R e k l a m a

Słupy z transformatorem na działce. Co robić?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Słupy z transformatorem na działce. Co robić?

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #84944 Reply
  Elwira
  Gość

  Cześć, mam taki problem. Mam działkę na wsi pod Pajęcznem, przez którą przechodzą 3 słupy energetyczne i transformator (przez srodek działki).Łącznie 4 słupy. Jest to spora działka budowlana mieszcząca sie przy drodze krajowej, której wlascicielka jestem od prawie 30 lat, wczesniej nalezala do rodziców. Chcieliśmy z mezem cos tam pobudować ale przez słupy nie moge nic zrobic. Słupy stoja w takim miejscu,ze w zaden sposób nie zmiesci sie tam dom. Pytanie co mozna z tym zrobic? Dzialka jest ogrodzona i zamknieta na klucz. Mozna w jakis sposób walczyc z energetyką o zabranie tych słupów z działki? Czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z tego powodu? Proszę o jakieś informacje od osób, które mają lub miały podobny problem. Z góry dziekuję.

  #84960 Reply
  .
  Gość

  Na tym forum to nie warto o co kolwiek pytać bo siedzą tutaj tylko same POlityczne trole najlepiej zapytaj radcę prawnego. …natomiast wydaje mi się jeśli słupy postawiono bez twojej wiedzy to jak najbardziej odszkodowanie się należy ale jeśli te słupy stoją tam od 30 lat to ktoś ta zgodę na postawienie tych słupów musiał dać wtedy nie zrobisz nic ale najlepiej zapytaj radcę prawnego

  #84961 Reply
  Elwira
  Gość

  Dzięki za odpowiedź

  #84970 Reply
  ołówek
  Gość

  Za postawione słupy na działce należy się odszkodowanie czy jakaś tam rekompensata.
  Przede wszystkim musisz sprawdzić w księdze wieczystej gruntu czy nie ma tam zapisu dotyczącego służebności przesyłu, tzn czy ktoś kiedyś nie wyraził zgody na to, żeby ten słup znajdował się na Twojej działce.
  Jeśli zapis taki istnieje to niestety już po ptokach. Jeśli zapisu takiego brak, masz prawo zwrócić się do zakładu energetycznego z wnioskiem o rekompensatę.
  Najpierw składasz wniosek o polubowne rozpatrzenie sprawy. Znając nasze realia zakład energetyczny, mówiąc brzydko, wypnie się na Twoją prośbę.
  Dlatego będziesz musiała załatwić to przez Sąd. Składasz pozew o odszkodowanie za bezumowne zajęcie gruntu z jednoczesnym ustanowieniem odpłatnej służebności przesyłu. Do pozwu dołączasz odpis z księgi wieczystej gruntu (że nie ma tam zgody na te słupy) oraz mapkę, na której zaznaczone jest rozmieszczenie tychże słupów.
  Ile Sąd zasądzi odszkodowania to już loteria i o wszystkim zdecyduje opinia biegłego sądowego, który oceni w jakim stopniu działka nie nadaje się do budowy domu czy czegokolwiek innego.
  Trochę zapewne to potrwa, ale pewne warto.

  #84973 Reply
  Elwira
  Gość

  Dziękuję ołówek

  #85006 Reply
  Duduś
  Gość

  Może ci chodzi o te słupy z PiS.

  #85008 Reply
  Konrad
  Gość

  @duduś, jesteś zwykłym debilem!!

  #85016 Reply
  ddd
  Gość

  @duduś po Twoim komentarzu widać,że jesteś małym zakompleksionym człowieczkiem, który nic w życiu nie osiągnął! Twoje życie musi być bardzo nudne skoro dowartościowujesz się głupimi komentarzami. Smutne!

  #85194 Reply
  Fil
  Gość

  Rozmawiać z energetyką.

  #90299 Reply
  Subiektywna
  Gość

  Zapraszam na mój blog o problematyce służebności przesyłu!
  blog o służebności przesyłu

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
Odpowiedz do: Słupy z transformatorem na działce. Co robić?
Twoje informacje