R e k l a m a

ZMASOWANE KONTROLE W DOMACH I MIESZKANIACH. JEST JUŻ PIERWSZY TERMIN!

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego ZMASOWANE KONTROLE W DOMACH I MIESZKANIACH. JEST JUŻ PIERWSZY TERMIN!

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #116813 Reply
  Mieszkaniec
  Gość

  Niedługo ruszą kontrole abonamentu RTV. Kontrolerzy sprawdzą czy masz telewizor, a jeżeli tak to czy płacisz abonament. Jeżeli nie, zapłacisz dotkliwą karę.

  Abonament Radiowo-Telewizyjny powinien płacić każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny. Według prawa opłatę trzeba uiścić najpóźniej do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. To właśnie po tym terminie ruszają kontrole.

  Kontrolerzy Poczty Polskiej to według obiegowej opinii listonosze, ale nie jest to prawda. Po domach chodzą urzędnicy wyposażeni w specjalne identyfikatory. Kontroler sprawdza czy macie odbiornik radiowy lub telewizyjny, a także czy działa. Może również zażądać od nas dokumentów np. dowodu osobistego. W ustawie zapisane jest, że powinniśmy wpuścić kontrolera do mieszkania. „Powinniśmy”, ponieważ nie mamy takiego obowiązku.

  Kara za nieuiszczenie opłaty to 30-krotność jej kwoty. Jeżeli nie zapłacicie sprawą ściągnięcia należności zajmie się Urząd Skarbowy, który może nawet zająć konto, by ściągnąć należną opłatę. Warto nadmienić, że poczta może udowodnić, że macie telewizor nawet bez wchodzenia do mieszkania np. twierdząc, że co miesiąc dostarcza rachunek za kablówkę. Logicznym jest, że skoro ktoś płaci za kablówkę, ma też telewizor.

  Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 104,40 zł).
  Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 327,60 zł).
  Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2023 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.

  #116815 Reply
  Frog
  Gość

  Tak, tak zapłać raz i już cię mają. Za przeproszeniem mogą cmoknąć mnie w ruru

  #116817 Reply
  Zmasowany
  Gość

  Zmasowane to będą wybory. Niech w końcu jakaś partia zlikwiduje to tvp, bo za byle co płacić nikt nie będzie. Dość, że ceny za opłaty i wszystko poszły w górę to jeszcze mam płacić haracz za telewizję, której nie oglądam

  #116818 Reply
  Marycha
  Gość

  Zlikwidować TVP i pis. To złodzieje I grabarze Polski. Brawo Pielucha, osiągnęłaś sukces.

  #116825 Reply
  Nie ma niczego
  Gość

  Powinni mi płacić odszkodowanie za możliwość oglądania TVP

  #116853 Reply
  Gość
  Gość

  Jeśli w domu jest osoba, która ukończyła 75 lat jest zwolniona z opłaty abonamentu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: ZMASOWANE KONTROLE W DOMACH I MIESZKANIACH. JEST JUŻ PIERWSZY TERMIN!
Twoje informacje