymi-owadami

  #117657 Reply
  Kropka
  Gość

  Ale limingi się dwoicie i troicie by odwrócić kota ogonem że to wasz Czaskoski uczestniczył w C40 Cites wasze propagandowe artykuły nie zakryją prawdy która jest dla was nie wygodna

  #117659 Reply
  Uwaga!
  Gość

  Prawda boli? I ma boleć. Teraz i po wyborach.

  #117660 Reply
  Haha
  Gość

  Pisiorom po wyborach zostanie płacz i cela + 🙂

  #117760 Reply
  Mieszkaniec
  Gość

  Cały PIS. Straszyli muzułmańskimi imigrantami, a sami sprowadzili ich rekordową ilość. Straszą robakami a sami to promują.

  #117772 Reply
  Simek
  Gość

  Przecież PIS co innego mówi i co innego robi. To czysta pisowsko-goebelsowska propaganda.

  #117773 Reply
  Śmiechu warte
  Gość

  PIs to taka polityczna schizofrenia. Niby są przeciwko ruskim ,a wspierają takiego Orbana czy Le Pen.Niby wysyłają czołgi na Ukrainę ,a dalej kupują od ruskich gaz i ropę. Niby chcą pieniędzy z KPO , ale sami nie wiedzą kto rządzi w trybunale itd.

  #117828 Reply
  Longer
  Gość

  PIS tak jak ich sojusznicy z Lewicy, którzy głosowali za zakazem samochodów spalinowych, a teraz stają przeciwko zwolnieniom w fabryce silników spalinowych w Bielsku-Białej. Tak samo PIS, przepycha wszelakie globalistyczne agendy, dokłada w to pieniądze podatnika, a potem stawia się w roli obrońcy schabowego.

  #117829 Reply
  Für Doutchland
  Gość

  hiPOkryzja patoopozycji POlega na tym że to ich Czaskoski uczestniczył w C40 Cites i teraz nie chcecie się do tego przyznać przecież to wy chcecie zabraniać podróży ewentualnie 1 lot raz na dwa lata 🤣

  #117847 Reply
  Balbina
  Gość

  PIS to złodzieje, oszuści, kłamcy i grabarze Polski. A teraz jeszcze szykują wojnę. Ale rozrachunek już niedługo. Takie moje zdanie.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
Odpowiedz do: Rząd „Prawa” i „Sprawiedliwości” dopłaca do badań nad jadalnymi owadami.
Twoje informacje