R e k l a m a

WOŁYŃ- 80 rocznica

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #121596 Reply
  Ga-GA
  Gość

  Ci sami politycy i dziennikarze w Polsce, którzy codziennie krzyczą o ludobójstwie dokonywanym na Ukrainie przez Rosję, czego oczywistym symbolem ma być Bucza, – czynią niebywałe ekwilibrystyczne zabiegi żeby unikać terminu „ludobójstwo” i rzezi w odniesieniu do Wołynia i nie tylko gdzie od 1943r-1945r zginęło w masowych strasznych mordach ok. 100.000 Polaków, od kołyski po starców-To jest fakt że mamy w Polsce cały zastęp ludzi niegodnych i zakłamanych.

  Z reguły powołują się oni na „niesprzyjające okoliczności”. Jest wojna, Ukraina walczy, więc to nie jest dobry moment na takie rozrachunki – przekonują. Jednak w latach minionych, np. w roku 2013, w 70. rocznicę zbrodni ludobójstwa na Wołyniu, mówili dokładnie to samo!-większość komisji opowiedziała się za terminem „czystka etniczna o znamionach ludobójstwa” jednak, wtedy wojny nie było, a stanowisko tych ośrodków było takie samo, jak dzisiaj.
  Stąd teatralne gesty Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Ten ostatni odwiedził nieistniejąca wieś Puźniki na Podolu,/postawił krzyż z patyków/ gdzie w lutym 1945 sotnia UPA wymordowała 80 Polaków. Cóż z tego, skoro oficjalne media ukraińskie podały, że premier Polski odwiedził miejsce zbrodni dokonanej przez Sowietów! I tak trwa ta gra w kotka i myszkę na grobach ofiar. To pokazuje warunki na jakich toczy się ta pozorowana gra. Ukraina nie jest i nie będzie gotowa do żadnych ustępstw, bo jej tożsamość, i to całej Ukrainy, a nie tylko Ukrainy Zachodniej – jest oparta na tradycji zbrodniczej OUN-UPA /pomniki,nazwy ulic i nie tylko/ a jej kult jedynie się nasila. I nic nie pomogą coroczne zaklęcia polskich władz, że nie spoczną zanim nie doprowadzą do ekshumacji, powstania cmentarzy i potępienia zbrodniarzy.W tym i nie tylko temacie Polska jest sługą Ukrainy i nie może drażni Kijowa.

  #121597 Reply
  Szyderca
  Gość

  Spójrz kolego, koleżanko na to z pozycji prawdziwej historii a nie z pozycji politycznej.
  Każde Państwo mimo, że historia, historycy przywołują fakty, przedstawiają dokumenty, zdjęcia, filmy to i tak Polska będzie mieć własną wersję wydarzeń i Ukraina własną.
  Żadne Państwo nie przyzna,że ich obywatele mordowali swoich sąsiadów innej narodowości.
  Proponuję przeczytać książkę „Sploty” lub wyszukać innych historyków którzy piszą o tych czarnych kartach historii Polsko-Ukraińskiej. Dzięki tej książce łatwiej zrozumiecie, skąd wziął się wybuch nienawiści i okrucieństwa na Wołyniu w 1943 roku.

  #122328 Reply
  Jan III
  Gość

  Usprawiedliwiasz mordy na dzieciach i kobietach, ładnie Ci książka napisana przez upainca w głowie namieszala

  #122329 Reply
  Ocena
  Gość

  Pisiory to sprzymierzeńcy ukrow. Niczego dobrego się po nich nie spodziewajcie. Jak zostaną przy władzy to połącza nas z Ukrainą. Ich prezydent Duda już do tego dąży. Usa i żydki zresztą też.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: WOŁYŃ- 80 rocznica
Twoje informacje