R e k l a m a

Skąd się biorą uchodźcy w Pajęcznie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Skąd się biorą uchodźcy w Pajęcznie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 80)
 • Autor
  Wpisy
 • #61834 Reply
  Paj
  Gość

  Pewnego weekendu (chyba z tydzień temu) zobaczyłem na spacerze arabów dobrze ubranych z drogimi telefonami czy w Pajęcznie jest jakiś ośrodek dla tych jurnych byczków ? skąd się u nas biorą ci islamiści jestem przerażony tym że już u nas zaczynają się panoszyć TO SIĘ JUŻ ZACZYNA 🙁

  #61836 Reply
  Jan
  Gość

  skąd wiesz, że to byli Arabowie i do tego islamiści? legitymowali się?

  nic się nie zaczyna, polecam ograniczyć radykalne media, które niestety osiągają swój cel – człowiek widzi kogoś o ciemniejszym kolorze skóry i zaprogramowany mózg w jednej chwili dochodzi do wniosku – „zaczęło się!”.

  poza tym, Pajęczno będzie ostatnim miejscem, w którym dobrowolnie osiedli się jakikolwiek uchodźca 🙂

  #61837 Reply
  paj
  Gość

  Jan a skąd wiesz że arab to nie terrorysta zweryfikujesz to na podstawie aktu chrztu ? Poza tym w krajach zachodu te jurne byczki ligitymują się że mają po 12 lat ale mniejsza o to zobacz sobie w realu jak się zachowują ”pokojowi uchodźcy” np w Niemczech czy Francji może ci się poszczęści i doznasz ubogacenia kulturowego na własnej skórze. Mam nadzieje że Pajęczno jest ostatnim miejscem gdzie mogę ich zobaczyć słyszałeś może o przymusowej relokacji ?

  #61839 Reply
  Asia
  Gość

  To jakieś bzdury, nie ma u nas żadnych uchodżców, jest dużo wesel w tym sezonie i to mogli być po prostu goście z zagranicy, nie panikuj 🙂

  #61842 Reply
  paj
  Gość

  zawsze się to niewinnie zaczyna

  #61868 Reply
  Jan
  Gość

  @paj

  nie wiem, czy dyskusja z Tobą ma sens, bo nieraz okazało się, że do Ciebie nie trafiają fakty, tylko uprzedzenia, ale co tam, spróbuję, może komuś innemu się przyda, bo mam zamiar oprzeć się na faktach i liczbach.

  Jan a skąd wiesz że arab to nie terrorysta zweryfikujesz to na podstawie aktu chrztu ?

  Jedno zdanie – dwie bzdury. „Skąd wiesz, że Arab to nie terrorysta” – nie tak działa prawo, stary. Dzięki tysiącom lat rozwoju cywilizacji szczęśliwie doczekaliśmy takich czasów, w których nie wolno osądzać nikogo zaocznie. I bogu dzięki, bo wyobraź sobie, że do władzy dochodzą psychopaci i aresztują na ulicach każdego, kto potencjalnie, bez żadnych dowodów, może być nie po ich linii. O systemie prawnym trzeba myśleć szerzej, a nie przez pryzmat czubka własnego nosa – jeśli mnie okradną to pewnie, że chciałbym, żeby policja przeszukała wszystkie chałupy w promieniu 10 km, ale obiektywnie patrząc takie przepisy to naruszenie wolności, o którą walczyli moi przodkowie. Prawo nigdy nie będzie idealne, ale musi najlepiej chronić ogół.

  A z aktem chrztu to drugi nonsens, bo chrześcijanie popełnili o wiele więcej ataków terrorystycznych w historii, polecam statystyki: http://www.datagraver.com/thumbs/1300x1300r/2017-05/ter-we-isl-20170523.png. Owszem, w ostatnich latach dżihadystyczne zamachy są dominującą tendencją (o tym za chwilę), ale zauważ, że ogólna liczba zamachów jest o wiele niższa niż w latach 70, 80 i 90. Wtedy o wiele ludzi zabijali chrześcijanie, separatyści, nacjonaliści. Według twojej logiki akt chrztu miałby wówczas świadczyć o byciu terrorystą?

  Tak, w ostatnich czasach ataki terrorystyczne to głównie działania dżihadystów. Od 2014 roku w Europie (wliczając w to Turcję) było 46 zamachów (czyli średnio 11,5 na rok), w których zginęły 442 osoby (w niektórych nie było ofiar). Na świecie jest 500 milionów Arabów, w Europie ok. 5 milionów. Gdyby w każdym zamachu brało udział, powiedzmy 5 terrorystów, to wychodzi nam, że rocznie 0,00115% europejskich Arabów dopuszcza się aktu terroru. Stary, to jest 1 terrorysta na 87.000 ludzi. Wiesz, że w Polsce, w skali roku, zabójcą jest 1 na 66.000 ludzi? Mam nadzieję, że widzisz, że twój strach jest oparty na nieracjonalnych przesłankach? Bo jeśli widzisz na ulicy kogoś o śniadej cerze i boisz się, to gdybyś używał rozumu i logiki, o wiele bardziej powinieneś bać się sąsiada, bo jeśli wziąć pod uwagę powyższe fakty, plus to, że Polaków jest w Polsce „trochę” więcej niż Arabów, to ryzyko bycia zadźganym przez rodaka jest makabrycznie wyższe od zagrożenia dżihadystycznym aktem terroru.

  A dlaczego w ostatnich latach mamy zamachy w imię dżihadu a przez kilkadziesiąt lat motywy były inne? Bo akurat w dzisiejszych czasach biały człowiek toczy wojnę na Wschodzie, pomijam fakt, że Amerykanie wsadzili kij w mrowisko dla własnych interesów. Tamtejsi bojownicy to tchórze i terroryzm to ich odpowiedź na, niesprawiedliwą ich zdaniem, inwazję. To jest wojna. My ich bombardujemy i ostrzeliwujemy, oni mszczą się atakami w ojczyznach swoich wrogów. Przy okazji giną z ich ręki o wiele większe niż w Europie liczby „zwykłych” Arabów.

  Terroryzm to potworna rzecz, okrutny i bezwzględny akt tchórzostwa, z którym trzeba walczyć. Ale jeśli chcemy sięgnąć do faktów, danych i logiki, okazuje się, że:
  – nie ma nic wspólnego z żadną religią, bo w historii, zabijano w imię każdej religii. oczywiście, zbrodniarze-fanatycy stanowiący odsetek całej grupy przypisują sobie motywy religijne, ale jako przytłaczającą przeciwwagę mamy ogromną większość wyznawców (czy to katolików za czasów IRA, czy to muzułmanów dziś), którzy przestępcami nie są.
  – nie ma nic wspólnego z żadną grupą etniczną, argumentacja jak wyżej. 1 zbrodniarz na kilka milionów ludzi o tym samym kolorze skóry nie czyni tej grupy wyklętą, no chyba, że my też jesteśmy terrorystami, bo Breivik był przecież biały.
  – nie ma nic wspólnego z uchodźcami. Żaden zamach nie był przeprowadzony przez uchodźcę. Uchodźcy są ofiarami okrutnej wojny, w której dużą rolę odgrywa „biały człowiek”, a w której giną tysiące ludzi. Nie wypowiadam się na temat tego, czy powinniśmy ich przyjmować czy nie, ale znajmy fakty.

  zobacz sobie w realu jak się zachowują ”pokojowi uchodźcy” np w Niemczech czy Francji

  Bywam, również we Włoszech, i takie rzeczy stanowią margines. Ja wiem, że Ty masz swój światopogląd i oglądając/czytając szukasz tylko potwierdzenia z góry założonej wersji. Ale proszę, otwórz na chwilę umysł i przeanalizuj to. To prawda, że są w Europie, zapewne, tysiące przestępców pochodzenia arabskiego, łobuzów również nie brakuje wśród uchodźców. Jeśli oglądasz w TV czy internecie tylko takie obrazki, zaczynasz odnosić wrażenie, że tylko tak jest. Że nie ma drugiej strony medalu. Nie zdajesz sobie sprawy (no bo skąd, skoro tylko jednego typu przekaz do ciebie trafia), że ogromna większość Arabów np. we Francji to zwykli, płacący podatki obywatele. Wystarczy pojeździć metrem po Paryżu. Ale tego nie widzisz w TV, tam jest mowa tylko o „incydentach”, więc nie masz szansy poznać całego obrazu. Owszem, zapuścisz się w niewłaściwą dzielnicę i okaże się, że możesz dostać w ryj od delikwenta arabskiego pochodzenia. A od białego niby nie? Arabowie to nie naród wybrany, patologia jest wszędzie, bez względu na kolor skóry, szczególnie w mniej wykształconych i biedniejszych społecznościach. Wszyscy rasiści wymagają od „obcych”, żeby ci byli kryształowi, pojawia się informacja o przestępstwie popełnionym przez imigranta i nagle: „HA, a nie mówiliśmy?”. A to kretyńskie myślenie. W każdej grupie zawsze będzie odsetek przestępców. W niektórych grupach będzie wyższy, co wynika z sytuacji ekonomicznej i edukacyjnej, a nie z koloru skóry czy religii. Wiesz o tym, że Polacy stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców w brytyjskich więzieniach? Czy to znaczy, że Polacy są „bardziej” przestępcami niż inni? NIE! A teraz wyobraź sobie co by było, gdyby brytyjskie media wspominały o polskich imigrantach tylko w kontekście przestępstw? Ktoś gotów byłby pomyśleć, że wszyscy Polacy to bandyci. Ale wiesz czemu by tak nie pomyśleli? Czym się różni zdanie Anglika o Polakach od Twojego zdania o Arabach? Tym, że przeciętny Anglik, bez względu na patologiczne incydenty z mediów, zna wielu Polaków, którzy są w porządku i nigdy nie powie, że „Polacy to złodzieje”. Natomiast Ty nie masz do czynienia z żadnymi Arabami, bazujesz tylko na tendencyjnym przekazie. 1 terrorysta na 87.000 Arabów w Europie. A jak wygląda ta proporcja w mediach, z których czerpiesz informacje? Widzisz, w jak bardzo zafałszowany obraz rzeczywistości uwierzyłeś?

  I jeszcze jedno. Jeśli boisz się na ulicy kogoś, o kim nawet nie wiesz na pewno czy jest Arabem, to oprócz tego, że świadczy to o Twojej ogromnej ignorancji, wypranym mózgu i wierze w alternatywną rzeczywistość, to do tego oznacza tryumf terrorystów. Pozwalasz im wygrać. Bo taki jest właśnie ich cel. Wywołać u podatnych na manipulację ludzi irracjonalny strach. Mówi się, że „ignorancja jest błogosławieństwem”, bo jeśli czegoś nie wiesz, to nie przejmujesz się tym. Ale działa to w dwie strony – nie mając wiedzy opierasz swój światopogląd o zmanipulowane uprzedzenia i łykasz przekaz jak pelikan, wpadasz w paranoję, boisz się, jesteś podejrzliwy, wiecznie wk**wiony. Znając fakty, wiesz co jest realnym zagrożeniem, a co nie. Śpisz spokojnie. Kto ma lepiej? Kto jest szczęśliwszy?

  #61870 Reply
  Kalina
  Gość

  🙂 Brawo, Jan! Wprawdzie do tej konkretnej osoby Twój przekaz nie dotrze, ale jak przekonałeś chociaż jedną inną, Twoja praca nie pójdzie na marne.
  A tak między nami. Jak dorosły facet, nie wstydzi się zamieszczać na forum takiego panikarskiego wpisu???

  #61873 Reply
  WielunRulez
  Gość

  Jan to zwykly troll, nie karmcie go!

  #61875 Reply
  paj
  Gość

  Kalina i Jan ilu przyjmiecie islamistów przepraszam uchodźców pod swój dach daliście już sygnał że to zrobicie ??

  #61877 Reply
  yhy
  Gość

  Kalina ma tak szpetny ryj, że noszenie burki będzie dla niej wybawieniem 🙂

  #61884 Reply
  Jan
  Gość

  @paj, o przyjmowaniu uchodźców do domu to tekst spod monopolowego, nawet politycy PiSu nie upadają tak nisko w swojej argumentacji, bo takie postawienie sprawy urąga wszelkiej logice i rozumowaniu na poziomie wyższym niż u człekokształtnych. rozumiem, że ty pod swoim dachem pomagasz niepełnosprawnym, bezdomnym i bezrobotnym, bo zakładam, że popierasz pomoc państwa w tym zakresie? a więc łopatologicznie: popieranie wsparcia państwa dla jakiejś grupy nie oznacza, że masz to robić samemu, są od tego instytucje. poza tym: gdzie ja napisałem, że jestem za przyjmowaniem uchodźców? próbowałem Ci merytorycznie wytłumaczyć na przygniatających liczbach, że nie każdy Arab to terrorysta, zachowując pełną pogardę dla terrorystów. widzisz różnicę między tymi dwiema rzeczami? rozumiesz to choć trochę?

  @yhy, i nagle, kiedy wydawało się, że poziom „dyskusji” nie może być niższy, okazuje się, że jednak może…

  #61885 Reply
  Kalina
  Gość

  @paj
  Pewnie bym zaprosiła, ale kto mi zagwarantuje, że tacy jak ty się wyprowadzą? Stać mnie na gości, ale na ochroniarzy, już nie.:)))
  @ yhy (cóż za ambitny nick.:))) No, co tam, przystojniaczku? Postaraj się być oryginalniejszy. Nie do twarzy ci z tym chamstwem.:)

  #61886 Reply
  paj
  Gość

  Kalina i Jan to zaproście do siebie tych ”biednych uchodźców” na własny koszt i przestańcie udawać tolerancyjnych zamieńcie słowa w czyny

  #61887 Reply
  paj
  Gość

  Do twojej wiadomości Kalino tutaj się urodziłem wychowałem i spędze starość tutaj jest mój dom dlaczego miałbym się z niego wyprowadzać tylko dlatego że chcesz sprowadzić tą dzicz mam rade dla ciebie wyjedź do ciapatych dawaj im na prawo i lewo i nigdy nie wracaj tfuuu

  #61888 Reply
  Jan
  Gość

  @paj, ja kończę „dyskusję”, napracowałem się, żeby przedstawić ci argumenty, fakty, wiedzę i na marne. ty nie potrafisz ani zachować kultury wypowiedzi, ani odnieść się w jakikolwiek merytoryczny sposób do czegokolwiek, co napisałem, żeby w cywilizowany sposób podyskutować. rzucasz cały czas niby to chwytliwe, ale kompletnie oderwane od rzeczywistości slogany, i jeszcze obrażasz innych. tak żenujący poziom kultury i zerowa kumacja może wystarczyłyby gdybyśmy mieli obrzucać się gnojem na polu, ale do dyskusji (nie mówię, że do zgody, ale chociaż do wymiany zdań) na bardzo złożone tematy dotyczące światowej sytuacji politycznej wypadałoby mieć odrobinę rozumu, dobrej woli i kultury.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 80)
Odpowiedz do: Skąd się biorą uchodźcy w Pajęcznie
Twoje informacje