R e k l a m a

Woda na cmentarzu w Pajęcznie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Woda na cmentarzu w Pajęcznie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #106880 Reply
    Jan
    Gość

    Tajemnicą poliszynela jest, że nowa część pajęczańskiego cmentarza to jedno wielkie bajoro. W nowo wykopanych grobach potrafi się zebrać metr wody przez noc i to w dni które nie pada poniewaz jest to woda gruntowa. Wiele osób jest świadkami gdzie trumna z ciałem ląduje w czasie pogrzebu we wodzie. Wg. przepisów woda na cmentarzu nie powinna być wyżej niż 2,5m od powierzchni natomiast w Pajęcznie zdarza się że jest 1-1,5m pod powierzchnią gruntu. Czy urząd miasta zamierza coś w tej sprawie zrobić? Czy sanepid zamierza coś z tym zrobić? Czy macie jakieś informację na ten temat ?

    #106882 Reply
    hmm
    Gość

    Jeżeli że chcesz odpowiedzi od urzędu miasta to idź zapytaj się w urzędzie miasta jeżeli chcesz odpowiedzi od sanepidu to idź do sanepidu szukasz informacji na forum zamiast samemu zapytać 🤔

    #106885 Reply
    Wojtek
    Gość

    Jan wspomniał o bardzo ważnej sprawie, nie każdy ma czas żeby biegać po urzędach i zgłaszać nieprawidłowości które powinny być już dawno znane poszczególnym jednostkom.

    Sam miałem nieprzyjemność uczestniczenia w pogrzebie na którym trumna złożona do grobu pływała jak boja, straszna sytuacja, wokół rodzina, grób na ponad 2 metry głębokości zalany wodą tak że brakuje metra żeby cały był zapełniony… Później wyjęli trumnę i zaczeli wiadrami wylewać wodę która nadal napływała bo ciągle lało… Po prostu horror

    Zresztą jeśli dobrze pamiętam również otworzyłem dyskusję na ten temat jakieś dwa lata temu, widocznie od tej pory nic się nie zmieniło…

    Jeśli prawdą jest to co pisze Jan „Wg. przepisów woda na cmentarzu nie powinna być wyżej niż 2,5m od powierzchni” to ta część cmentarza w ogólnie nie powinna być otwarta! Tam przecież wcześniej stała woda i było bajoro, ktoś to zakopał i myśli, że teraz jest wszystko OK?! Co z zanieczyszczaniem wód gruntowych??? Co na to sanepid któremu wysypisko nie śmierdzi?

    #106886 Reply
    Ja pitole
    Gość

    Nie każdy ma czas biegać po urzędach i zgłaszać nieprawidłowości za to jest czas by wylewać swoje smutki i żale na forum debilizm poziom hard 🤦

    #106887 Reply
    wuj
    Gość

    Tylko tak wspomnę że urząd nie podejmie interwencji po przeczytaniu tematu na forum

    #106889 Reply
    Jan
    Gość

    Dz.U.59.52.315
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI KOMUNALNEJ z dnia 25 sierpnia 1959 r.
    w sprawie określenia, jakie tereny pod względem sanitarnym są odpowiednie na cmentarze.

    § 4.2. Na terenie cmentarza zwierciadło wody gruntowej powinno znajdować się na głębokości nie wyższej niż 2,5m poniżej powierzchni terenu, przy czym nie może być ono nachylone ku zabudowaniom lub ku zbiornikom albo innym ujęciom wody służącym za źródło zaopatrzenia w wodę do picia i potrzeb gospodarczych (sieć wodociągowa lub studnie).

    Tak jak napisał Wojtek niestety nie mam czasu biegać po urzędach i odbijać się od drzwi do drzwi tym bardziej, że to tak naprawdę cmentarz parafialny. Sam z powodu tej wody na cmentarzu pochowałem bliskiego w innej miejscowość jednak jak widzę ostatnio problem nadal jest i to wcale nie mniejszy… Liczę, że ktoś z władz go w końcu zauważy. Może znajdzie się odważna redakcją która podejmie temat?

    #106895 Reply
    krajan
    Gość

    Mnie sie wydaje, ze to jest cmentarz parafialny. Chyba, że coś sie zmieniło. Dość dawno temu za przedłużenie pobytu rodziców płaciłem w parafii.

    #106896 Reply
    Ja pitole
    Gość

    Jan szuka odważnej redakcji która sama wszystko załatwi natomiast Jan będzie miał wy..bane i siedział na fotelu a co niech inni załatwiają niech redakcja się martwi 🤣

    #106898 Reply
    Ekolud
    Gość

    Przecież na takie info powinien ktoś zareagować i sprawdzić czy taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce , na przykład sanepid.

    #106901 Reply
    Wojtek
    Gość

    hmm / Ja pitole / wuj – po pierwsze, zdarzało mi się zgłaszać przypadki nielegalnego zrzutu ścieków i wiem jak odpowiadające za to instytucje działają, a raczej nie działają wcale. albo zgłaszasz incydent i każą ci kierować sprawę do sądu… także raczej sobie odpuszcze zgłaszanie tego gdziekolwiek. po drugie – mamy w gminie i powiecie odpowiednie instytucje, są radni, dziesiątki ludzi na stanowiskach biorą za coś pieniądze, oni powinni podjąć ten temat. odnośnie sytuacji o której wspominałem z zalanym grobem – na tym pogrzebie około dwa lata temu byli przedstawiciele gminy więc z pewnością odpowiednie osoby są doskonale świadome tego problemu, czasu na podjęcie działań było więc sporo. po trzecie – również wy, malkontanci, możecie to zgłosić bo sprawa tak na prawdę dotyczy nas wszystkich. może się okazać, że w najbliższym czasie, czego wam oczywiście nie życzę, przyjdzie wam chować bliską osobę, jedyne wolne miejsca na cmentarzu będą w nowej części, akurat troszkę popada, poziom wód gruntowych się podniesie i na pogrzebie nie na się nawet zakopać trumny bo będzie pływać jak gumowa kaczuszka. albo tak jak Jan będziecie zmuszeni pochować bliskie osoby na cmentarzu w okolicy…

    Ekolud – byłem świadkiem, że tak się dzieje, śp. kościelny nie był w stanie wody wiadrem wylać bo napływało jej cały czas więcej. Jan pisze, że spotkał się z tym samym.
    wszystko może być też zależne od poziomu wód gruntowych, jak bardziej popada problem występuje, jak jest susza może się nie pojawiać…

    krajan – nie wiem jak to wygląda od strony formalnej, z pewnością ta część cmentarza na której pojawiają się to problemy to jest to nowa część o którą cmentarz nie tak dawno został powiększony. warto pamiętać, że wcześniej stała tam woda i były bajora. nie wiem, czy ktoś to po prostu wyrównał i tyle… druga sprawa, że ktoś chyba musiał wydać pozwolenie na powiększenie cmentarza?

    a takie rzeczy warto nagłaśniać, chociażby poprzez taki wątek na forum. strona poczytna, trochę osób to przeczyta, stu może oleje temat ale sto pierwszy znajdzie czas i pofatyguje się do odpowiednich urzedów i poruszy ten problem? a może sprawa rozdmucha się przez media? kto wie, lepiej zrobić cokolwiek, np taki temat na forum, niż nic. w najgorszym razie temat umrze. i tyle.

    #106903 Reply
    Monia
    Gość

    W niedzielę byłem na nowym cmentarzu, wykopany był świeżo dół na pochówek zmarłego a w środku dużo wody, będzie trumna pływała… szok

    #106905 Reply
    Ja pitole
    Gość

    Wojtek skoro odpuszczasz zgłaszania do odpowiednich urzędów to po h..ja powielasz bełkot Jana w urzędzie nie zareagowali to forum zareagują aach no tak niech redakcja lub inni zareagują bo samemu lepiej jaja wygrzewać pod kołdrą

    #106913 Reply
    Jan
    Gość

    Ja pitole, odpisze Ci w twoim stylu: skoro nic nie wnosisz do tematu po po h..ja się odzywasz ? Zajmij się wygrzewaniem jaj pod kołdrą.

    #106924 Reply
    Tak z ciekawości
    Gość

    Jan a ty co wniosłeś ??

    #107034 Reply
    Jan
    Gość

    Założyłem temat do dyskusji dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia w tym temacie tak jak Wojtek czy Monia. Nie masz nic do powiedzenia to idź bij piane gdzie indziej.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
Odpowiedz do: Reply #106886 in Woda na cmentarzu w Pajęcznie
Twoje informacje