R e k l a m a

Smietnisko dla "rozwoju" Pajęczna

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Smietnisko dla "rozwoju" Pajęczna

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 31)
 • Autor
  Wpisy
 • #60640 Reply
  Rafał
  Gość

  Czy jest jakaś osoba w gminie która jest w stanie realnie nawet na tym portalu opisać sytuację jaka ma mieć miejsce na wysypisku w Dylowie?

  #60663 Reply
  erwin
  Gość
  #60671 Reply
  efjeidujwiudh
  Gość

  temat przewijał się tutaj już kilka razy jednak zwykle ginął bez echa… ostatnio burmiszcz nawet powiedział słów parę na temat śmietniska na tym portalu:

  Opłaty za śmieci. Taniej nie będzie. Drożej też nie.

  pozwolę sobie przytoczyć:

  (pytanie brzmiało, czy mieszkańcy gminy Pajęczno nie powinni mieć tańszych opłat za śmieci w tytułu tego, że wysypisko jest zlokalizowane w ich gminie)

  – Tak uważam w ten sposób, tyle tylko, że musimy tutaj wziąć pod uwagę, że firma EKO-REGION wybudowała składowisko za własne pieniądze. My jesteśmy tylko małym udziałowcem. To jest firma, która prowadzi działalność gospodarczą i nie ma tutaj możliwości, żebyśmy mogli mieć te stawki niższe, one muszą być rynkowe. Jest przetarg, jest stawka i wygrywa firma, która ma tę stawkę najniższą. Jeszcze raz podkreślam, że w przeciwieństwie do innych gmin my nie dopłacamy z budżetu gminy do śmieci. To, że na naszym terenie jest wysypisko odpadów, to na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to kilka milionów wpływów z podatku, jak również za gospodarcze korzystanie ze środowiska firma płaci i te pieniądze idą do budżetu państwa i do budżetu gminy Pajęczno. To są te nasze profity, te pieniądze możemy właśnie przeznaczyć na inwestycje.

  – Tak uważam w ten sposób, tyle tylko, że musimy tutaj wziąć pod uwagę, że firma EKO-REGION wybudowała składowisko za własne pieniądze

  kto wydał na to pozwolenie? czy pan burmiszcz uważa, że sąsiedztwo wielkiego kompleksu leśnego to dobra lokalizacja na wysypisko?

  My jesteśmy tylko małym udziałowcem.

  proszę sprecyzować słowo „małym”. jaka to kwota? jaki procent udziałów?

  To, że na naszym terenie jest wysypisko odpadów, to na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to kilka milionów wpływów z podatku, jak również za gospodarcze korzystanie ze środowiska firma płaci i te pieniądze idą do budżetu państwa i do budżetu gminy Pajęczno.

  ilu lat? ile milionów wpływów?

  Nie ma możliwości, żeby śmieci przyjeżdżały z całego województwa. Powiem więcej, my wiemy doskonale ile tych śmieci trafia, ponieważ opłata za gospodarcze korzystanie ze środowiska jest coraz mniejsza

  prosiłbym o konkrety: które powiaty lub gminy? skoro wiecie „doskonale ile tych śmieci trafia” – proszę o liczby, też chciałbym to wiedzieć.

  Druga sprawa, w roku 2016 i zdaje się, że początek roku 2017 to z naszego składowiska śmieci były wywożone na inne składowiska.

  wow, to wspaniale! czy to znaczy, że nasze wysypisko jest przystankiem tymczasowym dla opadów zanim trafią na inne wysypiska? jaki to ma sens?

  Firma po to zainwestowała tutaj kilka milionów złotych w nowoczesną kompostownię, nie po to, żeby to składowisko za chwilę zamknąć.

  czyli to co czujemy to ta nowoczesna kompostownia?

  Takich instalacji na terenie województwa jest kilka i śmieci trafiają tam, gdzie jest to ekonomicznie uzasadnione. Tutaj nie ma jakiegoś zagrożenia, zresztą prezes EKO-REGION niejednokrotnie to podkreśla.

  ile takich instalacji dokładnie jest w województwie? a czy prezes EKO-REGIONu może innego powiedzieć?

  dziwi mnie bierność mieszkańców, dlaczego nikt nie zaprotestuje? w poprzednich wątkach ktoś wspomniał, że mieszkańcy Tuszyna i Dylowa dostali pieniądze w zamian za zgodę na budowę wysypiska w sąsiedztwie ich domów – czy to prawda? jeśli tak – ile i kto im je zapłacił?

  #60676 Reply
  targi@wp.pl
  Gość

  mieszkancy tuszyna i z konca dylowa podpisali zgode na powstanie wysypiska, nie znaczy ze dostali pieniadze! prosze nie przekrecac słów. Napewno w momencie podpisywania zgody nie bylo mowy o tak wielkim zakresie dzialania wysypiska. Mialo byc wyłacznie na potrzeby GMINY pajeczno a nie wojewodztwa Lodzkiego.
  Prosze sprawdzic kto zasiada w zarzadzie Ego-Regionu i jakie ma udzialy! nie ma sie co dziwic ze mieszkancy nie moga nic zrobic i wszedzie napotykaja opór!

  #60678 Reply
  ZeStrzelec
  Gość

  ja sie tam cieszę z tego wysypiska

  #60679 Reply
  Rafał
  Gość

  Sprawa jest poważna! Więc wszelkie głupkowate komentarze nie są na miejscu!!!

  #60680 Reply
  Marek
  Gość

  No ale o czym my tu mówimy.
  Wysypisko powstało za poprzedniego burmistrza i niestety ale Tokarski nie ma teraz w tej sprawie za dużo do gadania. Musi robić dobrą minę do złej gry, bo to EKO-REGION jest właścicielem, a nie miasto.

  #60683 Reply
  targi@wp.pl
  Gość

  „My jesteśmy tylko małym udziałowcem”-D.Tokarski

  Opis z oficjalnej strony Eko-regionu-kronika
  „Rok 2001 to okres wzmożonego rozwoju i rozbudowy infrastruktury. W styczniu 2001 roku przekazane zostały przez WSPOLNIKA Gminę Pajęczno grunty pod budowę składowiska odpadów w miejscowości Dylów A. ”

  #60684 Reply
  Mysz
  Gość

  No gmina jest wspólnikiem-udziałowcem ale ilość tych udziałów jest raczej nikła porównując do reszty.
  Powinniście spytać poprzedniego burmistrza dlaczego zgodził się na wysypisko i dlaczego na takich warunkach.

  #60685 Reply
  felo
  Gość

  A aktualne władze i rada co? Niewinni zaistniałego stanu rzeczy ? Nie żartujcie! A kto zmienił plan zagospodarowania pozwalając na rozbudowę tego świństwa ?
  Poprzednicy tez mają swoje za uszami, dać to co najcenniejsze czyli grunty , lokalizację , zgodę na zniszczenie środowiska i zniszczenie lasu i za to dostać jakieś ochłapy ?! Nie mieć liczącego się głosu ? Niesłychane wręcz !

  #60751 Reply
  efjeidujwiudh
  Gość

  @targi – dzięki za uściślenie, nie byłem pewny dlatego pytałem.

  ale z drugiej strony to co piszesz wydaje mi się podejrzane – kto normalny zgodziłby się na budowę śmietniska w sąsiedztwie? za darmo chyba nikt by tego nie podpisał – tak przypuszczam.

  i kto z tego zarządu jest taki nie do ruszenia??? te nazwiska nic mi nie mówią, może ktoś mógłby rozjaśnić…


  @Marek
  – może i powstało za poprzedniego burmistrza (za co całe Pajęczno jest mu wdzięczne) ale z tego co pamiętam jeszcze kilka lat temu tego smrodu nie było więc rozbudowało się za obecnego. chociaż z tego co wiem w 2001 Tokarski nie był jeszcze burmistrzem.

  tak czy inaczej jako gospodarz naszego miasta powinien podjąć wszelkie możliwe środki, żeby to ścierwo zlikwidować bądź zablokować jego rozbudowę – jakoś nie słyszałem, żeby były podejmowane jakiekolwiek próby walki ze smrodziarzami.

  poza tym nikt nie wywiera presji żeby coś z tym zrobić więc władza też sobie bimba i ma to gdzieś. dobrze byłoby się zorganizować i zrobić jakiś protest żeby pokazać, że społeczeństwo potrafi walczyć o swoje – póki co wszyscy są bierni.

  przy pomocy mediów społecznościowych, wsparciu lokalnych mediów (Kulisy, IPP, Twoje Pajeczno, a – Pajeczno ) można byłoby spróbować nagłośnić sprawę, może jakieś regionalne TVP by się tym zainteresowało?

  od samego siedzenia na forum i marudzenia nic się nie zmieni. chyba, że na gorsze.

  #60768 Reply
  jotos
  Gość

  I nic się nie zmieni i będzie jak jest…Powinni się tym zająć ludzie którzy kandydują w następnych wyborach na radnych czy burmistrza ale się nie zajmą.

  #60772 Reply
  targi@wp.pl
  Gość

  Kasy nikt w reke nie dostał ale osobom z Tuszyna obiecywano prace, ze dostana w pierwszej kolejnosci. Z konca dylowa kojarze osoby, ktore zalatwiły cos dla siebie-taka chyba tranzakcja wiązana. Oczywiscie nie było 100% zgody ale liczba podpisów wystarczyła.

  #60781 Reply
  efjeidujwiudh
  Gość

  @targi – to jest jakaś paranoja żeby kilkanaście osób w zamian za jakieś drobne profity mogło zadecydować o powstaniu wysypiska trującego całą gminę… czy to w ogóle jest zgodne z prawem?

  #60783 Reply
  targi@wp.pl
  Gość

  jasne ze kilkanascie osob nie zdecydowało o powstaniu wysypiska! Chodzilo mi raczej o wyjasnienie biernosci mieszkanców znajdujacych sie najblizej wysypiska.
  Kolejna sprawa ze teraz wszyscy dostali amnezji jak to było.
  Brak słow, szkoda sie rozpisywac

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 31)
Odpowiedz do: Smietnisko dla "rozwoju" Pajęczna
Twoje informacje