R e k l a m a

Rządy PSL-PO doprowadzają powiat do upadku

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Rządy PSL-PO doprowadzają powiat do upadku

Przeglądajasz 15 wpisów - od 166 do 180 (z 213)
  • Autor
    Wpisy
  • #71692 Reply
    platfustochoroba
    Gość

    PO-PSL wykończyła już województwo mazowieckie doprowadzając je do bankructwa i w kuriozalny sposób próbowało podtrzymać jego płynność finansową. Czy czegoś to nie przypomina??

    #71693 Reply
    Urzędnik
    Gość

    Np. straszenie Polaków uchodźcami, Europą – zupełnie jakby Polska i tak nie leżała już w Europie. Ale i wpływanie na prywatne decyzje ludzi np. poprzez zmuszanie dziewczynek i kobiet do rodzenia dzieci z gwałtów. A lokalnie to m. in. wypisywanie herezji o tym, że chcą zlikwidować Powiat Pajęczański. To jest taka atmosfera w której mało komu żyje się komfortowo i powiem wam, że na tym naszym szczeblu też jest niestety kładziony nacisk na taką retorykę i uważam to za nieuczciwe względem Wyborców. Ot taka moja prywatna opinia.

    #71695 Reply
    Sangwinik
    Gość

    Polacy są dumni ze swojej regionalnej różnorodności i tylko w chorej głowie mógłby w ogóle pojawić się pomysł, żeby to wszystko zrównać. Mazowsze rozwija się w zaskakującym tempie. Prawdę mówiąc to pozostałe województwa są daleko w tyle bo wiadomo >> stolica no i jednak centrum finansowe. Większość młodych Polaków po studiach (albo i bez) jedzie do Warszawy, bo rynek jest tam najlepszy, a co za tym idzie najłatwiej znaleźć pracę. Łódź też już nie przypomina ubogiej krewnej, zapraszam na Piotrkowską,do Manufaktury, Uniwersytet. Turyści nie omijają już Polski szerokim łukiem i doceniają naszą piękną i barwną tradycję. Dla nich nasze Kaszuby, albo Roztocze to egzotyka i chętnie zostawiają u nas pieniądze. Do tego jak na ironię miasta zarządzane przez PO takie jak Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź, czy warszawa finansowo radzą sobie NAJLEPIEJ. Są też piękną wizytówką naszego kraju. Weźmy z nich przykład.

    #71696 Reply
    Jestem stąd i pracuję tu, nie tam!!
    Gość

    To bardzo dobrze że to twoja opinia. Historia uczy że wielokrotnie czuliśmy się bardzo komfortowo aby wkrótce czuć się niekomfortowo w sytuacji bez wyjścia. Od czego są referenda. Można podpuścić ludzi poopowiadać bajeczki o dobrobycie i już się wiara cieszy. Przecież to na forum były głosy że jakby to się dobrze żyło, gdyby nie powiat

    #71698 Reply
    Urzędnik
    Gość

    Niestety historia pokazuje, że Polacy czuli się bardziej komfortowo w czasie wielkiego kryzysu niż dziś w dobie prosperity. Smutne, że nasz rząd nie potrafi tego wykorzystać 🙁

    #71699 Reply
    Urzędnik
    Gość

    A co do referendum, to zgadzam się z Tobą w 100%, w końcu też jestem stąd, tu pracuję i odprowadzam podatki. I dlatego też wiem co w trawie piszczy.

    #71704 Reply
    Jestem stąd i pracuję tu, nie tam!!
    Gość

    Urxędnik Cieszę się żę jest porozumienie w tych sprawach.
    Ogólnie rzecz ujmując:
    80% ludzi jest podatnych na wpływ mediów itp. Np: Wypowiedzi, że do polityki nie idzie się po pieniądze. Jakie piękne hasło.
    A po co wszyscy idą? Może prezesi spółek z politycznego nadania pracują za darmo? Przecież chcąc nie chcąc są politykami bo powołał ich minister który wypełnia polityczną wolę rządu.

    Taka nasza przypadłość : dobrze reagujemy na słowa: że ktoś coś oddał lub mu zabrali. Nic tak biedaka nie rajcuje jak cudza strata, bo to jego psychiczny zysk. Nic tak nie łagodzi frustracji jak to, że chociaż my nie zyskujemy, to ktoś stracił

    #71706 Reply
    Urzędnik
    Gość

    Ogólnie to masz rację. Niestety. Już nawet nie oczekuję, żeby ktos mi coś oddawał, ale wydaje mi się, że w naszym regionie drzemie pewien potencjał i nasza rola w tym by wybrać kogoś kto w miarę optymalnie będzie tym potencjałem zarządzał. Rząd ma telewizję, ale przecież wciąż jeszcze możemy ze sobą rozmawiać 😉

    #71728 Reply
    Jestem stąd i pracuję tu, nie tam!!
    Gość

    Urzędnik zgadzam się że w naszym regionie drzemie potencjał. Tylko ktoś ten potencjał musi uruchomić. To musi się dziać na szczeblu rządowym. Bo inwestycje które są w stanie rozruszać region to dziesiątki milionów zł. Mnie przeraża to ktoś chce podbudowywać naszym potencjałem inny twór administracyjny.
    Myślę że niektóre regiony czy mają swoich reprezentantów w sejmie czy nie, nigdy zbytnio się nie rozwiną.
    Poprostu wpływ na politykę mają jednak ci politycy z pierwszych stron gazet i ekranu.

    #71730 Reply
    Michał
    Gość

    W pisie jest potencjał. Do chapania KASY.

    #71862 Reply
    platfustochoroba
    Gość

    Michał nie myl partii bo to twoje platfusiki nauczyły cie tego

    #71865 Reply
    Zuza
    Gość

    Niech oddadzą nasze pieniądze, które piorą w Caritasie.

    #71882 Reply
    platfustochoroba
    Gość

    zuza nie wiem co ty bierzesz i gdzie pierzesz ale proponuje ścianę

    #71950 Reply
    Zuza
    Gość

    Otóż jeśli nie wiesz pod koniec ubiegłego roku Beata Szydło (nie pytając wyborców o zgodę) postanowiła wynagrodzić ministrów PiS premiami o łącznej kwocie bagatela 2 MLIONÓW 100 TYSIĘCY złotych. Nie muszę chyba dodawać, że pieniądze pochodziły z budżetu Państwa RP. Po czym, po interwencji Prezeza J.Kaczyńskiego zostały przelane z prywatnych kont na rzecz Caritasu. Jako Obywatelka oświadczam więc, że nie życzę sobie by zarządzano naszymi wspólnymi pieniędzmi w podobny sposób. A jeśli ministrowie ( którzy nie należą przecież do ludzi ubogich) mają ochotę wspierać wybrane organizacje charytatywne niech to robią, ale niech to ROBIĄ ZA POMOCĄ SWOICH PRYWATNYCH ŚRODKÓW. Nie przypominam sobie, aby rząd Donalda Tuska dokonywał analogicznych przelewów z budżetu Państwa np. na rzecz WOŚP.

    #71953 Reply
    platfustochoroba
    Gość

    skoro były przekazane na nagrody dla osób publicznych to raczej do ciebie nie należały. Tusk faktycznie nie robił przelewów na Wośp razem ze swoją kliką POPSL ładował bez skrępowania dużo większe premie i nagrody do własnych kieszeni tak więc tu się zgadzamy

Przeglądajasz 15 wpisów - od 166 do 180 (z 213)
Odpowiedz do: Reply #72547 in Rządy PSL-PO doprowadzają powiat do upadku
Twoje informacje