R e k l a m a

wymiana kotłów i termomodernizacja – spotkanie

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego wymiana kotłów i termomodernizacja – spotkanie

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #75412 Reply
  Ola la
  Gość

  Spotkanie dot. wymiany kotłów i termomodernizacji w dniu 19.09.2018 r. w Kinie

  Konferencja Ministerstwa Środowiska „CZYSTE POWIETRZE”

  #75458 Reply
  gzik
  Gość

  Szkoda że redakcja o takich rzeczach nie informuje… Już niedługo będzie fajnie się przejść po osiedlu powąchać co to kto ma do spalenia… A poważnie to bez maski gazowej to szkoda wychodzić

  #75466 Reply
  Iza
  Gość

  Zgadam się! Oddychać nie ma czym. Okna w domu otworzyć się nie da bo czuć spalarnie w mieszkaniu

  #75470 Reply
  Ola la
  Gość

  a co proponują w swoich kampaniach kandydaci na burmistrzów zrobić w tej kwestii? czego oczekują mieszkańcy? może zamiast robić bezsensowne utarczki słowne pomiędzy zwolennikami różnych opcji i zamiast robić wycieczki personalne należy skupić się nad realnym rozważeniem rozwiązania problemu związanego ze zdrowiem nas wszystkich, młodych, starych, dzieci, chorych, jeszcze zdrowych – smogiem zalegającym nad Pajęcznem i okolicami po godzinie 18 od wczesnej jesieni do wczesnej wiosny (a czasami i latem coś wpadnie do pieca zapewniając smród i zagrożenie dla najbliższej okolicy)

  #75728 Reply
  pajęczynka
  Gość

  nie takie miasta maja problem ze smogiem a ty liczysz ze w takiej dziurze sie to zmieni?
  najpierw to trz by ludziom myslenie zmienic

  #75756 Reply
  gzik
  Gość

  A co ma do tego jakie miasto – jest fajna dotacja, możliwość ocieplenia domu i wymiany pieca z dużą dotacją. Nie możemy zrobić sobie dobrze, a nie patrzec ze sie duszą w Krakowie czy Warszawie?

  Chyba łatwiej zrobić spotkanie dla 1000-2000 ludzi (w całej gminie pewnie nawet nie ma tylu domów jednorodzinnych, liczę że w każdym ze 4 osoby mieszkają + dochodzą blokui), niż w takiej Warszawie, gdzie masz 1,5 mln ludzi.

  #75761 Reply
  Ola la
  Gość

  w innych miastach (zakładam, że masz na myśli duże miasta) przyczyną smogu jest głównie komunikacja/ transport. A u nas przyczyną są stare piece, w których można spalić wszystko. I obchodzi mnie co się dzieje w tym zakresie tu, u nas lokalnie, bo tutaj żyję ja, moja rodzina, znajomi, a nie gdzieś tam, gdzie z tym problemem sobie nie radzą.
  Zgodzę się z tym, że trzeba zmienić myślenie w tym zakresie, edukować, uświadamiać. A osoby, które zwracają uwagę sąsiadom lub zgłaszają problem z nagminnie zatruwającym powietrze sąsiadem do UG nie były nazywane konfidentami

  #75762 Reply
  gzik
  Gość

  @ Ola la – w żadnym mieście problemem smogu nie jest komunikacja ani auta. Smog dziwnym trafem występuje od listopada do marca. Wiosną i latem nagle zanika. Czy auta jeżdzą tylko zimą? Wszędzie (zarówno w Pajęcznie jak i Krakowie) winne są piece i to co w nich się pali (śmieci, butelki, ubrania). W małych miastach robią to domki jednorodzinne, w duzych szczególnie stare kamienice, gdzie są jeszcze piece kaflowe. Oczywiście zakłady produkcyjne też robią swoje, ale te przynajmniej w teorii podlegają jakiejś kontroli. Więc każde działanie związane z eliminacją starych piecy na rzecz czystych źródeł energii cieplnej wymaga pochwały i rozgłaszania.
  A na portalu TP ani widu ani słychu, na innych jakiś krótki news – moim zdaniem to powinny być co 2 miesiące spotkania i pomoc w uzyskaniu takiej dotacji ze strony gminy, bo to nie jest tylko inwesycja pojedynczego człowieka tylko wpływa na stan powietrza wszystkich mieszkańców.

  #75770 Reply
  wlodek
  Gość

  A CO Z POPRZEDNIM programem popłacone za opinie specjalistów A TERAZ CISZA GMINA MILCZY choć to organizowała

  #75784 Reply
  Eryk
  Gość

  Sprawdź na stronie internetowej co projektem a nie śmiejesz ferment

  #75799 Reply
  zenek
  Gość

  PILNE!!! Odnawialne Źródła Energii – wydłużenie terminu oceny formalnej

  Informujemy osoby, które podpisały umowy na udział w realizacji projektu „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE PAJĘCZNO”, że w dniu 17 kwietnia 2018 roku Zarząd Województwa Łódzkiego wprowadził zmiany w regulaminie konkursu dotyczącego odnawialnych źródeł energii. W związku ze zmianami ocena formalna wniosków o dofinansowanie projektów przeprowadzona będzie w terminie 252 dni roboczych, tj od 22 stycznia 2018 roku do 22 stycznia 2019 roku. Zgodnie z powyższym do dnia zakończenia oceny formalnej żadne nowe działania w ramach realizowanego projektu nie będą podejmowane.

  Więcej informacji w tej sprawie znajduje się na stronach Serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego

  #75810 Reply
  jarek
  Gość

  Gmina informowała o programie jest pełnomocnik wice więc też powinni poinformować o jej przyczynach a tak kasa wzięta przez speców od pomiarów i cisza w temacie

  #82770 Reply
  jaroghniew
  Gość

  Co do wymiany kotła to ja swój wymieniałem jakoś w październiku, udało mi się dostać dotację do wymiany. Wybrałem producenta Piecbud z Radomia, znajomy miał od nich piec i polecał. I faktycznie jest wydajny, łatwy w obsłudze, cieszę się z wyboru.

  #82823 Reply
  Ola la
  Gość

  a skąd dostałeś dotację?

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
Odpowiedz do: wymiana kotłów i termomodernizacja – spotkanie
Twoje informacje