R e k l a m a

Słupy z transformatorem na działce. Co robić?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Słupy z transformatorem na działce. Co robić?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi. Ostatnia wypowiedź udzielona przez  Fil 1 miesiąc, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #84944 Odpowiedz

  Elwira

  Cześć, mam taki problem. Mam działkę na wsi pod Pajęcznem, przez którą przechodzą 3 słupy energetyczne i transformator (przez srodek działki).Łącznie 4 słupy. Jest to spora działka budowlana mieszcząca sie przy drodze krajowej, której wlascicielka jestem od prawie 30 lat, wczesniej nalezala do rodziców. Chcieliśmy z mezem cos tam pobudować ale przez słupy nie moge nic zrobic. Słupy stoja w takim miejscu,ze w zaden sposób nie zmiesci sie tam dom. Pytanie co mozna z tym zrobic? Dzialka jest ogrodzona i zamknieta na klucz. Mozna w jakis sposób walczyc z energetyką o zabranie tych słupów z działki? Czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z tego powodu? Proszę o jakieś informacje od osób, które mają lub miały podobny problem. Z góry dziekuję.

  #84960 Odpowiedz

  .

  Na tym forum to nie warto o co kolwiek pytać bo siedzą tutaj tylko same POlityczne trole najlepiej zapytaj radcę prawnego. …natomiast wydaje mi się jeśli słupy postawiono bez twojej wiedzy to jak najbardziej odszkodowanie się należy ale jeśli te słupy stoją tam od 30 lat to ktoś ta zgodę na postawienie tych słupów musiał dać wtedy nie zrobisz nic ale najlepiej zapytaj radcę prawnego

  #84961 Odpowiedz

  Elwira

  Dzięki za odpowiedź

  #84970 Odpowiedz

  ołówek

  Za postawione słupy na działce należy się odszkodowanie czy jakaś tam rekompensata.
  Przede wszystkim musisz sprawdzić w księdze wieczystej gruntu czy nie ma tam zapisu dotyczącego służebności przesyłu, tzn czy ktoś kiedyś nie wyraził zgody na to, żeby ten słup znajdował się na Twojej działce.
  Jeśli zapis taki istnieje to niestety już po ptokach. Jeśli zapisu takiego brak, masz prawo zwrócić się do zakładu energetycznego z wnioskiem o rekompensatę.
  Najpierw składasz wniosek o polubowne rozpatrzenie sprawy. Znając nasze realia zakład energetyczny, mówiąc brzydko, wypnie się na Twoją prośbę.
  Dlatego będziesz musiała załatwić to przez Sąd. Składasz pozew o odszkodowanie za bezumowne zajęcie gruntu z jednoczesnym ustanowieniem odpłatnej służebności przesyłu. Do pozwu dołączasz odpis z księgi wieczystej gruntu (że nie ma tam zgody na te słupy) oraz mapkę, na której zaznaczone jest rozmieszczenie tychże słupów.
  Ile Sąd zasądzi odszkodowania to już loteria i o wszystkim zdecyduje opinia biegłego sądowego, który oceni w jakim stopniu działka nie nadaje się do budowy domu czy czegokolwiek innego.
  Trochę zapewne to potrwa, ale pewne warto.

  #84973 Odpowiedz

  Elwira

  Dziękuję ołówek

  #85006 Odpowiedz

  Duduś

  Może ci chodzi o te słupy z PiS.

  #85008 Odpowiedz

  Konrad

  @duduś, jesteś zwykłym debilem!!

  #85016 Odpowiedz

  ddd

  @duduś po Twoim komentarzu widać,że jesteś małym zakompleksionym człowieczkiem, który nic w życiu nie osiągnął! Twoje życie musi być bardzo nudne skoro dowartościowujesz się głupimi komentarzami. Smutne!

  #85194 Odpowiedz

  Fil

  Rozmawiać z energetyką.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
Odpowiedz do: Słupy z transformatorem na działce. Co robić?
Twoje informacje