R e k l a m a

Zostań sygnalistą CBA

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
 • Autor
  Wpisy
 • #67220 Reply
  przeciw cwaniactwu
  Gość

  Zostań sygnalistą CBA

  dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/sygnalista-ma-donosic-o-korupcji-w-firmach-i-co-dalej-wideo,12640052/

  Sygnalista: ma donosić o korupcji w firmach.
  Sygnalista ma donosić w słusznej sprawie, czyli w przypadkach korupcji. Niedawno minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przedstawił plan wprowadzenia instytucji tak zwanego sygnalisty. To osoba, która ma ostrzegać przez łamaniem prawa z firmach. Ale nie chodzi np. o niebezpieczne warunki pracy czy molestowanie pracowników. W Polsce sygnalista ma sygnalizować prokuraturze wyłącznie podejrzenia o korupcję.

  Sygnalista ma donosić w słusznej sprawie, czyli w przypadkach korupcji. Trwają prace nad reformą Ustawy o jawności życia publicznego. Instytucja sygnalisty, zakresu jego praw i obowiązków została zapisana w projekcie. Na czym miałaby polegać działalność sygnalisty? Sygnaliści mają zgłaszać nieprawidłowości w firmach, przypadki korupcji i przestępstw (m.in. chodzi o sprawy płatnej protekcji, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, niwelowaniu dokumentacji działalności gospodarczej czy rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji w obrocie papierów wartościowych).
  Kim mogą być sygnaliści? Sygnalista to każda osoba fizyczna lub przedsiębiorca, która współpracuje z wymiarem sprawiedliwości, informując w słusznej sprawie.

  Resort chce w ten sposób wzmocnić transparentność państwa. Przejrzystość ma dotyczyć głównie podmiotów z sektora publicznego, urzędników i osób pełniących funkcje publiczne, ale w rzeczywistości wszystkich pracodawców.

  #67222 Reply
  Kalina
  Gość

  Sygnaliści(nie mylić z pracą na statku)- donosiciele, konfidenci, szmalcownicy.

  #67239 Reply
  Jopek
  Gość

  Myślę że temat dotyczy wszelkiego rodzaju przetargów, zakupów, zwłaszcza tych nieuzasadnionych, lub w inny sposób uzasadnionych, jak również zamówień publicznych z których mogliby korzystać ludzie na „stołkach”.

  #67240 Reply
  gil
  Gość

  Kim są Ci po drugiej stronie?
  Złodzieje czy „biznesmeni”?

  #67246 Reply
  stach
  Gość

  Wyjątkowo Baba Jaga trafiła w sedno. Znakomita okazja do rozrodu donosicieli,konfidentów,szmalcowników.
  Kamiński nie jest jednak w tej mocno wątpliwej kwestii jakoś szczególnie odkrywczy. O potrzebie tworzenia przyjaznego środowiska dla konfidentów zaczęli postękiwać już parę lat temu „mędrcy” z Fundacji Batorego. Pupile Baby Jagi przekalkowali whistleblowera na sygnalistę aby był na gruncie polskim bardziej strawny. Ponieważ wspomniana fundacja powstała i działała głównie dzięki szczodrości żyda Sorosa nie powinno nikogo dziwić, że jego „polscy” kumple zaczęli się w pewnym momencie zajmować tym tematem. Być może była to szczególnego rodzaju kurtuazja w stosunku do dobroczyńcy a może tradycyjna ciągotka w tym kierunku. Trudno powiedzieć. W końcu i Soros ma dość bogate doświadczenie w dziedzinie szmalcownictwa. W czasie II wojny światowej z powodzeniem robił za „Greifera”, sprzedawał na Gestapo własnych pobratymców przywłaszczając sobie ich majątki. Przyczynił się do śmierci kilkuset żydów. Fuchę tę załatwił mu tatusiek – budapesztański prawnik. Stary Soros wychodząc naprzeciw własnej próżności zmienił w 1936 roku nazwisko Schwartz na węgiersko brzmiące Soros, które w istocie pochodziło od esperanckiego słowa oznaczającego mniej więcej „wznosić się do góry”. Ale mniejsza z tym. Ot, ciekawostka.
  „Soromici” od prawie dziesięciu lat męczą temat(a może i dłużej?), lecz dopiero teraz troszczą się szczególnie o ochronę prawną takiego „szmalcownika” choć mieli już dawno okazję, sprawując latami niepodzielną władzę, aby ten mechanizm prawny wypracować. Wniosek z tego jest prosty. Teraz robią to po prostu z przekory, ale i ze szczęściem na facjatach, bo oto pojawił się jakiś „pożyteczny”, który ducha Pawlika Morozowa zaszczepić chce ponownie wśród Polaków.

  #67251 Reply
  Kalina
  Gość

  Cóż, Belzebubie. Przekułeś to na swoją antysemicką modłę, ale co do meritum- pełna zgoda. W „normalnym” państwie się donosi, ale się tego nie sankcjonuje.:)))

  #67262 Reply
  jopek
  Gość

  stachu dużo i nie na temat. kalina dobrze piszesz w „normalnym” państwie.

  „Resort chce w ten sposób wzmocnić transparentność państwa. Przejrzystość ma dotyczyć głównie podmiotów z sektora publicznego, urzędników i osób pełniących funkcje publiczne, ale w rzeczywistości wszystkich pracodawców.”

  Czy ten opis godzi w czyjąś godność osobistą. Jeżeli ktoś bierze w „łapę” korzystając z posiadanych uprawnień, być może ustawiając przetargi, być może dokonując zbędnych zakupów, które służą nie tylko danemu urzędowi a także samemu zamawiającemu. To mamy na to przymknąć oko. Bo nie wiem o co ten krzyk.

  #67263 Reply
  Kalina
  Gość

  Oj, chyba się nie zrozumieliśmy. Donosicielstwo istniało, jak świat światem. W postaci anonimów,czerpania korzyści materialnych, a nawet samej satysfakcji donoszącego… Teraz będziemy donosić w świetle prawa. Raz rzucone oszczerstwo, może zniszczyć nawet najuczciwszego człowieka, bo motywy tych „sygnalistów” będą czasami bardzo przyziemne. A to nielubiany szef, a to odwieczny wróg- sąsiad, a to kolega, który awansował zamiast mnie. Dojdzie do tego, że ludzie będą się bali zawierać transakcje, prowadzić firmy, piastować odpowiedzialne funkcje. O takie budowanie nieufności zabiegają władze? Komu i czemu ma to służyć? Zanim władze przeprowadzą swoje śledztwo, raz przyklejona łatka oszusta już się od człowieka nie odklei. Jak znam życie, będzie mnóstwo nieuzasadnionych niczym donosów, a prawdziwi oszuści zginą w tym tłumie.

  #67264 Reply
  stach
  Gość

  Dzięki Babo Jago. Fajne imię ten Belzebub. Ma dość pozytywną proweniencję a dziada zrobili z niego jak z większością tego czego się tknęli w swojej złej wierze Twoi kolesie, których tak drapieżnie bronisz pazurami. Belzebub przed drobnymi modyfikacjami był bóstwem kananejskim, które bardzo się Hebrajczykom nie podobało. Jak wszystko zresztą co było obce(tacy sobie mili prekursorzy szowinizmu). Tak jak dziś ich potomkowie dyskredytują chrześcijaństwo tak oni dawniej zawodowo ośmieszali Baala-Zebula w efekcie czego kłamstwo powtarzane dziesiątki razy zaczęło żyć własnym życiem stając się w powszechnym mniemaniu tzw. prawdą.
  jopek: dobrze już, dobrze. Zgadzam się i tak dalej. Życzę Polsce szczęścia. Może kiedyś będzie wolna.

  #67265 Reply
  Kalina
  Gość

  Taaa…, a Baba Jaga, to jeszcze jedna postać z tych bajek, w które tak niektórzy Polacy wierzą. Anioł, szatan i te sprawy…Nie zapominaj, skąd czerpało swoje baśnie chrześcijaństwo i kim są z pochodzenia najważniejsze postacie religii katolickiej.Tak, że próbując obrazić, nie obrażaj przy okazji całej rzeszy wyznawców, bożku kananejski.;)))

  #67266 Reply
  stach
  Gość

  Baba Jaga jak była podpróchniałym, rachitycznym stworem porywającym i mordującym małe dzieci( cóż za zbieżność zainteresowań z „łunymi”…), takim jest do dziś. Nawet gdyby oponować przeciw temu i przyjąć wersję pierwotnej walki z matriarchatem to trudno się spodziewać aby na czele jakiegoś pradawnego plemienia stała młoda i piękna dzierlatka zamiast cwanej i doświadczonej życiowo staruchy.
  A „kim są z pochodzenia najważniejsze postacie religii katolickiej”? No bo nie wiem…

  #67267 Reply
  Kalina
  Gość

  I się nie dowiesz, dopóki nie kupisz telewizji satelitarnej!:))))))))))))))

  #67268 Reply
  stach
  Gość

  Przynajmniej nie powielasz, Jago, podstawowego (choć niezgodnego z prawdą) dla każdego lewaka argumentu, że Jezus był żydem. To bez wątpienia symptom poprawy rozumowania, podobnie jak trzeźwo brzmiące, wyżej zamieszczone wywody związane z powołaniem funkcji donosiciela. Rokujesz nadzieje na przyszłość. Może nawet pogłaskam Cię po głowie i nie uschnie mi od tego dłoń.

  #67269 Reply
  Kalina
  Gość

  Bubek (to od Belzebuba, wybacz spoufalenie), daruj sobie tę kurtuazję.:) Jeszcze ktoś pomyśli, że czekam, aż mnie pogłaszczesz . Ja nie „rokuję”, ja wyrażam swoje UGRUNTOWANE lewackie poglądy.:)))

  #67270 Reply
  stach
  Gość

  Jestem pod wrażeniem tej piramidalnej mocy ugruntowanych poglądów. Gdyby żył Kim Ir Sen i poznałby Cię bliżej to dzień później rzuciłby się w przepaść załamany nędzą swoich przekonań.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
Odpowiedz do: Zostań sygnalistą CBA
Twoje informacje