R e k l a m a

ZAiKS na weselach

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 81)
  • Autor
    Wpisy
  • #63858
    Andrew
    Gość

    Witam. Czy jak ktoś robił wesele w powiecie pajęczańskim to opłacaliście ZAiKS??? Proszę o odpowiedzi? czy trzeba płacić? czy sprawdzają? Gdzie płaciliście ? za ile? 🙂 Pozdrawiam

    #63859
    Mjetek
    Gość

    Ja robiłem, płaciła kapela. A ja rozliczałem się z kapelą. Nie wiem ile to kosztuje.

    #63862
    Andrew
    Gość

    ktoś jeszcze wypowie się na ten temat?

    #63863
    Taka
    Gość

    Wszystko zależy od tego jak masz skonstruowana umowę z salą/zespołem, bo jeśli mają, że oni nie pokrywają tego, to powinieneś Ty to zapłacić, podkreślam powinieneś. Aczkolwiek ja nie słyszałam aby ktoś miał kontrolę, co nie znaczy, że ich nie przeprowadzają 🙂 Tak więc każdy we własnym zakresie i na własna odpowiedzialność decyduje. Koszt za wesele to ok 500 zł a kara za brak opłaty ok 4-5 tys. Wszystko można sprawdzić na stronie Zaiksu 🙂

    #63864
    owaka
    Gość

    To nie są Twoje koszty. Nie Ty ponosisz ryzyko, tylko zespół, więc dobrze się baw i oby kapela spełniła Twoje oczekiwania.

    #63865
    targi@wp.pl
    Gość

    jakis czas temu byla kontrola bodajze w Luxton na przemyslowej(nie mam pewnosci w 100% ale gdzies w pajecznie.Wszyscy teraz szczegolnie w w pajecznie i okolicy wystraszeni placa zaiksy. Odpowiada zespól ale tez szarpia wlascicieli lokalów i nalezy sie wczesniej ugadac kto placi.Wiadomo ze zglasza sie mniejsza kwote za usluge i oplata jest mniejsza.
    Typowa nagonka zeby byla wieksza sciagalnosc, ale chyba warto zaplacic pare groszy niz miec klopoty

    #63866
    Andrew
    Gość

    A czy ktoś wie czy często na naszym terenie są takie kontrole ?

    #65157
    OK Wedding – Agencja ślubna
    Gość

    Generalnie jeśli chodzi o opłaty ZAIKS to odpowiedzialność za jej zapłacenie ponosi organizator imprezy, czyli w tym wypadku Wy/czasami sala weselna, na której odbywa się impreza. Jeśli np. wesele jest w remizie to tylko na Was spoczywa ten obowiązek 🙂

    #65846
    Rob
    Gość

    Dokładanie tak. Prowadzę zespół muzyczny i badałem sprawę. Prawo – przepraszam, lewo – jest tak skonstruowane, by szarpać tych co nie mogą się ruszyć. A więc na pierwszy ogień idą lokale. Faktycznie, odpowiada organizator, czyli Młodzi i lokal. Jeżeli chodzi o cennik to najtaniej wychodzi, gdy lokal mający zamówienia płaci ryczałt za wiele wesel i dolicza do ceny talerzyka. Najdrożej wychodzi, gdy płacą Młodzi. „Stowarzyszenie” zaiks kasuje 10% wynagrodzenia zespołu + vat. Więc jak młodzi przyznają się do ceny wesela (w formularzu internetowym) to wg. tego zostanie naliczona kwota. Z tego co wiem „Luxton” tego nie płaci, również „Perła” w Działoszynie. Raczej spokój jest w „Zajeżdzie”. Jeżeli chodzi o remizy, to nigdy nie słyszałem o nalocie na remizy. PSL ma plecy… Mam nadzieję, że ten post będzie Wam pomocny.

    #65858
    BOB
    Gość

    Ja nie płaciłem na swoim wesleu za ZAiKS i kontroli nie miałem. Nie wiem czy mi się upiekło czy po prostu straszą tylko.

    #66542
    Łukasz
    Gość

    Temat dość zawiły. Nigdy nie studiowałem przepisów dotyczących tej opłaty, ale pewien kolega wspominał, że nie jest to tak precyzyjnie określone. Tak czy inaczej, jeśli fatycznie obowiązek opłaty spoczywa na tzw. organizatorze, to organizatorem (przykładowo przyjęcia weselnego) jest w większości przypadków nikt inny jak państwo młodzi. Chyba, że organizuje im to jakaś wynajęta firma czy po prostu sala weselna. Jeśli natomiast jakiś lokal organizuje sam z siebie dancingi, na które może przyjść każdy, to już organizatorem jest nikt inny jak właściciel lokalu. Logicznie rzecz biorąc, tak to rozumiem.

    #66624
    z pajęczno
    Gość

    za wesele ok. 120 osób 500 – 600 zł, jak będzie kontrola to kara ok 2500

    #66626
    z pajęczno
    Gość

    kara to od 50% wartości brutto od umowy z zespołem

    #66629
    paj
    Gość

    Skąd ZAiKS wie że w jakimś mieście Pajęczno jest wesele czy jest sens płacenia takiego haraczu ?

    #66631
    Jan
    Gość

    To nie haracz, tylko opłata za „wypożyczenie” czyjejś własności do celów zarobkowych. Przy własności materialnej jakoś to rozumiemy, wypożyczając samochód, narzędzia czy instrumenty akceptujemy, że to kosztuje, ale nadal mamy problem z uszanowaniem własności intelektualnej.
    A czy ktoś się zorientuje? Być może nie, ze sklepu też można coś wziąć i nikt się nie dowie.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 81)
  • Temat ZAiKS na weselach jest zamknięty na nowe odpowiedzi.